Typ Produktu

Producent

Bramki piłkarskie

“Piłka jest okrągła, a bramki są dwie”. Choć futbol w dzisiejszych czasach znacznie różni się od piłki nożnej z czasów Kazimierza Górskiego, to pewne rzeczy pozostają takie same - do gry potrzebne są bramki, a te w zależności od zastosowania dostępne są w wielu wersjach i wymiarach. Bramki do piłki nożnej są kluczowym elementem boiska. Obie drużyny dążą do umieszczenia piłki za namalowaną na murawie linią bramkową przeciwnika. Słupki oraz poprzeczka łączą się tworząc prostokąt, za którym umieszczona jest siatka. Ona z kolei ma za zadanie zatrzymać piłkę w bramce oraz uwidocznić zdobytego gola. Standardowe wymiary bramki przyjęte na całym świecie to 244cm wysokości oraz 732cm długości. Te specyficzne wartości wynikają ze zmienionych jednostek, bowiem Anglicy operują w jardach oraz stopach, a to właśnie w Anglii narodził się obowiązujący obecnie standard. Jednak, aby cieszyć się z gry w piłkę nie jest potrzebna bramka o ligowych rozmiarach. Na rynku znajdziemy wiele wersji, które odpowiadają chociażby potrzebom juniorów oraz amatorów, którzy grają na mniejszych boiskach.

Jakie bramki do piłki nożnej znajdziemy w R-GOL?
Bramki dla dzieci – Pierwszy typ to bramki przeznaczone dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Małe rozmiary oraz przeróżne kształty nadadzą się idealnie na pierwsze treningi lub zabawę w ogrodzie. Bramki dla dzieci są często składane, aby zapewnić mobilność. Do tego dochodzi niska waga, dzięki czemu bramki są bezpieczne. Składane bramki sprawdzą się zarówno na boiskach akademii, jak i w domu. Mini bramki są też świetnym elementem treningu dorosłych piłkarzy.
Bramki treningowe - Choć tutaj również znajdziemy bramki dla dzieci to zdecydowana część tego typu bramek ma już znacznie większe wymiary. Treningowe bramki na boisko mogą być też wykorzystywane w treningu przez starszych piłkarzy, a nawet przez profesjonalistów. Również cechują się mobilnością, aby udogodnić składanie i rozkładanie.
Bramki meczowe – tutaj do wyboru mamy trzy różne rodzaje, które wybrać można specjalnie dla danej grupy wiekowej, bądź na boisko o konkretnych wymiarach. Pierwszy, najmniejszy typ to bramki 3x2, który stworzony jest do juniorskich rozgrywek oraz amatorskiej gry. Nieco większe bramki 5x2 nadadzą się na większe boiska oraz używane są przez młodzieżowe zespoły. Największy i najpopularniejszy wymiar to słynne bramki 7x2. Ligowe rozmiary odpowiadają tym, które znaleźć można na największych stadionach świata.

SKLZ – Bramki tej firmy rozpoznać można za sprawą żółtego koloru, lecz wyróżniają się też przez wysoką jakość wykonania. Marka SKLZ produkuje profesjonalny sprzęt treningowy, w tym właśnie bramki treningowe. Łatwe do zamontowania, w wielu rozmiarach idealnie nadają się na amatorskie turnieje piłkarskie oraz treningi. Lekka, ale jednocześnie wytrzymała konstrukcja jest świetnym rozwiązaniem również dla najmłodszych. Jednym z najpopularniejszych modeli jest składana bramka do piłki nożnej, która rozkłada się w kilka sekund.
YAKIMASPORT – Ta znana marka również cieszy się popularnością. Duży wybór modeli oraz doświadczenie w tworzeniu sprzętu powodują, że wybór bramki piłkarskiej Yakimasport zawsze jest dobrym wyborem. W ofercie producenta znajdziemy modele lekkie, które mimo niskiej wagi świetnie zatrzymują nawet najmocniejsze uderzenia.
BAZOOKA – Kultowe już składane modele podbiły świat zaczynając od małych akademii, a kończąc na klubach pokroju Arsenalu. Bramka może być używana na każdej powierzchni, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Unikalna zintegrowana konstrukcja teleskopowa z praktycznym pokrowcem sprawia, iż bramka idealnie nadaje się do transportu.
PURE2IMPROVE – W swojej ofercie marka ta posiada nie tylko dobrej jakości bramki piłkarskie, ale również dodatkowy sprzęt, taki jak np. Plandeka treningowa na bramkę, która zasłania środkową sekcję bramki, jednocześnie odsłaniając rogi. Rozwiązanie to sprawia, że do treningu nie jest potrzebny bramkarz, a sam strzelec buduje swoją powtarzalność w stałych fragmentach gry.
EXIT – W przypadku tej firmy na pierwszym miejscu stawiana jest zawsze wytrzymałość. Większość modeli tego producenta, pomijając składane bramki, jest wykonanych z metalu pokrytego materiałem, dzięki czemu bramki do piłki nożnej Exit są niezwykle wytrzymałe, choć cięższe w porównaniu do konkurencji. Mimo większej wagi nadal prezentują wysoką mobilność.
HUDORA – Znany szerokiej publiczności producent bramek. Klasyczny, ponadczasowy design łączy się z wytrzymałością i bezpieczeństwem. Tutaj również w większości przypadków uświadczymy metalowe słupki i poprzeczki, dzięki czemu bramki piłkarskie Hudora są bliźniaczo podobne do ligowych modeli. Bardzo często znajdziemy dwa rodzaje łączeń: system zatrzaskowy, który umożliwia szybki i prosty montaż szkieletu bramki oraz system śrubowy, który zapewnia solidne połączenie poprzeczki oraz słupków.

Na co zwrócić uwagę wybierając bramki piłkarskie?
Poza samym rozmiarem bramek ważne jest też dobranie siatki na bramkę. Dostępne są różne typy, które charakteryzują się między innymi rodzajem wiązania. Pierwszy rodzaj to siatki bezwęzłowe, tkane, w których poszczególne oczka są ze sobą złączone gładko. Jest to rozwiązanie najczęściej używane w profesjonalnych, ligowych bramkach ze względu na wysoką wytrzymałość. Drugi rodzaj to siatki węzłowe, które na łączeniach mają węzły, trzymające siatkę w całości. Nie jest to najmocniejsze łączenie i oznacza to, że siatki węzłowe skierowane są do młodszych zawodników, dlatego idealne będą do użytku w bramkach treningowych.  Poza tym każda bramka posiada inny system mocowania. Profesjonalne bramki posiadają słupki, które umieszczane są w specjalnych metalowych umocnieniach pod ziemią, dzięki czemu zapewniona jest stabilność i wytrzymałość. Amatorskie bramki na boisko mogą wbijać się bezpośrednio w ziemię bądź posiadają obciążniki, które trzymają całą konstrukcję na miejscu bez konieczności mocowania słupków. Dobrej jakości bramka to również dobrej jakości siatka. Choć przy zakupie bramki piłkarskiej siatki są oczywiście dołączone do zestawy, to należy zapoznać się z rodzajami siatek. Podstawowymi kategoriami są dwa rodzaje siatek. Pierwszy rodzaj to siatki bezwęzłowe, tkane, w których poszczególne oczka są ze sobą złączone gładko. Jest to rozwiązanie najczęściej używane w profesjonalnych, ligowych bramkach ze względu na wysoką wytrzymałość. Drugi rodzaj to siatki węzłowe, które na łączeniach mają węzły, trzymające siatkę w całości. Nie jest to najmocniejsze łączenie, co oznacza, że siatki węzłowe skierowane są do młodszych zawodników, dlatego idealne będą do użytku w bramkach treningowych. Do tego wszystkiego dochodzi wybór materiału użytego w siatce i jak już wyżej było wspomniane – najlepiej, aby był to polietylen lub polipropylen, które to związki cechują się niezwykle dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, jak i pogodę.

Bramka do gry w piłkę powinna być dobrana pod względem rozmiarów boiska, ale również powinna być dostosowana do samych zawodników. Juniorzy grają na mniejszych wymiarowo bramkach w porównaniu do ligowych bramek o standardowej wielkości. Bramki dla dzieci mogą być zbudowane z metalu. Choć mocowanie modeli metalowych jest bardzo mocne, to bezpieczniejszym wyjściem jest wybór bramki wykonanej z tworzyw sztucznych ze stelażem. Wbrew pozorom takie bramki nie są mniej wytrzymałe oraz świetnie zatrzymują strzały, ponieważ amortyzują nawet najmocniejsze strzały. Bardzo częstym dodatkiem jaki dobiera się do bramki piłkarskiej jest tzw. Piłkochwyt. Jest do duża, wysoka siatka zamontowana na metalowym stelażu, którą umieszcza się za bramką. Zadanie piłkochwytu to oczywiście wyłapywanie strzałów, które ominęły bramkę. Takie rozwiązanie stosuje się w profesjonalnej piłce, lecz bardzo często jest wybawieniem dla posiadaczy bramek w swoich ogródkach. Wybór modeli bramek jest szeroki, a producenci tworzą wszystko poczynając na bramkach dla dzieci, a kończąc na profesjonalnych, wymiarowych bramkach. W dzisiejszych czasach każdy skrawek trawy lub ziemi może stać się areną. Wystarczą tylko dwie bramki oraz piłka.