Bramki piłkarskie dla dzieci

Każdy kiedyś zaczynał. Na samym początku przygody z piłką nożną nie jest potrzebna pełnowymiarowa bramka. W zupełności wystarczą mniejsze odpowiedniki, czyli bramki piłkarskie dla dzieci. Modele dla najmłodszych to przede wszystkim odpowiednio dobrane rozmiary, ale również inna budowa w porównaniu do profesjonalnych bramek. Choć dla dziecka bramką mogą być nawet dwa plecaki, to warto zadbać o profesjonalny sprzęt, który pomoże budować powtarzalność oraz sprawi, że każdy gol będzie sprawiał jeszcze większą przyjemność.

Czym charakteryzują się bramki do piłki nożnej dla dzieci?
Bramki tego typu przede wszystkim wyróżniają się rozmiarami, ale również kształtami. Małe, rozkładane bramki, które zakupić można w komplecie, mają często zaokrąglony kształt. Oczywiście znaleźć też można klasyczniejsze konstrukcje, lecz te będą nieco cięższe. Producenci najczęściej stawiają na lekkie materiały, ale na rynku dostępne są też bramki do piłki nożnej metalowe. Nie są tak lekkie jak rozwiązania z plastiku i materiału, ale przetrwają próbę czasu i nie będą im straszne nawet najcięższe warunki pogodowe. Kolejnym atutem bramek dla dzieci jest bez wątpienia bezpieczeństwo. Dodatkowe zabezpieczenia w postaci kotwiczek lub obciążników sprawiają, że wszystkie modele są niezwykle stabilne. Bramki dla dzieci to również zabawa, a jak każdy wie – nauka poprzez zabawę jest najlepsza. Dlatego nawet zwykła gra znajomych z dwoma bramkami może mieć podobne skutki do długiego treningu.

Jakie marki mają w swojej ofercie bramki piłkarskie dla dzieci?
BAZOOKA – Bramki Bazooka to przede wszystkim wytrzymałość oraz mobilność. Wytrzymała konstrukcja składa się tak, aby zmieścić się w pokrowiec. Bazooka o wymiarach 120x75 cm doskonale sprawdza się w sesjach szkoleniowych 1v1, 2v2, 3v3 i 4v4. Bramka może być używana na każdej powierzchni, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Unikalna zintegrowana konstrukcja teleskopowa z praktycznym pokrowcem sprawia, iż bramka idealnie nadaje się do transportu. Waży zaledwie 5 kg! Dzięki opatentowanemu systemowi bramka Bazooka rozkłada się w zaledwie kilka sekund. Wielokrotnie nagradzany design idzie w parze z jakością wykonania.
SKLZ – Marka ta znana jest z wysokiej klasy sprzętu treningowego. Bramki dla dzieci firmy SKLZ charakteryzują się łatwością obsługi, bowiem małe modele rozkłada się w niecałe 2 minuty. Nylonowa siatka zatrzyma nawet najmocniej kopnięte piłki. Dołączone śledzie do mocowania bramki gwarantują stabilne trzymanie do podłoża. Producent oferuje zarówno małe modele, które posiadają swój poręczny pokrowiec, jak i większe bramki do poważnego treningu.
EXIT – W ofercie tego producenta znajdziemy zarówno standardowe bramki dla dzieci z metalową ramą, ale również nowoczesne rozwiązania, m.in. bramka Exit Flexx Pop-Up, która rozkłada się niezwykle szybko co oznacza, że nada się idealnie na wyjazd lub odległy trening. Bramki te zostały wykonane ze szczególną dokładnością i starannością, co w połączeniu z użyciem wysokiej klasy materiałów zapewnia wyjątkową trwałość i niespotykany komfort użytkowania.
YAKIMASPORT – Producent ten posiada w ofercie zarówno bramki z materiałów syntetycznych, jak i na bazie metalu. Użyte materiały zapewniają wytrzymałość, którą potwierdzają m.in. reprezentacje Polski oraz Czech. Bramki piłkarskie dla dzieci mogą być bowiem elementem treningu seniorów.
HUDORA - Znany szerokiej publiczności producent bramek. Klasyczny, ponadczasowy design łączy się z wytrzymałością i bezpieczeństwem. Tutaj również w większości przypadków uświadczymy metalowe słupki i poprzeczki, dzięki czemu bramki piłkarskie Hudora są bliźniaczo podobne do ligowych modeli. Bardzo często znajdziemy dwa rodzaje łączeń: system zatrzaskowy, który umożliwia szybki i prosty montaż szkieletu bramki oraz system śrubowy, który zapewnia solidne połączenie poprzeczki oraz słupków.
PURE2IMPROVE – Jeden z liderów na rynku bramek dla dzieci. W ofercie marki zauważymy dominacje modeli lekkich, które idealnie nadają się na regularne treningi dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Rozwiązania użyte w produkcji bramek pozwalają na używanie bramek nawet w najcięższych warunkach. Mocne materiały na bazie nylonu zapewniają odporność zarówno na uderzenia, jak i niesprzyjające warunki pogodowe.

Jak wybrać odpowiednią bramkę dla dzieci?
Na samym początku powinniśmy zadać sobie pytanie: do jakiego typu treningu będzie używana bramka? Jeżeli będziemy chcieli się skupić na stałych fragmentach gry to warto wybrać modele większe o klasycznej budowie. Jeżeli zaś chcemy skupić się na szlifowaniu techniki to mądrym wyborem będą mini-bramki, które wymagają większej celności oraz umiejętności gry na małej przestrzeni. Oczywiście bramki dla dzieci mogą też służyć tylko do zabawy, wtedy wybór konkretnego modelu to kwestia osobistych preferencji oraz murawy, na której gramy, bowiem nie wszystkie sztuczne trawy pozwalają na wbicie w nie mocowań od bramek. Dodatkową kwestią w wyborze jest również wybór marki, lecz tutaj wszystko w rękach kupującego. Każda firma posiada inne rozwiązania, lecz zawsze możemy być pewni jednego - najwyższej jakości.

Bramka do gry w piłkę powinna być dobrana pod względem rozmiarów boiska, ale również powinna być dostosowana do samych zawodników. Juniorzy grają na mniejszych wymiarowo bramkach w porównaniu do ligowych bramek o standardowej wielkości. Bramki dla dzieci mogą być zbudowane z metalu. Choć mocowanie modeli metalowych jest bardzo mocne, to bezpieczniejszym wyjściem dla dzieci jest wybór bramki wykonanej z tworzyw sztucznych ze stelażem. Wbrew pozorom takie bramki nie są mniej wytrzymałe oraz świetnie zatrzymują strzały, ponieważ amortyzują nawet najmocniejsze strzały, a jako mocowanie można użyć kotwiczek. W niektórych modelach możliwe jest też używanie piasku lub butelek z wodą jako obciążnika, które utrzymają bramkę na swoim miejscu nawet po najmocniejszym strzale. Nylonowe siatki o mocnym splocie świetnie amortyzują uderzenia, przez co bramka nie zachowuje się jak rebounder odbijając każdą piłkę z powrotem.