Odzież piłkarska

4012 produktów

Rozmiar

Typ Produktu

Odzież piłkarska

Wiosna, lato, jesień, zima, słońce, deszcz, śnieg - w piłkę nożną gra się zawsze, niezależnie od warunków pogodowych. Odpowiednio dobrana odzież piłkarska jest kluczem do poczucia komfortu podczas pobytu na boisku. Producenci cały czas wykorzystują nowe materiały oraz technologie, aby stroje piłkarskie nie tylko odprowadzały wilgoć na zewnątrz, ale też bardzo dobrze dopasowywały się do ciała, jednocześnie nie krępując ruchów. Co ciekawe, ubrania dla piłkarzy coraz częściej stają się częścią codziennej garderoby, więc co za tym idzie producenci wielką wagę przywiązują do tego jak ich stroje prezentują się nie tylko na boisku, ale też poza nim. Strój meczowy, czyli koszulka, spodenki i getry - podstawowe elementy ubioru każdego zawodnika, jeśli chodzi o stroje piłkarskie. Różne marki stosują różne technologie (np. Adidas - Aeroready, Nike - Vaporknit, R-GOL - R-Clima), aby zapewnić użytkującym jak największy komfort podczas gry. Jeśli chodzi o wybór koszulek, to jest on bardzo szeroki - od modeli napakowanych technologiami, w których grają profesjonaliści, przez egzemplarze ze średniej półki, po modele podstawowe. Jeśli chodzi o getry również mamy kilka poziomów zaawansowania, od wersji podstawowych, po modele bardziej miękkie, a nawet kompresyjne, ułatwiające regenerację. Istnieje też możliwość gry w skarpetach antypoślizgowych, których zadaniem jest stabilizacja stopy w bucie - do tego poleca się dobranie getrów bez stopy.

Dres - gdy nadchodzą chłodniejsze dni lub dzień meczu, dres jest na pewno tym, co ubiera na siebie każdy piłkarz. Jeśli chodzi o bluzy, są one przeważnie robione z lekkich, cienkich materiałów. Występują w różnych wersjach - bez suwaków, z suwakami na całą długość, oraz z suwakami na jedną trzecią długości. Niektóre posiadają dodatkowe stójki, lub przedłużane rękawy, aby zapewnić jeszcze więcej ciepła. Przy wyborze spodni warto zwrócić uwagę na to, aby były dopasowane - dzięki temu nie będą przeszkadzały w trakcie gry. Gdy sam dres nie wystarcza, warto sięgnąć po kurtkę ortalionową, dodatkowo chroniącą przed wiatrem i deszczem. Kurtki te, robione są z lekkich materiałów, zapewniających komfort ich użytkowania na boisku. Część z nich posiada kaptur, dodatkowo chroniący głowę oraz kieszenie, dające możliwość przechowania drobiazgów. Odzież termoaktywna - pierwsza warstwa odzieży, której zadaniem jest jak najlepsze odprowadzanie wilgoci na zewnątrz oraz utrzymanie komfortu cieplnego organizmu. Możemy znaleźć wersje z krótkim rękawem oraz długim - tak samo w przypadku bluz jak i spodni. Często używane są głównie w chłodniejsze dni, aby dodatkowo chronić przed wiatrem. Z kolei, gdy trening czy mecz odbywa się w naprawdę zimny dzień, szukajmy odzieży termoaktywnej z dodatkową stójką lub odzieży termicznej, która nie tylko utrzymuje komfort cieplny, lecz także ut go podnosi.

Jeśli mowa o zimnych dniach, to i tu odzież piłkarska jest bogata w różne akcesoria, które ułatwią funkcjonowanie na treningu czy meczu. Rękawiczki, kominy i czapki to obowiązkowy element wyposażenia każdego zawodnika w okresie zimowym. Rękawiczki wykonywane są z różnych materiałów, tak aby każdy wybrał te, które najbardziej mu odpowiadają. Niektóre wyposażone są w specjalne silikonowe obszary, aby ułatwiać utrzymanie piłki przy wyrzutach z autu lub posiadają przewodzący materiał na opuszkach palców, by ułatwić obsługę smartfona. Kominy zapewniają ochronę szyi przed wiatrem i niską temperaturą. Część z nich posiada specjalne technologie odprowadzające pot na zewnątrz co daje uczucie suchości. Czapki mają za zadanie chronić głowę przed niskimi temperaturami. Gdy to wszystko nie wystarczy, warto zaopatrzyć się w ocieplaną kurtkę - ta doskonale sprawdzi się również u trenerów oraz zawodników rozpoczynających swój mecz na ławce rezerwowych. Odzież bramkarska, czyli wszelkiego rodzaju bluzy, spodnie i spodenki bramkarskie. Wyposażone są one przeważnie w łagodzące upadki ochraniacze, które najczęściej znajdują się w najbardziej narażonych na to miejscach, czyli z tyłu, z boku, oraz na kolanach w przypadku spodni i spodenek, oraz na łokciach w przypadku bluz.

Odzież lifestyle - tak jak zostało wspomniane wyżej, odzież dla piłkarzy to już nie tylko to, co zawodnicy zakładają na siebie na boisku, ale również to, co ubierają poza nim. Wybór tutaj jest bardzo szeroki. Od koszulek, przez dresy, po czapki, szaliki, bezrękawniki, a nawet rękawiczki. Oprócz rzeczy wykonywanych z materiałów poliestrowych, głównie kojarzonych z odzieżą piłkarską, znajdziemy tu również rzeczy wykonane z bawełny, czy innych materiałów. Różnorodność wzorów i fasonów sprawia, że każdy znajdzie coś, co będzie spełniać jego wymagania. Natomiast dzięki temu, iż ubrania te często są sygnowane przez kluby lub piłkarzy, można wyrazić dumę z przywiązania do danych barw klubowych lub sympatię do danego piłkarza. Przy wyborze odzieży dla piłkarza warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór elementów garderoby do aktualnych warunków pogodowych. Jak widać wybór jest bardzo duży, więc zarówno junior jak i senior, amator jak i profesjonalista znajdzie coś dla siebie.