Bramki piłkarskie 3x2

Mimo, że wymiary bramek 3x2 są dość małe w porównaniu do ligowych bramek, to bardzo często używa się je na małych boiskach lub podczas treningów na małej powierzchni. Są zmorą dla napastników ze względu na blisko rozstawione względem siebie słupki, dlatego podczas gry z bramkami 3x2 należy skupić się na celności. Idealnie nadają się też na bramki dla dzieci.

Jakie bramki 3x2 znajdziemy w R-GOL?
HUDORA – Bramki tego producenta charakteryzują się stalową ramą, dzięki której cała konstrukcja jest niezwykle wytrzymała. System zatrzaskowy umożliwia prosty i szybki montaż. Bezpieczne zamocowanie bramki do podłoża możliwe jest dzięki dołączonym do zestawu szpilkom. Znakiem rozpoznawczym marki są charakterystyczne malowania bramek w czarne lub czerwone pasy.
EXIT – Tutaj również mamy do czynienia z metalową ramą, lecz jest ona pokryta materiałem, na którym zawieszona jest siatka. Istotnym elementem tej marki jest także specjalny system kotwiczenia, który zapewnia wyjątkową trwałość zamocowania oraz dużą mobilność. Warto zwrócić uwagę na siatkę, która posiada niezwykle małe oczka, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymała i nie trzeba jej często wymieniać.
SKLZ – W przeciwieństwie do poprzedników nie uświadczymy tutaj stalowej ramy, a materiał, który zawieszony jest na stelażu. Wbrew pozorom jest to bardzo wytrzymałe rozwiązanie. Dzięki użytym materiałom bramki 3x2 marki SKLZ są lekkie oraz są niezwykle łatwe do złożenia.

Jaką bramkę 3x2 wybrać?
Wszystko zależy od tego czy bramka, którą będziemy używać znajdzie swoje stałe miejsce. Jeżeli tak, to zdecydowanie lepszym wyborem będą bramki z metalową konstrukcją, które posiadają mocniejsze kotwiczenia. Sprawdzą się we wszystkich warunkach pogodowych. Jeżeli zaś bramki będziemy używać sporadycznie lub w różnych miejscach, to należy wybrać bramkę 3x2, którą szybko da się złożyć. Takie modele również są wytrzymałe, jednak wymagają często dodatkowych obciążników oraz nie są tak bardzo odporne na trudne warunki pogodowe. Warto też pamiętać o specyficznych wymiarach bramki, dlatego nie ma sensu używać jej podczas treningów bramkarskich. Oczywiście bramki 3x2 mogą też służyć tylko do zabawy, wtedy wybór konkretnego modelu to kwestia osobistych preferencji oraz murawy, na której gramy, bowiem nie wszystkie sztuczne trawy pozwalają na wbicie w nie mocowań od bramek. Jeżeli zaś używamy bramki na hali to warto zainwestować w modele, które będą pasowały do otworów w parkiecie. Źle przymocowana bramka to niezwykle duże niebezpieczeństwo. Dodatkową kwestią w wyborze jest również wybór marki, lecz tutaj wszystko w rękach kupującego. Każda firma posiada inne rozwiązania. Zawsze jednak możemy być pewni co do najwyższej jakości wykonania.

Bramki o wymiarach 3x2 spisują się perfekcyjnie jako bramki treningowe. Zdecydowanie mniejsze od bramek ligowych wymuszają dokładność w każdym strzale. Bardzo często zauważyć je można na boiskach szkolnych lub podczas treningów dzieci. Ciekawostką jest również to, że bramki o takich samych wymiarach używane są w piłce ręcznej oraz w piłce futsalowej.