Producent

Bramki piłkarskie 5x2

Bramki 5x2 – Bramki o wymiarach 5x2 są bardzo zbliżone do profesjonalnych bramek pod względem rozmiaru, jednak przez mniejszą szerokość są bardziej przystępne bramkarzom. Bardzo często modele takie znaleźć można na boiskach amatorskich lig oraz turniejów.

Świetnym przykładem takiego modelu jest bramka marki SKLZ. Bramka Quickster Soccer Goal jest gotowa do użytku w mniej niż dwie minuty. Sprzęt jest bardzo prosty w montażu i niesamowicie łatwy w transporcie. Została tak skonstruowana, aby wytrzymać zarówno treningi z dziećmi, jak i seniorami. Specjaliści z SKLZ wyposażyli ją w unikatowe słupki Tension-Tite, które tworzą wytrzymałą i stabilną ramę. Nylonowa siatka jest niesamowicie łatwa w montażu, a bramkę mocujemy do podłoża szybko i niewiarygodnie prosto. Mimo, iż jest ona klasyfikowana jako bramka treningowa to nada się również na amatorskie turnieje, a jej specyficzne rozmiary pozwolą bramkarzowi na trzymanie pozycji. Bramki o takich wymiarach nadają się też idealnie jako bramki dla dzieci, szczególnie dla tych starszych, które powoli mogą przyzwyczajać się do szerzej rozstawionych słupków. Chociaż profesjonalni bramkarze nie trenują z takimi bramkami, to w przypadku gier na małej przestrzeni bardzo często używa się bramki 5x2, aby ćwiczyć technikę i celność.

Jaką bramkę 5x2 wybrać?
Jeżeli chcemy, aby bramka cały czas stała w tym samym miejscu, to najlepszym wyborem będzie bramka stalowa. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, również na trudne warunki pogodowe. Jej wzmocnienia powodują też, że utrzyma się na miejscu nawet podczas wiatru. Natomiast w przypadku częstych podróży mądrzejszym wyborem będą bramki o konstrukcji opartej na stelażach z materiałowymi elementami. Są zdecydowanie lżejsze, często posiadają pokrowce oraz łatwo je rozebrać i złożyć. Dzięki temu nadadzą się również do akademii oraz do prywatnych ogródków. Mimo popularnych mitów takie bramki nie są niskiej jakości. Wrażenie takie może brać się z małej wagi. Nie należy się też bać “uciekania” bramki po strzałach, ponieważ część modeli posiada kotwiczki do wbicia w ziemię, a część możliwość doczepienia worków z piaskiem lub butelek z wodą. Oczywiście bramki 5x2 mogą też służyć tylko do zabawy, wtedy wybór konkretnego modelu to kwestia osobistych preferencji oraz murawy, na której gramy, bowiem nie wszystkie sztuczne trawy pozwalają na wbicie w nie mocowań od bramek. Dodatkową kwestią w wyborze jest również wybór marki, lecz tutaj wszystko w rękach kupującego. Każda firma posiada inne rozwiązania. Zawsze jednak możemy być pewni co do najwyższej jakości wykonania.

Bramki o wymiarach 5x2 to najczęściej bramki treningowe, jednak równie często można spotkać je na popularnych orlikach. Dzięki zastosowaniu takich wymiarów bramka jest proporcjonalnie duża do boiska. Tak samą dużą popularnością bramki 5x2 cieszą się wśród akademii jako bramki dla dzieci. Starsze roczniki młodzieżowych drużyn uczą się na nich uderzeń oraz wyczuwają większe rozmiary, które powiększone są jeszcze w bramkach ligowych.