Getry piłkarskie

Getry piłkarskie - Getry to absolutny niezbędnik każdego piłkarza. Są ważnym elementem stroju oraz przykrywają ochraniacze, które chronią piszczele. Choć konstrukcja długich piłkarskich skarpet jest relatywnie prosta, to mnogość dostępnych modeli sprawia, że znaleźć można wiele różnic pomiędzy poszczególnymi markami.

Czym charakteryzują się getry piłkarskie? 

Pierwszą cechą jaką dostrzega każdy, kto patrzy na getry jest ich długość. Sięgający do kolana materiał ma za zadanie podtrzymywać ochraniacze na piszczele. Jednak istnieją getry dla piłkarzy o różnej długości. Bramkarskie odpowiedniki często są nieco dłuższe, aby przykrywały całe kolana golkipera. Getry to również element całego stroju. Odpowiednie kolory oraz wzory muszą pasować do koszulki oraz spodenek. Kolejna cecha to charakterystyczne ściągacze. Znajdziemy je na wysokości śródstopia oraz w górnej częsci zaraz pod piszczelem. Te pierwsze mają za zadanie przyciskać materiał do stopy użytkownika, przez co nie dochodzi do obtarć i odcisków. Ściągacz znajdujący się wyżej ma dodatkowo podtrzymywać ochraniacze na swoim miejscu. Prócz wysokiego profilu, getry dla piłkarzy charakteryzują się także profilowaną stopą. Materiał w tym miejscu musi przylegać perfekcyjnie, przez co odpowiednie elementy getry są dodatkowo modyfikowane. Jeżeli o materiał zaś chodzi, to ten prawie zawsze tworzony jest na bazie nylonu lub poliestru. Tego typu dzianina świetnie odprowadza wilgoć oraz jest wytrzymała.

Jakie getry dla piłkarzy znajdziemy w R-GOL? 

Nike - Amerykański producent znany jest z wygodnych skarpet piłkarskich o świetnym dopasowaniu. Najpopularniejszy model Nike Classic Over-the-calf dostępny jest w wielu kolorach i korzysta z niego dużo amatorskich drużyn. Materiał Dri-Fit zapewnia suchość i komfort nawet podczas bardzo intensywnego treningu lub meczu. Bliźniaczym modelem są getry piłkarskie Nike Knee High Team, które są dłuższe od poprzedników, a profilowana stopa posiada nieco inne wytłoczenia. Dodatkowo zmieniona jest baza materiału, bowiem opiera się na poliestrze.

Adidas - Również tutaj uświadczymy wiele ciekawych modeli. Prawdziwym klasykiem są getry dla piłkarzy Adidas Milano. Najprostsze rozwiązania okraszone najwyższej jakości materiałami sprawiły, że model ten znajdziemy na nogach wielu piłkarzy amatorów i profesjonalistów. Jednak równie popularne są także getry Adidas Santos. Stworzone są z bardzo podobnych komponentów, lecz największe różnice znaleźć można w wyglądzie - w modelu Santos uświadczymy charakterystyczne trzy paski

Joma - Getry Joma Classic cenione są na całym świecie, a wszystko przez prostotę oraz najwyższą jakość wykonania. Wykonane z poliamidu oraz elastanu getry Joma Classic cechują się dużą wytrzymałością, a syntetyczne materiały sprawiają, że skarpety nie wchłaniają wody. Ten klasyczny model znajdziemy obecnie pod nazwą Classic III, ponieważ jest to już trzecia generacja tego produktu. Oczywiście getry Joma Classic dostępne są w wielu różnych kolorach, dzięki czemu idealnie sprawdzą się jako element stroju amatorskiej drużyny. Dodatkowo jest to świetna propozycja dla najmłodszych. Getry Joma słyną ze swojej długowieczności i nie straszne są im wślizgi oraz częste prania. Wyraziste kolory również utrzymują się bardzo długo, co sprawia, że getry nie odstają kolorystycznie od reszty stroju piłkarskiego. Oczywiście nie można zapomnieć o wygodzie. Delikatny, lecz mocny materiał idealnie dopasowuje się do kształtu każdej nogi.

New Balance – Getry z logiem NB cechują się minimalizmem. Proste, sprawdzone rozwiązania komponują się z jednokolorowym designem, a wytrzymałe materiały sprawiają, że getry dla piłkarzy New Balance to zawsze dobry wybór. Dowodem na to jest model New Balance Tw Kit Match, który staje się równie popularny co propozycje od największych marek.

Masita – Getry piłkarskie Masita to ciekawa alternatywa dla popularniejszych marek. Modele tego producenta również bazują na klasycznych rozwiązaniach, a chwytliwe nazwy związane ze światem piłki nożnej skutecznie przyciągają uwagę. W ofercie producenta znajdują się bowiem getry o nazwie Wembley, Chelsea, Liverpool oraz Barca.

R-GOL – Getry piłkarskie R-GOL to przede wszystkim jakość i wygoda. Delikatny materiał jest równie wytrzymały, co miły w dotyku. Technologia R-Clima odpowiada za odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu materiał nie wchłania wody. Prawdziwym wyjątkiem w skali całego rynku są getry bez stopy. Są one świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą grać w swoich ulubionych skarpetach, lecz jednocześnie muszą posiadać getry w odpowiednim kolorze.

Trusox - Choć firma Trusox słynie z krótkich skarpet, to w swojej ofercie posiada również długie getry. Technologia EXtech™ sprawia, że materiał nie ślizga się i idealnie przylega do stopy, dzięki czemu ruchy są pewniejsze oraz szybsze. Getry oraz skarpety Trusox są również specjalnie profilowane, dzięki czemu dopasowują się do kształtu każdej stopy. Getry piłkarskie Trusox to prawdziwa rewolucja na rynku sprzętu piłkarskiego. Oferują one nowy wymiar stabilności, dzięki któremu Twoje wyniki będą jeszcze lepsze. Większa zwrotność, szybsza reakcja na boiskowe wydarzenia i maksymalna kontrola nad własnymi ruchami. Koniec z przesuwaniem się stopy w bucie, koniec z ułamkami sekund traconymi w poślizgu.

Zina – Getry tej marki najczęściej znajdziemy na nogach juniorów z amatorskich szkółek. Niezwykle wytrzymałe oraz elastyczne getry dla piłkarzy znane są najbardziej pod nazwą Zina Libra. Model ten został wykonany polipropylenu, nylonu i EA-SPANDEX-u, a do tego wyposażono go w specjalny ściągacz wokół stopy, dzięki czemu wyraźnie wzrasta komfort użytkowania. Dzięki prostemu designowi i kolorystyce doskonale nadaje się do kompletu piłkarskiego.

Najważniejszym aspektem, o jaki zawsze należy dbać jest odpowiedni rozmiar. Źle dobrane getry mogą stać się zagrożeniem dla zdrowia, ponieważ luźny materiał na stopie może powodować obtarcia oraz odciski. Getry piłkarskie dostępne są w przedziałach rozmiarowych, dzięki którym każdy zawodnik znajdzie rozmiar idealny. Dla przykładu, jeżeli posiadacz nogi o rozmiarze 43 chce dobrać getry, powinien zakupić te w przedziale 42-46. Jeżeli zaś rozmiar twojej stopy plasuje się idealnie pomiędzy przedziałami, najrozsądniej jest wybrać przedział mniejszy. Getry piłkarskie są elastyczne i dopasują się do większej stopy. Warto także wspomnieć o zabiegu, jaki praktykują profesjonalni piłkarze. Aby być dopuszczonym do ligowych rozgrywek piłkarz musi grać w komplecie, który został zaakceptowany przez odpowiednie organy. Komplet taki zawiera w sobie getry, a to oznacza, że każdy gracz jest zmuszony do występowania w getrach, które przygotował dla niego klub. Jednak niektórzy zawodnicy preferują grę we własnych skarpetach antypoślizgowych. Aby połączyć komfort gry we własnych skarpetach z obowiązkiem, piłkarze obcinają getry piłkarskie na wysokości stopy i zaklejają taśmami łączenie pomiędzy materiałem. Taki zabieg jest całkowicie legalny w profesjonalnej piłce i można się z nim bardzo często spotkać. R-GOL wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i produkuje już “obcięte” getry dla piłkarzy bez stopy. Dzięki temu każdy ma wybór i nie musi ograniczać się do getrów narzuconych przez klub.