Getry Nike

Getry to atrybut każdego piłkarza i chociaż na treningu nie są potrzebne, to w czasie meczu trudno się bez nich obejść. To w nich ukryte są ochraniacze na piszczele chroniące nogi zawodników. Getry piłkarskie Nike charakteryzują się użyciem najlepszej jakości materiałów, które nie chłoną wody oraz zachowują swoje właściwości po wielu grach. Anatomiczna budowa idealnie dopasowuje się do kształtu stopy oraz całej nogi. Wsparcie łuku stopy zapewnia wygodę podczas gry, zaś specjalne ściągacze utrzymują ochraniacze na odpowiedniej wysokości. Getry Nike to najwyższa jakość, którą gwarantują lata doświadczenia.

Podstawowy model getrów piłkarskich Nike Classic II zbudowany jest z materiału posiadającego technologię Dri-Fit, który odprowadza wilgoć i zapewnia suchość, a razem z nią wygodę. Wzmocnienia w strategicznych punktach, które są szczególnie narażone na zużycie w obszarach pięty i palców zwiększają trwałość. Jest to model najczęściej wybierany przez młodych, jak i starszych zawodników. Dostępny w wielu kolorach idealnie nadaje się jako dodatek do klubowych strojów.
Getry piłkarskie Nike należy dopasować pod względem rozmiaru stopy. Tylko odpowiednio dobrany rozmiar będzie spełniał swoją rolę, ponieważ w przypadku za dużych getrów może dojść do obtarć spowodowanych luźnym materiałem, zaś za małe getry nike będą uwierały oraz mogą negatywnie wpłynąć na krążenie. Dostępne rozmiary dzielą się na przedziały, zatem nie trzeba przymierzać getrów aby znaleźć idealny przedział. Na przykład przy założeniu, że mamy rozmiar 42, należy wybrać przedział 38-42. Zawsze należy wybierać rozmiar bliżej górnej granicy. Getry Nike zawsze będą wykonane z takich materiałów jak nylon i poliester z delikatnymi domieszkami spandexu oraz bawełny. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie. Mimo iż to bawełna kojarzy się z wygodą, to w świecie futbolu jest raczej unikana. Bardzo łatwo i szybko chłonie wodę, przy czym staje się ciężka. Getry piłkarskie Nike dzięki syntetycznym materiałom nie mają z tym problemu, dlatego tak często wybierane są przez profesjonalnych sportowców.

Kolejny model jaki znajdziemy w firmie Nike to getry piłkarskie NikeGrip Strike. Są bardzo podobne do poprzednika, jednak charakteryzują się wykonaniem z innego materiału. Zbudowane są z technologicznej przędzy, która na poziomie stopy posiada wyjątkowe wytłoczenia mające na celu zwiększenie przyczepności. Do łuku stopy ściśle przylega specjalna taśma, która daje duże wsparcie. Wspomnieć należy też o mniejszej wadze względem podstawowego modelu.

Getry piłkarskie Nike występują również w kolorystykach wybranych klubów. Oznacza to, że można posiadać getry Nike w barwach ulubionego zespołu, jednocześnie czerpiąc z nich korzyści wynikające z użytych technologii. Tutaj wyróżnić można modele przeznaczone dla profesjonalistów, które charakteryzować się będą antypoślizgową przędzą na linii podeszwy stopy. Dodatkowym atutem jest amortyzacja jaką zapewniają meczowe modele. W strategicznych punktach stopy, które najbardziej narażone są na otarcia znajdziemy grubszy materiał, który pochłania wstrząsy. To właśnie w tych getrach grają profesjonalni zawodnicy, m. in. Neymar, który słynie właśnie z gry z wysoko osadzonych getrów, które zasłaniają mu kolana.

Getry Nike to nie tylko długie wersje, do których włożymy ochraniacze, ale również klasyczne, krótsze skarpety treningowe. Przeznaczone są do treningu i posiadają wszystkie zalety, jakie posiadają getry Nike. Bardzo częstym rozwiązaniem jest używanie takich skarpet Nike podczas meczów, lecz należy obciąć swoją meczową getrę zaraz nad stopą i zostawić tylko podtrzymujący ochraniacz kołnierz. Dzięki temu możemy cieszyć się wygodą skarpet, jednocześnie grając w barwach wymaganych do stroju w klubie. Getry piłkarskie Nike to przede wszystkim wygoda i dopasowanie. Zawodnicy każdej kategorii wiekowej cenią sobie niską wagę oraz fakt, że getry od producenta z USA nie chłoną wody, co może być kluczowe podczas treningów. Klienci cenią sobie również delikatność materiału. Getry Nike są niezwykle miękkie i nie podrażniają skóry, a dodatkowo zatrzymują swój anatomiczny kształt nawet po wielu praniach w pralce. Ściągacze, które występują na wysokości śródstopia oraz nad kostką nawet po wielu miesiącach intensywnej gry spełniają swoje zadanie i utrzymują w ryzach zarówno samą stopę, jak i ochraniacze na piszczele. Getry piłkarskie Nike to najwyższa półka i cenią je zawodnicy najlepszych lig świata oraz amatorzy, którzy używają modeli Nike kompletując stroje swoich drużyn. Każdy bowiem może zaznać korzyści płynących z najwyższych technologii. Getry piłkarskie Nike najlepiej prać w pralce w niskich temperaturach, dzięki czemu poliester, nylon i spandex będą zachowywały swoje zalety. Nie powinno się również przyspieszać procesu schnięcia. W przypadku używania suszarki możemy utracić idealny kształt, jaki posiadają getry Nike zaraz po wyciągnięciu z folii. Nike dba też o kolorystykę swoich produktów, zatem getry dobierzemy praktycznie w każdym kolorze i odcieniu używanym w piłce nożnej.