Rozmiar

Skarpety Control Socks

Firma Control Socks wywodzi się z polskiej marki produkującej rękawice bramkarskie założonej przez bramkarza Korony Kielce – Wojciecha Małeckiego, który w poszukiwaniu idealnych rękawic postanowił wyprodukować własne. To właśnie dzięki pasji do sportu oraz piłki nożnej i doświadczeniu zebranemu przez firmę przy produkowaniu łapek powstały pierwsze skarpety Control Socks.

Od kilku lat widzimy ciągły wzrost wszelkiej aktywności fizycznej wśród naszego społeczeństwa. Mimo, że większość osób nigdy nie była związana zawodowe ze sportem dzięki powszechnej informacji posiada rozległą wiedzę na temat treningów i ciągle ją pogłębia. Takie profesjonalne podejście klientów postawiło przed producentami pewne wyzwanie – wyprodukowanie najwyższej jakości sprzętu treningowego w przystępnej cenie dla każdego. To właśnie skarpetki Control Socks w pełni na to wyzwanie odpowiadają. Korzystają z nich nie tylko hobbyści czy amatorzy ale również profesjonalni piłkarze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce!

Skarpety antypoślizgowe Control Socks zostały wyposażone w technologię Anti-Splitec. Są to gumowe wypustki na spodzie skarpetki, które dzięki swoim właściwościom uniemożliwiają ślizganie się stopy wewnątrz buta - kto jak kto, ale Football Masters wie wszystko o odpowiednim "kleju". Ktoś może tutaj zapytać „Ale właściwie po co mi takie skarpety? Buty mam ciasne.” Właściwie to nie do końca z kilku względów. Jednym z nich jest fakt, że podczas użytkowania buty stają się po prostu nieco szersze niż w dniu zakupu. Kolejne sprawa, że podczas treningu buty się luzują i rozwiązują ponieważ jesteśmy w ciągłym ruchu a do tego stopa się poci. No i na koniec – nikt nie ma idealnie równych stóp a producenci nie produkują butów pod nasz konkretny rozmiar. Zdarza się bardzo często, że jeden rozmiar będzie zbyt ciasny natomiast kolejny już delikatnie za luźny. Właśnie dzięki skarpetom Control Socks nasza stopa idealnie będzie się układać w bucie i nie ślizgać się. Przełoży się to przede wszystkim na bezpieczeństwo oraz zmniejszenie liczby kontuzji – zwłaszcza urazów związanych z kostką. Wynikają również z tego inne korzyści. Dzięki temu, że nasza stopa pewnie leży w bucie to pewniej stawiamy kroki i lepiej czujemy podłoże. To z kolei przekłada się na lepszą zwrotność oraz dynamikę.

Kolejnym atutem niewątpliwie jest komfort zapewniony przez materiał, z którego zostały one wykonane. W głównej mierze jego składnikiem jest bawełna, która odpowiada za idealne odprowadzanie ciepła i wilgoci dzięki czemu skarpeta zbyt szybko się nie przepoci. Zapobiega również niechcianym odciskom oraz odparzeniom co przekłada się na największą możliwą wygodę użytkowania oraz brak urazów. Idealnie sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych ponieważ jest wystarczająco gruba aby zapewnić ciepło podczas zimnych sesji treningowych oraz w upalne dni świetnie odprowadzi nadmiar wygenerowanej temperatury. Skarpetki Control Socks są również niezwykle wszechstronne pod każdym możliwym względem. Idealnie się sprawdzą podczas amatorskiego uprawiania sportu oraz będą idealnym partnerem dla zawodowców i profesjonalistów. Sprawdzą się w niemal każdym sporcie jaki jest znany człowiekowi. Poczynając od piłki nożnej z myślą, o której zostały stworzone, poprzez bieganie, jazdę na rowerze i kończąc na trekingu czy wspinaczce górskiej. Dodatkowym atutem jest jeden uniwersalny rozmiar, który dopasuje się do każdej stopy a do tego modele są unisex więc bez znaczenie czy kobieta czy mężczyzna będzie ich posiadaczem.

Coś co wyróżnia skarpety antypoślizgowe Control Socks również wyróżni Ciebie! Nowoczesny, sportowy i minimalistyczny design nie pozwoli Ci przejść niezauważonym i świetnie sprawdzi się w sportowych outfitach. Dodatkowo skarpety są dostępne w pełnej gamie kolorystycznej. Każdy może dobrać jego ulubiony kolor idealnie oddający jego charakter albo wybrać taki, żeby pasował do innych części garderoby sportowej. 

Tak jak wspomnieliśmy wyżej skarpety Control Socks mimo że uniwersalne jeśli chodzi o zastosowanie w różnych sportach produkowane są głównie z myślą o czym co kochamy najbardziej czyli piłką nożną. Od kilku sezonów mogliśmy zauważyć rosnący trend wśród piłkarzy, którzy grali w obciętych getrach a pod spodem widoczne był skarpety. Stało się to pewnymi względami wyznacznikiem profesjonalizmu jednak nie wszyscy rozumieli czemu to ma służyć. Pomimo intrygującemu wyglądowi były też praktyczne zastosowanie takiego ubioru. Pierwszy z nich to właśnie główne zalety skarpet Control Sock czyli wyeliminowanie przesuwania się stóp wewnątrz buta oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji. A drugi to lepsze umiejscowienie ochraniaczy ma piszczelu. Warto zatem brać przykład z najlepszych i korzystać z ich praktyk. Wybierz kolor skarpet, który będzie pasował do Twojego stroju i ruszaj na boisko! A jeśli kochasz inny sport i bez pamięci oddajesz się treningowi aby stawać się coraz lepszy w tym co robisz to również skarpety Control Socks Ci w tym pomogą. Sprawdź naszą ofertę na stronie R-GOL.com.