Skarpety piłkarskie

Jak doskonale wiemy, dobrze dobrany sprzęt do gry w piłkę to połowa sukcesu. Producenci prześcigają się w używaniu najnowocześniejszych technologii, tak aby zapewnić swojej klienteli jak największy komfort gry. Strój piłkarski składa się przede wszystkim z dopasowanej i wygodnej koszulki, spodenek lub spodni, getrów oraz w zależności od pogody, odzieży termicznej bądź okrycia wierzchniego w postaci bluzy czy ortalionu. Coraz częściej, szczególnie w trakcie treningów, mamy okazję zobaczyć piłkarzy w skarpetach piłkarskich zamiast getrów. Wielu z nas, właśnie do tej części garderoby przywiązuje najmniejszą wagę. Należy jednak pamiętać, że w piłkę nożną gra się przede wszystkim stopami i to ich komfort powinniśmy postawić na pierwszym miejscu. Podczas meczu ułamek sekundy, jedna dobra bądź zła decyzja, może zaważyć o wyniku więc nie możesz sobie pozwolić na dyskomfort związany z nieodpowiednio dobranymi skarpetami piłkarskimi. Na pierwszy rzut oka, mogłoby się wydawać, że skarpety piłkarskie to mało istotny drobiazg jeśli chodzi o strój sportowy. Jednak każda osoba, która tak uważa, jest w bardzo dużym błędzie. W obecnych czasach wielu zawodników używa skarpet piłkarskich do treningu. Podczas treningów i luźnych gier zawodnicy nie zawsze muszą używać ochraniaczy więc stawiają wtedy na lekkość i wygodę, które gwarantują właśnie skarpety. Szeroki wybór getrów bez stopy, również zwiększa pole manewru jeśli chodzi o wykorzystywanie skarpetek dla piłkarzy podczas oficjalnych meczów.

Jak odpowiednio dobrać skarpety piłkarskie?

Pierwszą, najbardziej oczywistą kwestią jest rozmiar. Tu sytuacja jest bardzo prosta- wybieramy taki przedział, aby pasował pod rozmiar noszonych przez nas butów. Dzięki odpowiednio dobranemu rozmiarowi, znacząco zwiększymy komfort podczas gry i zniwelujemy prawdopodobieństwo powstania odcisków. Skarpetki dla piłkarzy nie powinny być zbyt grube. Powinny być mocno dopasowane do stopy i zapewniać cyrkulację powietrza. Wielu producentów wprowadza systemy zapewniające kompresję, która wspomaga regenerację wydajność oraz krążenie krwi. Dobierając skarpety piłkarskie warto zastanowić się nad ich właściwościami antypoślizgowymi. Skarpety antypoślizgowe wyposażone są w gripy, czyli wypustki wykonane z syntetycznego materiału, zapewniające większy kontakt stopy z butem. Stopa, która nie ślizga się wewnątrz obuwia jest bardziej wypoczęta i sprawia, że wnosimy naszą grę na wyższy poziom. Skarpety dla piłkarzy wyposażone w systemy takie jak na przykład DRI- FIT znakomicie odprowadzają wilgoć, sprawiając że stopa pozostaje sucha. W naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie mamy zarówno skarpety podstawowe przeznaczone dla amatorów jak i stricte profesjonalne, o większej wydajności i wykonane z materiałów wyższej jakości. Gama kolorów i modeli jest na tyle szeroka, że na pewno znajdziesz coś, co nie tylko będzie dobrze sprawdzać się na boisku, ale również świetnie wyglądać.

Jakie skarpety piłkarskie kupisz w sklepie piłkarskim R-GOL?

Skarpety piłkarskie R-GOL - Wykonane z oddychającego i bardzo wygodnego materiału skarpety marki R-GOL są świetnym wyborem ze względu na komfort gry i bardzo niską jak na taką jakość cenę.

Skarpety piłkarskie Adidas - Skarpety marki Adidas zapewniają amortyzację na całej długości , a wplecione wstawki wspierające podbicie nadają im komfort i dopasowanie do każdego rodzaju stopy.

Skarpety piłkarskie Nike - Nike słynie z produkcji sprzętu piłkarskiego najwyższej jakości. Skarpety dla piłkarzy tej firmy mają amortyzację w obszarach najbardziej narażonych na ścieranie, dzięki czemu zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Technologia DRI- FIT dodatkowo odpowiada za suchość i wygodę.

Skarpety piłkarskie Puma- Skarpety dla piłkarzy Puma, szczególnie model evoTRG wykonane są z najwyższej jakości materiałów oraz przy użyciu nowoczesnych technologii. Zapewniają komfort gry i amortyzację na najwyższym poziomie.

Skarpety piłkarskie Trusox - Słysząc skarpety antypoślizgowe, pierwszą marką, która przychodzi nam do głowy jest Trusox. Dzięki maksymalnej przyczepności, antypotliwości i kontroli nad swoimi ruchami wejdziesz na wyższy poziom gry. Dostępne są w dwóch wersjach. Thin- cieńsze i o mniejszej objętości oraz Cushion- bardziej amortyzujące, grubsze i bardziej przypominające tradycyjne skarpety piłkarskie.

Skarpety piłkarskie CEP- CEP jest liderem odzieży kompresyjnej w Polsce. Doskonałe dopasowanie i wysokiej jakości materiały sprawiają, że coraz więcej sportowców decyduje się na zakup ich linii odzieżowych. Skarpety CEP posiadają wpsaniały profil oraz poziom kompresji, dzięki czemu zapewniają większą regeneracje i zwiększone krążenie krwi.

Skarpety piłkarskie Tapedesign- Elastyczny i dopasowujący się materiał sprawia, że skarpety Tapedesign są jedynym modelem o uniwersalnym rozmiarze. Na skutek nacisku ciężar naszego ciała równomiernie rozkłada się na powierzchniach ślizgowych, co zapewnia stabilność oraz znacznie ogranicza przemieszczanie się stopy w bucie.

Skarpety piłkarskie Control Socks- Produkowane prze firmę Football Masters skarpety dla piłkarzy Control socks są idealną alternatywą dla tradycyjnych skarpet. Wysoka jakość używanych do produkcji materiałów, w połączeniu z zastosowaniem gripów antypoślizgowych, sprawia że jest to doskonały wybór.