Rozmiar

Producent

Korki, lanki na trawę

Lanki to buty piłkarskie, w których korki są odlane z tworzywa sztucznego. Stanowią one z butem jedną całość, nie ma możliwości oddzielenia ich od podeszwy. Zastosowanie lanek może być bardzo szerokie, najlepiej radzą sobie one na miękkich nawierzchniach trawiastych. 

Zaletą lanek jest fakt, że są one na stałe zespolone z podeszwą - w przypadku gry na trudnej nawierzchni nie ma ryzyka, że któryś z korków wypadnie. Z drugiej strony w przypadku ułamania się któregoś z nich, nie ma możliwości ich zastąpienia. Nie są to jednak częste sytuacje, zwłaszcza w butach wyższej klasy i markowych producentów.

Korki lanki są bardzo uniwersalne - możemy używać ich na nawierzchniach twardych (choć wtedy szybciej się ścierają), doskonale sprawdzają się na trawie (stąd nazwa "korki na trawę") i poradzą sobie także, gdy boisko jest mokre. Jedynym ograniczeniem jest to gra w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie konieczne są halówki, a buty korki grożą pozostawianiem śladów na parkiecie, a przy tym nie zapewniałyby odpowiedniej przyczepności i zwrotności.

Rozkład korków w lankach jest mocno ustandartyzowany, optymalnie pozwalający utrzymać stabilność i pozwalający nabrać przyspieszenia. Różnią się one jednak między sobą wykończeniem, każdy z producentów stara się nadawać inne parametry swoim produktom. 

Korki dla dzieci to typowe obuwie piłkarskie dla najmłodszych zawodników, którym nie poleca się jeszcze stosowania wkrętów. Warto również zastanowić się, czy potrzebne nam są korki ze skarpetą czy z niską cholewką.


Wśród producentów warto zwrócić uwagę na: 

Korki Adidas - Unikatowe połączenie tradycji i nowoczesności. Kategoria Lanki Adidas zawiera w sobie zarówno absolutnie futurystyczne modele, jak i stylizowane na retro korki Adidas Classic, które mimo wyglądu z zeszłej epoki zawierają w sobie najnowsze rozwiązania. Adidas jest w piłce obecny od zawsze, zaś jego buty to synonim najwyższej jakości. Najpopularniejsze obecnie typy to korki adidas predator, godne polecenia są też korki adidas x.

Korki Nike - Kolejna z marek, których przedstawiać nie trzeba. Ogromny udział w rynku i znane nazwiska ne pozwalają wątpić, że lanki Nike to produkt najwyższej klasy. W odróżnieniu od Adidasa, Nike stawia jednak dużo bardziej na nowoczesny design butów i niepodrabialne wzornictwo. Do klasyki należą korki korki Nike Hypervenom, warte zainteresowania są także korki Nike Tiempo.

Korki Puma - "Młodszy brat" Adidasa uzupełnia wielką trójkę producentów lanek. Podobnie jak w przypadku odwiecznego rywala, w designie poszczególnych modeli widoczny jest spory rozrzut: od klasyki po stylistyczną awangardę. Choć Puma dostarcza buty dla wielu gwiazd światowej piłki, posiada również sporo modeli dedykowanych zupełnym amatorom, gwarantując wysoką jakość w rozsądnych cenach.

Korki New Balance -Znana z doskonałych butów biegowych firma New Balance przebojem wdziera się również w świat piłki nożnej. Buty piłkarskie New Balance zapewniają znaną z tras biegowych lekkość z nowoczesnym designem, dużą wytrzymałością i wykonaniem z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Korki Joma - Nowa siła na europejskiej scenie producentów odzieży sportowej, niesłychanie popularna w rodzimej Hiszpanii, coraz śmielej poczynająca sobie na całym świecie. Czy jednak pochodzącym z kraju jedynej reprezentacji, która przez 6 lat wygrywała wszystko, co było do wygrania, mogłoby czegoś zabraknąć?

Korki Mizuno - Propozycja dla fanów japońskiej innowacyjności, poszukujących uniwersalnych rozwiązań. Jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm, błyskawicznie podbijająca rynek dzięki opracowanym w najdrobniejszych szczegółach projektom.

Korki Umbro - Coś dla miłośników brytyjskiego majestatu i spokoju, przez długie lata firma kojarzona z zespołem "Czerwonych Diabłów" z Manchesteru United dostarczając produkty dla tego zespołu na stałe zapisała się w świadomości piłkarskiej. Z uwagi na jakość - całkowiecie zasłużenie

Korki ASICS - Włoski producent znany głównie ze znakomitych butów do biegania posiada w asortymencie również i lanki. To gwarancja wytrzymałości i trwałości przeniesiona na piłkarskie boisko.