Korki Puma (Lanki)

36 produktów

Korki Puma (Lanki)

Piłka nożna to sport, w którym odpowiednie obuwie jest kluczowym wyposażeniem piłkarza. Prawidłowo dobrane buty poprawiają komfort, czucie piłki, zwrotność, czy przyczepność. Jednym z wiodących producentów obuwia piłkarskiego jest firma puma. Marka ta powstała w Niemczech i tam też ma swoją siedzibę. Puma rozpoczęła swoją działalność w 1948 roku, a jej założyciel to Rudolf Dassler. Buty tej firmy możemy zauważyć u piłkarzy na każdym poziomie, rozpoczynając od najlepszych lig świata, jak Premier League, La Liga, Seria A, Bundesliga, czy Ligue 1, przez ligi półprofesjonalne, amatorskie czy na boiskach rekreacyjnych. Obuwie piłkarskie przede wszystkim dzieli się w zależności od nawierzchni na której są one używane. Wyróżnia się podeszwy przeznaczone do gry na podłożu ze sztuczną trawą (np. orliki), do gry na hali z płaskim spodem, oraz dwa rodzaje kołków na trawę naturalną. Tzw. miksy, przeznaczone do gry na mokrym podłożu, czyli mieszanka klasycznych korków z dłuższymi metalowymi. W normalnych lub suchych warunkach korzysta się z klasycznych korków, zwanych również lankami.

Kolejną znaczącą różnicą w wyborze butów piłkarskich stanowi materiał wykonania cholewki. Dzielą się one przede wszystkim na skórzane lub wykonane z materiału syntetycznego. Obuwie skórzane cechuje się zwykle możliwością większego „rozbicia” się, czyli ułożenia się do stopy i rozciągnięcia podczas używania, przez to wielu piłkarzy uważa, że są one bardziej komfortowe. Pamiętać jednak należy, że buty skórzane z racji na swój elastyczny materiał powinny być wybierane takie, które są przy zakupie ściśle dopasowane do stopy. Buty z cholewką wykonaną z materiału syntetycznego są za zwyczaj mniej elastyczne i podatne na rozciągnie. Ich atutem jest jednak niska waga i mniejsza podatność na warunki pogodowe, czego przykładem jest gra w deszczu i małe chłonięcie wody przez ten materiał. Obuwie, które najbardziej oddaje piłkarskie „rzemiosło” to te, przeznaczone na naturalne nawierzchnie trawiaste. Są to tzw. lanki, miksy, czy korki, które posiadają na podeszwie odpowiednią długość i ilość kołków. W ramach rozwoju buty piłkarskie wyposażone są w szereg różnych systemów, w tym chociażby kształt kołków - te bardziej okrągłe służą lepszej zwrotności. Poprzeczne z przodu odpowiadają za szybki start biegu bez poślizgów. Kołki bardziej podłużne służą lepszej stabilizacji korków na trawie.

Korki Puma dzielą się na różne linie zwane też silo. Za pomocą takiego podziału są przedstawione i dostępne do nabycia w największym sklepie piłkarskim w Polsce i jednym z większych w Europie - R-GOL.com. Znajdziesz w nim serie butów pumy, takie jak lanki puma FUTURE, ONE, czy ULTRA. W obszarze wymienionych linii butów znajdują się różne modele jakościowe, gdzie dzielą się one na poziom zaawansowania:

  • dla profesjonalistów,
  • dla półprofesjonalistów,
  • dla amatorów,
  • dla początkujących.

Seria Ultra to modele przygotowane dla piłkarzy ceniących sobie lekkość butów. Przeznaczone przede wszystkim dla ofensywnych zawodników, którzy dużo dryblują i w trakcie meczów dokonują wielu sprintów. Silo Future to rewolucyjna seria butów z nowoczesnym rozwiązaniem sznurowania butów - każdy może zrobić to inaczej dostosowując do swoich potrzeb oraz stylu grania. Jest to system, który nosi nazwę Netfit. Dodatkową charakterystyką tych modeli jest wysoki kołnierz, który poprawia stabilizację stopy w bucie, dzięki czemu zwiększa się komfort podczas użytkowania i kontrola nad piłką. Linię One można w skrócie opisać jako „dopasowanie, szybkość i czucie”. Zastosowany system evoKNIT to podwyższony kołnierz, zwiększający komfort i poprawiający stabilizację stopy w bucie. Zastosowane materiały są wyjątkowo lekkie, dzięki czemu będziesz szybszy, być może właśnie o ten decydujący ułamek sekundy! W tym modelu zastosowano wyjątkowe połączenie materiału syntetycznego i skórzanego na cholewce. Efektem tego jest wyjątkowy komfort podczas gry. Nie brakuje również wersji limitowanych, czy powrotu do przeszłości, np. w klasykach pumy - modelu King. Powrót tego modelu to odświeżenie i ulepszenie ich historycznego produktu. Zastosowano równie miękką skórę naturalną jak w przeszłości, ale dodatkowo są one lżejsze i mają zintegrowany materiałowy „język” z cholewką butów. Dzięki temu poprawianie podczas gry właśnie tej części buta, to będzie jedynie wspomnienie.

W sklepie R-GOL pewne jest zaangażowania osób w niej pracujących. To powoduje, że nasi doradcy pomogą wybrać odpowiedni produkt, czy rozmiar, a poziom obsługi Klienta będzie w pełni satysfakcjonujący. Pracujemy z pasją. Skutkiem tego jest fakt, że sklep cechuje się wysokimi recenzjami od Klienów - jest to 100% pozytywnych opinii. Dodatkowo R-GOL.com oferuje darmową wysyłkę i zwrot jeśli zakup nie będzie trafiony. Poza tym w R-GOL można przystąpić do programu lojalnościowego, dzięki któremu robiąc transakcje zarabiasz i zbierasz pieniądze na kolejne zakupy! Cashback w wysokości 10% wartości zamówienia to świetne rozwiązanie dla piłkarzy, którzy regularnie potrzebują produktów przeznaczonych do tego sportu. Dzięki caschback każde kolejne zamówienie jest tańsze! Sklep R-GOL dbając o swoich Klientów regularnie organizuje akcje promocyjne, czy sezonowe wyprzedaże produktów, nawet do -70%! Dzięki temu możesz zrobić zakupy i wybrać swoje ulubione produkty w jeszcze bardziej atrakcyjnych cenach.