Rękawice bramkarskie Uhlsport

Niemiecka firma od blisko 70 lat specjalizuje się w produkcji sprzętu sportowego. Rękawice bramkarskie Uhlsport używali m.in. Francesco Toldo czy Gregory Coupet, a właśnie w rękawicach tej firmy karnego w meczu Polska – Grecja na Euro 2012 wybronił Przemysław Tytoń. Kto wie, czy „łapki” trochę mu nie pomogły?

Oczywiście te nazwiska to tylko wierzchołek. Rękawice Uhlsport są popularne przede wszystkim w kraju pochodzenia. Regularnie tego sprzętu używał jeden z najbardziej bramkostrzelnych zawodników w historii tej pozycji w Bundeslidze - Jans Joerg Butt. Z innych legend niemieckiej ligi warto wspomnieć Mathiasa Schobera czy Gerhadra Tremmela, który swojego ulubionego producenta nie zmienił nawet przechodząc do angielskiej Swansea. Z boisk międzynarodowych kojarzeni z pewnością będą bramkarzy reprezentacji Hiszpanii - Pepe Reina, Australii - Żeljko Kalac, Rumunii - Bogdan Lobont, czy Szwajcarii - Pascal Zuberbuehler. Na naszym podwórku rękawice Uhlsport swą grą firmował Łukasz Fabiański.

To, co wyróżnia rękawice bramkarskie Uhlsport od konkurencji to technologia AbsolutGrip, której sercem jest specjalna lateksowa warstwa, cienka i delikatna, ale ekstremalnie wytrzymała. Technologia opatentowana przez Niemców nie zawodzi nawet podczas zawodów w deszczu. Dla tych, którzy jednak szukają rękawicy specjalnie na te okazje, warto rozejrzeć się za rękawicami w technologii Reusch Aqua Soft. W ich postaci otrzymujemy doskonałe rękawice do gry w mokrych warunkach.

Rękawice bramkarskie Reusch to również kilka różnych technik wykonania kroju. Obok klasycznego Classic Cut, część rękawic wykonana jest jako Wide Cut - oferującego aktualnie chyba największą możliwą powierzchnię chwytu. Rollfinger Cut z kolei polega na dodatkowej warstwie lateksu, na palcach, co zapewnia stworzenie bezszwowej powierzchni chwytu. Rozwinięcia tej technologii można spotkać przy wersjach Absolutroll Cut i Fingersurround Cut.

Oczywiście każda z rękawic bramkarskich Uhlsport posiada wzmocnienia na palcach. Zastosowane technologie Bionikframe, X-Change i Supportframe doskonale chronią rękę przed urazami mechanicznymi. Bionikframe Plus with Thumbframe dodatkowo posiada wzmocnienie dla kciuka. Dodatkowa wartswa lateksu w technologii Handbett i powierzchnia Schockzone, absorbująca siłę uderzeń.

Kategorie podobne: Outlet, Outlet Rękawice Bramkarskie.