Mini bramki

Bramki o małych rozmiarach są idealnym rozwiązaniem zarówno dla profesjonalnych akademii jak i dla właścicieli ogródków, którzy chcą zamienić skrawek trawy na piłkarską arenę. Niska waga oraz małe rozmiary pozwalają na swobodny transport, dzięki czemu mini-bramki można zabrać wszędzie ze sobą. Idealnie sprawdzają się jako bramki dla dzieci, ale również jako bramki treningowe dla piłkarzy.

Jak wybrać odpowiednią mini-bramkę?
W kwestii małych bramek mamy do czynienia z kilkoma rodzajami. Pierwszy typ do rozkładane bramki o zaokrąglonym kształcie. Bardzo popularne wśród najmłodszych. Składanie i rozkładanie jest szybkie i proste, a same bramki są wytrzymałe i lekkie. Idealnie nadają się na treningi na małych przestrzeniach oraz do zabawy w ogrodzie lub na wyjeździe. Drugi typ to bramki na stelażu, które rozkładają się nieco dłużej od wcześniej wspomnianych bramek dla dzieci, lecz mają już klasyczny kształt oraz potrafią amortyzować mocniejsze strzały. Świetne do większych gier w kilka osób. Poza tymi dwoma rodzajami istnieją też mini-bramki ze stalową ramą. Są znacznie wytrzymalsze od poprzedników, ale razem z solidnością idzie też wyższa waga. W przypadku właśnie małych bramek różnica wagi nie jest czymś co bardzo przeszkadza, lecz składanie i rozkładanie zajmuje zazwyczaj trochę więcej czasu. W tej kategorii bramek znajdziemy też modele do popularnej gry panna, które charakteryzują się nisko zawieszoną poprzeczką oraz szeroko rozstawionymi słupkami. Aby wybrać odpowiednią mini-bramkę należy też rozpoznać swoje potrzeby. Jeżeli chcemy skupić się na szlifowaniu techniki to mądrym wyborem będą właśnie mini-bramki, które wymagają większej celności oraz umiejętności gry na małej przestrzeni. Oczywiście mini-bramki mogą też służyć tylko do zabawy, wtedy wybór konkretnego modelu to kwestia osobistych preferencji oraz murawy, na której gramy, bowiem nie wszystkie sztuczne trawy pozwalają na wbicie w nie mocowań od bramek. Dodatkową kwestią w wyborze jest również wybór marki, lecz tutaj wszystko w rękach kupującego. Każda firma posiada inne rozwiązania. Zawsze jednak możemy być pewni co do najwyższej jakości wykonania.

Jakie marki mają w swojej ofercie mini-bramki?
BAZOOKA – Bramki Bazooka to przede wszystkim wytrzymałość oraz mobilność. Wytrzymała konstrukcja składa się tak, aby zmieścić się w pokrowiec. Bazooka o wymiarach 120x75 cm doskonale sprawdza się w sesjach szkoleniowych 1v1, 2v2, 3v3 i 4v4. Bramka może być używana na każdej powierzchni, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Unikalna zintegrowana konstrukcja teleskopowa z praktycznym pokrowcem sprawia, iż bramka idealnie nadaje się do transportu. Waży zaledwie 5 kg. Dzięki opatentowanemu systemowi bramka Bazooka rozkłada się w zaledwie kilka sekund. Wielokrotnie nagradzany design idzie w parze z jakością wykonania.
SKLZ – Marka ta znana jest z wysokiej klasy sprzętu treningowego. Mini- bramki firmy SKLZ charakteryzują się łatwością obsługi, bowiem małe modele rozkłada się w niecałe 2 minuty. Nylonowa siatka zatrzyma nawet najmocniej kopnięte piłki. Dołączone śledzie do mocowania bramki gwarantują stabilne trzymanie do podłoża.
EXIT – Ten producent oferuje mini-bramki z systemem Pop-up oraz klasyczne rozwiązania, które używa się jako bramki treningowe. Bramki te zostały wykonane ze szczególną dokładnością i starannością, co w połączeniu z użyciem wysokiej klasy materiałów zapewnia wyjątkową trwałość i niespotykany komfort użytkowania.
YAKIMASPORT – Producent ten posiada w ofercie zarówno bramki z materiałów syntetycznych, jak i na bazie metalu. Użyte materiały zapewniają wytrzymałość, którą potwierdzają m.in. reprezentacje Polski oraz Czech. Bramki piłkarskie dla dzieci mogą być bowiem elementem treningu seniorów.
PURE2IMPROVE – Jeden z liderów na rynku mini-bramek. W ofercie marki zauważymy dominacje modeli lekkich, które idealnie nadają się na regularne treningi dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Rozwiązania użyte w produkcji bramek pozwalają na używanie bramek nawet w najcięższych warunkach.

Należy pamiętać, że mini-bramki mogą być też elementem świetnej zabawy, a nie tylko treningu. Dlatego dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w małą bramkę nawet traktując ją jako dodatek do aktywnego spędzania wolnego czasu. Małe rozmiary pozwalają na transport, dzięki czemu prawie wszędzie można cieszyć się z gry na własnym boisku. Na rynku znajdziemy wiele wersji, które odpowiadają chociażby potrzebom juniorów oraz amatorów, którzy grają na mniejszych boiskach.