Rozmiar

Przeznaczenie

Buty piłkarskie New Balance

Korki New Balance to od kilku lat jedne z najbardziej popularnych produktów na rynku sprzętu piłkarskiego. Charakterystyczne logo marki z ponad stu letnim stażem coraz częściej można zobaczyć na światowych, ale także polskich boiskach. Firma, która jeszcze do niedawna kojarzona była tylko i wyłącznie z butami biegowymi i lifestyle’owymi coraz odważniej poczyna sobie na zielonej murawie. To, co wyróżnia buty dla piłkarzy New Balance to przede wszystkim wysoki komfort użytkowania i konkurencyjna cena. Od kilku sezonów twarzą marki jest bez wątpienia czołowy piłkarz globu – Sadio Mane. Senegalczyk, grający na co dzień w New Balance Furon, zachwyca na angielskich boiskach techniką, szybkością i bezkompromisowym wykończeniem akcji Liverpoolu. Amerykańska marka przebojem wdarła się na piłkarskie salony wnosząc powiew świeżości do rywalizacji futbolowych brandów i jednocześnie oferując produkty bardzo wysokiej jakości. Nic dziwnego, że w przeszłości korki New Balance zakładali między innymi Aaron Ramsey, Marouane Fellaini, a do dziś występuje w nich reprezentant Polski, Jacek Góralski W ofercie marki znajdziemy buty piłkarskie New Balance Tekela oraz wspomniane wcześniej korki New Balance Furon. Do tej dwójki należy jeszcze doliczyć serię Visaro, która była jedną z pierwszych stworzonych przez New Balance. Te korki nie są już jednak produkowane. Wszystkie linie są dedykowane zawodnikom o zupełnie innych parametrach i predyspozycjach. Dzięki takiej dywersyfikacji swoich produktów brand trafia do szerokiego grona piłkarzy, a każdy, kto zdecyduje się na odpowiednie korki New Balance może liczyć na maksimum komfortu. O zaletach trzech modeli będzie jeszcze czas opowiedzieć, natomiast w tym miejscu warto wspomnieć, że marka zza Oceanu to nie tylko korki, ale także inne buty piłkarskie New Balance. W ofercie brandu znajdziemy także obuwie na sztuczną nawierzchnię oraz halę. Stwarza to ogromną możliwość wyboru spośród dziesiątek produktów marki.

Buty dla piłkarzy New Balance Tekela skierowane są do tych zawodników, którzy najlepiej czują się w środku pola. Z powodzeniem mogą korzystać z nich zarówno ci, którzy harują w odbiorze często agresywnie ścierają się z rywalem, jak i ci, którzy w futbolu stawiają na szczyptę magii, element zaskoczenia i jedno, magiczne dotknięcie, które może odmienić losy meczu. W 2020 roku miała miejsce premiera trzeciego już modelu pod szyldem Tekela, który wprowadził nie lada rewolucję. Po raz pierwszy bowiem w portfolio marki znalazły się korki New Balance całkowicie pozbawione sznurówek! Tekela v3 – bo taką nazwę nosi ów produkt – dołączyła zatem do zaledwie kilku modeli dostępnych na rynku, które mogą się pochwalić tym innowacyjnym rozwiązaniem. Elastyczna cholewka z technologią Hypoknit zapewnia bardzo dobrą stabilizację stopy oraz wysoki komfort użytkowania. Należy jednak postawić sprawę otwarcie – pierwsze założenie tych korków nie należy do najprostszych wyzwań. Im dalej w las tym jednak lepiej, korki New Balance Tekela odznaczają się bardzo dobrą kontrolą nad piłką oraz wygodą z najwyższej półki. Kilka innowacji znajdziemy także w podeszwie butów, która została wykonana z lekkich, nylonowych materiałów. Dzięki termoplastycznemu poliuretanowi, z którego wykonane zostały kołki, zwroty w środku pola są nie tylko jeszcze prostsze, ale jeszcze bardziej zaskakujące. Ogranie rywala i pozostawienie go za plecami wciąż pozostaje kwestią indywidualnych umiejętności piłkarza, ale korki New Balance Tekela na pewno nie przeszkadzają w tym, a wręcz pomagają w tym, aby osiągnąć przewagę nad przeciwnikami. Buty dla piłkarzy New Balance Tekela zostały odpowiednio wzmocnione w okolicach zapiętka. Newralgiczna strefa w pobliżu ścięgna Achillesa to częsty obiekt zainteresowania poirytowanych, ogrywanych raz po raz rywali. Wzmocnienie tej części buta pokazuje, że projektanci amerykańskiego brandu odbyli niejedną rozmowę z profesjonalnymi piłkarzami.

Z kolei buty dla piłkarzy New Balance Furon zostały zaprojektowane z myślą o piłkarzach, którzy w swojej grze bazują na szybkości, dynamice i nieprzewidywalności. Systemy Hypoknit – zapewniający dopasowanie się cholewki do kształtu stopy - oraz Fit Weave – gwarantujący odpowiednią elastyczność przy bardzo dobrej stabilizacji stopy – sprawiają, że korki New Balance Furon to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie butów piłkarskich na rynku. O prawidłowe zabezpieczenie i stabilizację stopy w bucie zadba klasyczne sznurowanie wzbogacone o system Hyper-lock, który opiera się głównie na specjalnie zaprojektowanym obszarem wokół stawu skokowego. Taki zestaw udogodnień gwarantuje komfort z bardzo wysokiej półki. Korki New Balance Furon zostały wyprofilowane w taki sposób, aby umożliwić osiągnięcie jak największej prędkości. Nylonowa podeszwa z kołkami z termopolierutanu pozwala na błyskawiczne przyspieszenie, a specjalny układ korków pozwala zachować stabilność na twardym podłożu. Każdy krok pozbawiony na murawie będzie bardzo pewny. W większość z wymienionych wcześniej technologii zostały również wyposażone korki New Balance Visaro. Pewną zmianą jest jednak zastosowanie w nich lekkiej, amortyzującej pianki Fresh Foam, która charakteryzuje się wysoką odpornością na odkształcenia. Właściwa miękkość to milowy krok w stronę dobrej kondycji stawów, które podczas gry i treningów na twardej nawierzchni są poddawane wyjątkowej eksploatacji.

Korki New Balance są najczęściej wykonywane z materiałów syntetycznych najwyższej jakości. Najczęście, gdyż od czasu do czasu amerykańska firma raczy klientów edycjami specjalnymi swoich korków, które są wyprodukowane w stu procentach ze skóry naturalnej. Oprócz tej ciekawostki warto również wspomnieć, że buty dla piłkarzy New Balance są projektowane w wielu różnych, przyciągających wzrok wersjach kolorystycznych. Bogata paleta kolorów korków to coś, co z pewnością przekona piłkarzy, którzy na boisku lubią błyszczeć nie tylko dzięki swoim ponadprzeciętnym umiejętnościom. Korki New Balance znajdziemy na dwóch różnych poziomach zaawansowania.

Buty piłkarskie New Balance dla profesjonalistów
Profesjonalne buty dla piłkarzy New Balance są wykonane z najlepszych, topowych materiałów. W tych korkach znajdziemy wszystkie wymienione wcześniej technologie. Grając w tych butach mamy gwarancję najwyższego komfortu, doskonałej stabilizacji i idealnej kontroli nad piłką. Buty są wytrzymałe i jeśli tylko są użytkowane w zgodzie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem, to są w stanie wytrzymać setki godzin ciężkich treningów.

Buty piłkarskie New Balance dla amatorów
Te korki są znacznie uboższe w najnowocześniejsze technologie. Materiały wykorzystane do ich produkcji są o wiele bardziej ekonomiczne, a liczba systemów zastosowanych w korkach zdecydowanie spada. Nie ulega jednak wątpliwości, że korki New Balance dla amatorów są jednymi z najlepszych w swojej kategorii dzięki bardzo dobrej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne oraz niezłemu komfortowi. Sprawdzą się doskonale wśród tych, którzy futbol traktują jako hobby i nie przywiązują tak wielkiej wagi do wyników na boisku.