Rozmiar

Przeznaczenie

adidas Predator

Adidas Predator – Prawdziwa legenda wśród butów piłkarskich. David Beckham, Raul, Alessandro del Piero czy Zinedine Zidane, to tylko niektóre gwiazdy, które grały w przeszłości w tym modelu. Swoją historię model Adidas Predator rozpoczął skromnie. Emerytowany piłkarz Craig Johnston, już jako trener zainspirowany swoimi podopiecznymi postanowił przeprowadzić test. Do zewnętrznej części cholewki buta przykleił materiał z paletki tenisowej, co miało zapewnić lepszą kontrolę podczas deszczu. Eksperyment udał się, a zachwycony Johnston udał się do firmy Nike, aby opatentować pomysł. Amerykański producent uznał to za pomyłkę, ale na szczęście dla świata piłki nożnej firma Adidas zaakceptowała projekt i tak powstał but piłkarski Adidas Predator – pierwszy but z gumowymi wstawkami.
Adidas Predator miał już do tej pory wiele swoich odsłon. Od kultowych Predator Accelerator, poprzez Lethal Zones, kończąc na najnowszych Adidas Predator 20. Choć przez lata sam model nieustannie się zmieniał to od początków jego istnienia, aż do dziś jego charakter pozostał niezmienny. Niesamowita kontrola, świetne dopasowanie oraz perfekcyjne czucie piłki, te rzeczy cechują jedyne w swoim rodzaju buty piłkarskie Adidas Predator.
Model ten doświadczył wiele różnych zmian. Zaczynając swoją historię w 1994 roku przechodził przez wiele faz, był produkowany z materiałów syntetycznych, ale również też ze skóry, aby w 2015 roku na moment zniknąć ze sceny na rzecz serii Adidas Ace. Poprzez głosy fanów serii producent wrócił do tworzenia kultowych butów w 2018 roku, kiedy to zaprezentowano odmienionego Predatora 18, który bazował w dużej mierze na serii Ace 17. Nadano mu jednak agresywności oraz podniesiono znaną wszystkim skarpetę.
Aktualnie najnowszy model: buty piłkarskie Predator Mutator 20+ to istna rewolucja oparta na sprawdzonej metodzie. Buty charakteryzują się przede wszystkim gumowymi kolcami na cholewce o nazwie Demonskin, które poza walorami estetycznymi zapewniają kontrolę nad piłką. Zupełnie odmieniony wygląd bazujący na niesamowicie długim kołnierzu, który otula stopę. Buty piłkarskie Adidas Predator stały się czymś więcej niż tylko legendą i odżyły, a zobaczyć je można na nogach takich zawodników jak Paul Pogba. O ich wielkości świadczy też fakt, że Adidas powraca do przeszłości na życzenie klientów i tworzy wspaniałe remake’i, łącząc klasyczny wygląd butów piłkarskich z lat 90. z najnowocześniejszymi technologiami takimi jak chociażby pianka Boost, zaczerpnięta z butów biegowych.


Dla kogo stworzony jest model Adidas Predator?

Dopasowanie, kontrola, czucie piłki – jeżeli są to dla Ciebie najistotniejsze elementy w bucie piłkarskim to Predator na pewno Ci to zapewni. Wyjątkowo długa skarpeta modelu 20+ zapewnia komfort, brak sznurówek wspomaga dopasowanie, zaś wspomniany już Demonskin nie tylko ma ułatwiać kontrolę nad piłką, ale także podkręcanie jej. Seria idealna dla ofensywnych pomocników oraz dla graczy, którzy lubią rozgrywać piłkę, ale potrafią też uderzyć ją zza pola karnego.

Jakie istnieją wersje modelu Adidas Predator?

Zaczynając od podstawowej wersji:
Adidas Predator 20.4 – buty piłkarskie do gry rekreacyjnej. Nie posiadają skarpety. Cholewka zbudowana z klasycznego materiału syntetycznego bez konkretnych technologii.

Adidas Predator 20.3 – w modelu amatorskim pojawia się już skarpeta oraz Cholewka Demonscale z nadrukowanymi elementami 3D zapewniająca przyczepność. Profil buta również jest bardziej zbliżony do wersji najwyższej.

Adidas Predator 20.2 – Półprofesjonalna opcja. Tutaj podobnie jak do wersji rekreacyjnej nie uświadczymy skarpety, jednak cholewka Demonskin sprawia, że but zapewni świetną kontrolę oraz będzie o wiele lepiej leżał.

Adidas Predator 20.1 – Tutaj do wyboru wersja ze skarpetą lub bez skarpety. Lekka, wytrzymała cholewka Demonskin. W pełni profesjonalny model, idealne dopasowanie zapewnione dzięki kołnierzowi Sockfit.

Adidas Predator 20+ - Również profesjonalny model, jednak ze znacznie dłuższym kołnierzem oraz zdecydowanie większą ilością gumowych wypustek w ilości 406 sztuk, które są nieco dłuższe oraz mają inny kształt niż w poprzednich, niższych w hierarchii opcjach. W modelach profesjonalnych powraca też dzielona na dwie części podeszwa, która zwiększa strefy, w których możliwe jest precyzyjne operowanie piłką, a wykonane z wtryskiwanych poliamidów warstwy kontrolujących ram stabilizują ruch.

Tutaj, tak jak w przypadku innych modeli Adidasa znajdziemy podeszwy FG, AG, SG, kolejno na naturalną, sztuczną oraz mokrą naturalną trawę. Adidas Predator jest również jednym z dwóch modeli, które dostępne są dla klientów w wersji bez sznurówek także w modelu amatorskim 20.3, a wszystko po to, aby walory grania w butach laceless mogli poznać też Ci, którzy nie chcą wydać na buty piłkarskie zbyt dużo.
Znajdziemy też podeszwy IN i TF, kolejno na halę oraz kolejną podeszwę na trawę sztuczną, czyli klasyczne turfy. Co więcej Adidas Predator to też coś więcej niż tylko buty piłkarskie, dlatego istnieje model z podeszwą TR, przeznaczony do chodzenia lub do treningu.