REGULAMIN KART PODARUNKOWYCH


1. Przedmiot Regulaminu.

    Niniejszy dokument określa zasady nabywania Kart Podarunkowych w E-Sklepie oraz Punkcie Sprzedaży, warunki ich realizacji przez Użytkownika w związku z uzyskaniem świadczeń w postaci Rzeczy znajdujących się w ofercie Wydawcy oraz prawa i obowiązki Wydawcy, Nabywcy i Użytkownika.


2. Definicje.

    Wszelkie określenia pisane wielką literą użyte w niniejszym Regulaminie będą miały znaczenie nadane poniżej, chyba że z kontekstu ich użycia wynika inaczej.

    Wydawca (lub Sprzedawca)– R-GOL Sp. z o. o. (dawniej R-GOL Marcin Radziwon Sp. Komandytowa), Górka 3D, 14-100 Ostróda, NIP: 741-213-29-44, KRS: 0001034546.

    E-Sklep – internetowa platforma sprzedażowa Wydawcy dostępna pod adresem www.R-GOL.com oraz w ramach subdomen dostępnych wyłącznie w wybranych krajach, za pośrednictwem których możliwe jest nabycie Karty Podarunkowej lub Rzeczy oraz użycie Karty Podarunkowej.

    Punkt Sprzedaży – lokal prowadzony przez lub na zlecenie Wydawcy, stanowiący fizyczny punkt sprzedaży Rzeczy, umożliwiający nabycie Karty Podarunkowej lub Rzeczy oraz użycie Karty Podarunkowej. Aktualna lista Punktów Sprzedaży, w których możliwe jest nabycie i użycie Karty Podarunkowej, dostępna jest tutaj. Aktualizacja listy nie stanowi zmiany Regulaminu.

    Karta Podarunkowa - bon towarowy nabywany przez Nabywcę, który może zostać użyty przez Użytkownika w E-Sklepie lub w Punkcie Sprzedaży, na zasadach opisanych w Regulaminie.

    Nabywca – osoba lub podmiot, który w E-Sklepie lub Punkcie Sprzedaży, przekazuje środki pieniężne na rzecz Wydawcy w wysokości równej wartości Karty Podarunkowej, w zamian za co otrzymuje od Wydawcy Kartę Podarunkową o wartości wpłaconych środków.

    Użytkownik - każdorazowy posiadacz Karty Podarunkowej, który przedstawia ją do realizacji w E-Sklepie lub Punkcie Sprzedaży, podając unikatowy kod Karty Podarunkowej i wpisując numer PIN albo okazując kod kreskowy. Użytkownikiem może być wyłącznie osoba posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.

    Rzecz – rzecz ruchoma mogąca być lub będąca przedmiotem umowy sprzedaży w E-Sklepie lub Punkcie Sprzedaży, znajdująca się w ofercie Wydawcy.

    Regulamin – niniejszy Regulamin określający zasady i warunki nabywania oraz realizacji Kart Podarunkowych w E-Sklepie lub Punkcie Sprzedaży.


3. Postanowienia ogólne.

    Podstawowy obowiązek Wydawcy. Wydawca zobowiązuje się do przekazania Nabywcy Karty Podarunkowej o wartości odpowiadającej wpłaconym środkom pieniężnym spośród możliwości udostępnionych przez Wydawcę, zarówno w E-Sklepie jak i Punkcie Sprzedaży oraz do realizacji Karty Podarunkowej na zasadach opisanych w Regulaminie.

    Przejście środków pieniężnych na własność Wydawcy. Środki pieniężne przekazane przez Nabywcę zgodnie z pkt 3.1 powyżej przechodzą w całości na własność Wydawcy z chwilą nabycia Karty Podarunkowej.

    Nabycie Karty Podarunkowej w E-Sklepie. W celu nabycia Karty Podarunkowej w E-Sklepie Nabywca:

    • na stronie www.R-GOL.com/vouchers wybiera odpowiednią postać (materialną lub niematerialną) oraz wartość Karty.
    • wypełnia formularz zamówieniowy, podając dane osobowe, których zakres uzależniony jest od wybranej postaci Karty;
    • naciska przycisk „Kupuję i płacę”, a następnie zostaje przekierowany na stronę, za pośrednictwem której możliwe jest dokonanie płatności spośród aktualnie dostępnych metod; Karta Podarunkowa nie może zostać nabyta przez Nabywcę przy użyciu innej Karty Podarunkowej;
    • dokonuje płatności za pomocą oferowanych przez Wydawcę metod płatności;
    • w przypadku karty niematerialnej - otrzymuje drogą elektroniczną na podany adres e-mail niematerialną Kartę Podarunkową opatrzoną niepowtarzalnym kodem, numerem PIN oraz kodem kreskowym, stanowiącą potwierdzenie nabycia Karty i zawarcia umowy;
    • w przypadku karty materialnej - otrzymuje za pośrednictwem wybranego sposobu dostawy Kartę Podarunkową materialną opatrzoną niepowtarzalnym kodem, numerem PIN oraz kodem kreskowym.

    Nabycie Karty Podarunkowej w Punkcie Sprzedaży. W celu nabycia Karty Podarunkowej w Punkcie Sprzedaży Nabywca uiszcza równowartość Karty w kasie Punktu Sprzedaży spośród wartości Karty oferowanych przez Wydawcę.

    Aktywacja Karty Podarunkowej. W momencie wydania Karty Nabywcy przez Wydawcę w Punktach Sprzedaży, a także w momencie otrzymania wiadomości e-mail zawierającej niematerialną Kartę Podarunkową, dochodzi do aktywacji Karty Podarunkowej. W przypadku nabycia Karty Podarunkowej materialnej wysyłanej za pośrednictwem wybranego dostawcy aktywacja następuje niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 3 dni roboczych od daty nabycia Karty Podarunkowej w E-Sklepie.

    Okres ważności Karty Podarunkowej. Karta Podarunkowa zachowuje ważność przez okres wskazany przy aktywacji, przy czym minimalnym okresem ważności jest okres 12 miesięcy. Każdorazowo w momencie wydania Karty, Wydawca umieszcza na Karcie Podarunkowej informację o okresie jej ważności. Ważność Karty Podarunkowej oraz jej aktualne saldo można sprawdzić w E-Sklepie oraz w Punktach Sprzedaży.

    Zabezpieczenie Karty Podarunkowej. Karta Podarunkowa zabezpieczona jest umieszczonym na niej unikalnym kodem, przypisanym numerem Pin oraz kodem kreskowym. Kod ten służy do potwierdzania transakcji dokonywanych przy użyciu Karty Podarunkowej w E-Sklepie lub Punkcie Sprzedaży.

    Utrata prawa odstąpienia od umowy. Nabywca będący konsumentem, nabywając Kartę Podarunkową, wyraża zgodę na niezwłoczne wykonanie przez Wydawcę w pełni usługi polegającej na nabyciu i wydaniu Nabywcy Karty Podarunkowej oraz jej aktywacji. Nabywca będący konsumentem przyjmuje do wiadomości, że nabycie Karty Podarunkowej jest równoznaczne ze zgodą na natychmiastowe wykonanie usługi, co skutkuje utratą prawa odstąpienia od umowy. Powyższe oznacza, że Karta Podarunkowa nie podlega zwrotowi i wymianie na środki pieniężne w całości ani w części, w oparciu o art. 38 pkt 1 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, z zastrzeżeniem postanowień pkt 5 Regulaminu.

    Charakter Karty Podarunkowej. Karta Podarunkowa jest Kartą na okaziciela. Karta Podarunkowa nie może być doładowana, tj. nie ma możliwości zwiększenia jej wartości poprzez dopłatę środków pieniężnych. Karta podarunkowa może być wykorzystana do więcej niż jednej transakcji, o ile umożliwia to pozostała po dotychczasowych zakupach wartość Karty Podarunkowej. Istnieje możliwość dopłaty do wartości zamówienia Rzeczy w przypadku, gdy wartość Karty Podarunkowej jest niewystarczająca do pełnego opłacenia zamówienia. W ramach jednej transakcji można zastosować więcej niż jedną Kartę Podarunkową.

    Brak podatku VAT. Wydanie Karty nie stanowi sprzedaży opodatkowanej podatkiem od towarów i usług (VAT) w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa podatkowego.

    Brak cech elektronicznego instrumentu płatniczego. Karta Podarunkowa nie jest elektronicznym instrumentem płatniczym, nie jest instrumentem pieniądza elektronicznego, nie jest kartą płatniczą ani kartą kredytową.

    Brak odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie Karty. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za Karty Podarunkowe, które zostały utracone lub uszkodzone, po ich wydaniu Nabywcy.

    Brak roszczeń w przypadku utraty lub uszkodzenia Karty. Nabywcy ani Użytkownikowi nie przysługują wobec Wydawcy żadne roszczenia w przypadku utraty, zniszczenia lub kradzieży Karty Podarunkowej po jej wydaniu Nabywcy. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności w przypadku, gdy z Karty skorzysta osoba nieuprawniona.

    Problemy techniczne. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności, gdy nie istnieje czasowa możliwość użycia Karty Podarunkowej w wyniku awarii, usterki lub innego problemu technicznego. Wydawca dokłada starań, aby jak najszybciej przywrócić możliwość użycia Karty. Wydawca zastrzega sobie jednocześnie możliwość prowadzenia prac technicznych, które czasowo uniemożliwią skorzystanie z Karty, jednak każdorazowo takie działania będą prowadzone z możliwie najmniejszą uciążliwością dla Użytkownika.


    4. Zasady realizacji Kart Podarunkowych.

      Podstawowe zasady użycia Karty Podarunkowej. Karta Podarunkowa:

      • Może zostać użyta w Punkcie Sprzedaży znajdującym się wyłącznie w kraju, w którym została nabyta lub w kraju, w którym obowiązuje ta sama waluta, co w kraju nabycia Karty;
      • Może zostać użyta do złożenia zamówienia Rzeczy w E-Sklepie, o ile płatność za zamówienie dokonywana jest standardowo w walucie pierwotnego nabycia Karty Podarunkowej;
      • Może zostać użyta wyłącznie w celu nabycia Rzeczy, dostępnych w ofercie Wydawcy aktualnej na moment składania zamówienia Rzeczy.

      Sposób realizacji Karty przez Użytkownika w Sklepie. Użycie Karty Podarunkowej przez Użytkownika w E-Sklepie polega na podaniu danych Karty przy składaniu zamówienia. Nie jest dopuszczalne wykorzystanie Karty Podarunkowej w celu opłacenia już zamówionej a dotychczas nieopłaconej Rzeczy.

      Sposób realizacji Karty przez Użytkownika w Punkcie Sprzedaży. Użycie Karty Podarunkowej przez Użytkownika w Punkcie Sprzedaży wymaga zeskanowania kodu kreskowego przez Sprzedawcę.

      Działanie Karty. Użycie Karty skutkuje pomniejszeniem wartość należności za zamówienie o wartość Karty lub o odpowiednią jej wartość, jeżeli wartość Karty jest większa niż wartość zamawianych Rzeczy.

      Ograniczenia w użyciu Karty.  Karta Podarunkowa może zostać użyta do złożenia zamówienia Rzeczy znajdujących się w aktualnej ofercie Wydawcy na moment składania zamówienia, przy czym Sprzedawca uprawniony jest do ograniczenia jej stosowania częściowego lub całościowego, w szczególności w odniesieniu do Rzeczy przecenionych lub objętych innymi akcjami promocyjnymi. Sprzedawca każdorazowo zobowiązany jest do wyraźnego poinformowania Użytkownika o zakresie i czasie ww. wyłączenia.

      Upływ terminu ważności Karty. W przypadku upływu terminu ważności Karty Podarunkowej zarówno Nabywcy, jak i Użytkownikowi nie przysługują wobec Wydawcy żadne roszczenia z tytułu niewykorzystania Karty Podarunkowej w okresie jej ważności, w szczególności nie przysługuje roszczenie o zwrot niewykorzystanych środków pieniężnych przekazanych Wydawcy.


      Prawo odmowy realizacji Karty. Wydawca ma prawo odmówić realizacji Karty Podarunkowej w następujących przypadkach:

      • upływu terminu ważności Karty Podarunkowej,
      • uzasadnionej wątpliwości odnośnie autentyczności Karty Podarunkowej,
      • uszkodzenia Karty Podarunkowej w stopniu uniemożliwiającym odczytanie zapisanych na Karcie Podarunkowej danych;
      • wystąpienia niezależnej od Wydawcy czasowej awarii systemu sprzedażowego lub innej awarii uniemożliwiającej skorzystanie z Karty Podarunkowej w Sklepie albo Sklepie stacjonarnym.

      Obowiązki Nabywcy związane z przekazaniem Karty Użytkownikowi. Nabywca, przekazując Kartę Użytkownikowi, zobowiązany jest do poinformowania Użytkownika o tym, że:

      • Karta może zostać użyta wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie, a w szczególności zasadach opisanych w pkt 4 Regulaminu;
      • Karta nie podlega zwrotowi i wymianie na środki pieniężne w związku z art. 38 pkt 1 Ustawy o prawach konsumenta,
      • posiada termin ważności, po upływie którego nie może zostać zrealizowana,
      • może zostać zrealizowana przez każdorazowego jej Użytkownika.

    5. Zwrot Rzeczy.

      Zwrot Rzeczy. Ewentualne zwroty Rzeczy będących przedmiotem umów sprzedaży, do których doszło przy użyciu Karty, nastąpią poprzez zwrot środków na nowo wydaną Kartę Podarunkową do wartości środków użytych z Karty do nabycia Rzeczy.

      Karta Podarunkowa a reklamacja Rzeczy. Rzecz nabyta w E-Sklepie lub Punkcie Sprzedaży przy użyciu Karty Podarunkowej podlega zamianie albo zwrotowi w przypadku zgłoszenia uzasadnionej reklamacji Rzeczy zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (tekst jedn. Dz.U. 2023, poz. 1610 ze zm.) dotyczącymi rękojmi, jeżeli stwierdzona zostanie wada stanowiąca o niezgodności Rzeczy z umową.

      Sposób rozpatrzenia reklamacji. W przypadku, o którym mowa w pkt 5.2 powyżej i odstąpieniu od umowy sprzedaży, zwrot zostanie dokonany w ten sposób, że Użytkownikowi zostanie wydana nowa Karta Podarunkowa o wartości odpowiadającej wartości Karty użytej do nabycia Rzeczy, a w pozostałym zakresie w formie pieniężnej. Termin ważności nowej Karty Podarunkowej biegnie licząc od dnia, w którym dokonano wydania nowej Karty Podarunkowej.

    6. Reklamacje.

      Termin rozpatrzenia reklamacji. Wszelkie reklamacje związane z realizacją Kart Podarunkowych będą rozpatrywane przez Wydawcę w drodze pisemnej lub elektronicznej w terminie 14 dni od dnia wpływu reklamacji złożonej przez Użytkownika lub Nabywcę.

      Sposób składania reklamacji. Reklamacje związane z Kartami Podarunkowymi mogą być składane listownie na adres siedziby Wydawcy, wskazany w pkt 2 Regulaminu, lub elektronicznie na adres [email protected].

      Treść reklamacji. W celu jak najszybszego rozpatrzenia reklamacji wskazane jest podanie takich informacji jak: imię i nazwisko Użytkownika lub Nabywcy, jego adres korespondencyjny, opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji, adres e-mail, numer transakcji płatniczej lub bankowej oraz numer zamówienia.

      Informacja o rozpatrzeniu reklamacji. Składający reklamację zostanie powiadomiony o wyniku rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym na adres korespondencyjny wskazany w reklamacji w terminie wskazanym w pkt 6.1 powyżej lub drogą elektroniczną na podany e-mail reklamującego.


    7. Dane osobowe.

      Administrator danych. Administratorem danych osobowych Nabywcy i Użytkownika jest Wydawca.

      Cel przetwarzania danych. Dane osobowe przetwarzane są w celu: realizacji usługi wydania Karty Podarunkowej, złożenia reklamacji, dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami, obsługi złożonego zapytania.

      Dobrowolność. Podanie danych osobowych w związku z nabyciem Karty Podarunkowej jest dobrowolne, lecz niezbędne do otrzymania Karty Podarunkowej. Nabycie Karty Podarunkowej w Punkcie Sprzedaży nie wymaga podania danych osobowych, a nabycie Karty Podarunkowej w E-Sklepie wymaga podania danych niezbędnych do przesłania Karty Podarunkowej na podany adres e-mail (w przypadku niematerialnej formy Karty) lub wysłania Karty Podarunkowej na wskazany adres korespondencyjny (w przypadku Karty materialnej).

      Uprawnienia Nabywcy. Nabywca, którego dane osobowe przetwarzane są w związku z nabyciem Karty Podarunkowej, ma w każdym czasie prawo żądania od administratora dostępu do nich, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania lub zgłoszenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje mu również prawo do przenoszenia tych danych oraz złożenia skargi do organu nadzorczego. Właściwym organem jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie.

      Okres przetwarzania danych. Zebrane dane osobowe będą przetwarzane przez okres deklarowanej ważności Karty Podarunkowej, a po tym okresie do momentu przedawnienia ewentualnych roszczeń lub do momentu wygaśnięcia obowiązków przechowywania danych wynikających z przepisów prawa.

      Rozszerzony obowiązek informacyjny. Szczegółowe informacje w zakresie przetwarzania danych osobowych Nabywcy znajdują się w Polityce Prywatności.


    8. Zmiany Regulaminu.

      Zmiana Regulaminu. Wydawca zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu w przypadku wystąpienia przynajmniej jednej z poniżej wskazanych ważnych przyczyn (katalog zamknięty):

      • zmiana przepisów prawa regulujących wydawanie Kart Podarunkowych wpływających na wzajemne prawa i obowiązki Stron;
      • konieczność dostosowania zasad wydawania Kart Podarunkowych do nakazów, orzeczeń, postanowień lub wytycznych wynikających z decyzji właściwego w zakresie prowadzenia przez Wydawcę organu administracji publicznej lub − orzeczenia sądowego znajdującego zastosowanie w zakresie działalności Wydawcy wpływającego na wzajemne prawa i obowiązki Stron;
      • zmiana sposobu wydawania lub korzystania z Kart Podarunkowych spowodowana wyłącznie obiektywnymi i niezależnymi względami technicznymi lub technologicznymi;
      • zmiana formy prowadzenia działań marketingowych i promocyjnych przez Wydawcę wymagająca modyfikacji założeń programu Kart Podarunkowych;
      • wystąpienie nieścisłości, bądź wątpliwości interpretacyjnych na gruncie Regulaminu;
      • połączenie, podział albo przekształcenie Wydawcy albo zmiana innych danych identyfikacyjnych Wydawcy wskazanych w niniejszym Regulaminie (w zakresie niezbędnym do aktualizacji takich danych);
      • zaistnienia innych, wyłącznie ważnych przyczyn związanych z Wydawcą, Nabywcą, Użytkownikiem bądź odnoszących się do nabywania lub używania Karty.

      Zastosowanie Regulaminu po zmianach. Zmiany wchodzą w życie od dnia wskazanego w informacji i odnoszą się do Kart Podarunkowych nabytych od tego dnia. Realizacja Kart Podarunkowych nabytych przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu odbywa się na zasadach dotychczasowych.


    9. Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur.

      Informacja o polubownej możliwości rozwiązania sporu. Spór wynikający z umowy zawartej pomiędzy Nabywcą a Wydawcą może zostać zakończony polubownie w drodze postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich. Udział Wydawcy w postępowaniu w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich jest dobrowolny, a przekazywane poniżej informacje nie stanowią zobowiązania Wydawcy do wzięcia udziału w takim postępowaniu. W przypadku, gdy w następstwie złożonej przez Nabywcę reklamacji spór nie został rozwiązany, Wydawca każdorazowo przekaże Nabywcy na papierze lub innym trwałym nośniku oświadczenie o zamiarze wystąpienia z wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich albo zgodzie na udział w takim postępowaniu albo o odmowie wzięcia udziału w postępowaniu w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich. Jeżeli Wydawca nie złożył żadnego oświadczenia, uznaje się, że wyraża zgodę na udział w postępowaniu w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich.

      Inspekcja Handlowa. Na zasadach określonych w Ustawie z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej, pod rozstrzygnięcie stałych sądów polubownych przy wojewódzkich inspektorach Inspekcji Handlowej może być poddany na wniosek Nabywcy spór o prawa majątkowe wynikające z umowy zawartej pomiędzy Stronami.

      Działania Inspekcji Handlowej. Na zasadach określonych w Ustawie z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej, jeżeli przemawia za tym charakter sprawy, Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej podejmuje działania mające na celu pozasądowe rozwiązanie sporu cywilnoprawnego pomiędzy konsumentem a przedsiębiorcą poprzez umożliwienie zbliżenia stanowisk stron w celu rozwiązania sporu przez jego strony lub przedstawienie stronom propozycji rozwiązania sporu. Postępowanie wszczyna się na wniosek Nabywcy, złożony do Wojewódzkiego Inspektora właściwego ze względu na miejsce wykonywania działalności gospodarczej przez Wydawcę.

      Bezpłatne poradnictwo konsumenckie. Nabywca może również zwrócić się do powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów, do którego zadań należy w szczególności zapewnienie bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej w zakresie ochrony interesów konsumentów oraz występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów.

      Inne informacje prawne. Zasady i procedury dostępu do pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich określane są odrębnie w przepisach prawa (w tym w szczególności w Ustawie z dnia 23 września 2016 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich) lub w regulacjach stosowanych przez podmioty uprawnione w ramach rozwiązywania sporów konsumenckich, w szczególności, w obowiązujących w tych podmiotach regulaminach. Nabywca może również uzyskać informacje o pozasądowych sposobach rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasadach dostępu do tych procedur na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, wojewódzkich inspektoratów Inspekcji Handlowych, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (w szczególności: https://www.uokik.gov.pl/pozasadowe_rozwiazywanie_sporow_konsumenckich.php).

      Platforma ODR. Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie ODR w sporach konsumenckich), Uczestnik może wnieść skargę za pośrednictwem platformy internetowej ODR.

      Prawa Użytkownika. Uprawnienia wskazane w 9.1 – 9.6 powyżej przysługują odpowiednio Użytkownikowi.


    10. Postanowienia końcowe.

      Dostępność Regulaminu. Pełna treść Regulaminu dostępna jest pod adresem internetowym https://www.r-gol.com/strony/regulamin-kart-podarunkowych oraz w Punktach Sprzedaży.

      Kontakt. O ile postanowienia niniejszego Regulaminu nie stanowią inaczej, wszelka korespondencja związana z Kartami Podarunkowymi powinna być kierowana na następujący adres: [email protected]. Z Wydawcą można się skontaktować dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 122 02 90.

      Klauzula salwatoryjna. Uznanie poszczególnych postanowień niniejszego Regulaminu w sposób przewidziany prawem za nieważne bądź nieskuteczne, nie wpływa na ważność czy skuteczność pozostałych postanowień Regulaminu. W miejsce nieważnego postanowienia zastosowana będzie reguła, która jest najbliższa celom nieważnego postanowienia i całego niniejszego Regulaminu.

      Sąd właściwy. Sądem właściwym do rozpatrywania sporów związanych z przedmiotem niniejszego Regulaminu jest sąd właściwy według przepisów ogólnych.

      Prawo właściwe. Prawem właściwym dla rozstrzygania sporów wynikających z niniejszego Regulaminu jest prawo Rzeczpospolitej Polskiej, a sądami sądy powszechne w Rzeczpospolitej Polskiej, chyba że co innego wynika z bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa.

      Wybór prawa a uprawnienia konsumenckie. Wybór prawa polskiego na podstawie Regulaminu nie pozbawia Nabywcy oraz Użytkownika będącego konsumentem ochrony przyznanej mu na podstawie przepisów, których nie można wyłączyć w drodze umowy między Wydawcą a Nabywcą, na mocy prawa które zgodnie z właściwymi regulacjami byłoby właściwe w przypadku prawa wyboru.

      Język Regulaminu. Regulamin sporządzono w kilku wersjach językowych. W razie wątpliwości interpretacyjnych rozstrzygająca jest wersja polska.

      Obowiązywanie Regulaminu. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 01.10.2023r.

      Wersja 1.1 – obowiązująca od dnia 01.10.2023r.