Producent

Rozmiar

Piłki treningowe

Bardzo ważnym aspektem w życiu każdego zawodnika jest trening - czyli ciągła, ciężka praca, dzięki której gracze pogłębiają swoje umiejętności i stają się jeszcze lepszymi piłkarzami. Występują różne formy piłkarskiego treningu – np. biegowy. Wiadomo, jednak że zawodnicy, najbardziej lubią te zajęcia, na których używane są piłki (czyli między innymi praca nad techniką, rozegranie stałych fragmentów gry, czy też po prostu trening strzelecki). Najlepszymi piłkami do treningu są na pewno te profesjonalne, którymi również rozgrywa się mecze o stawkę. Na pewno jest to duże udogodnienie, jeżeli piłkarz w tygodniu poprzedzającym zawody piłkarskie przygotowuje się taką samą piłką. Niestety na świecie mamy jednak bardzo dużo klubów amatorskich, które o trenowaniu najlepszymi piłkami mogą jedynie pomarzyć. Na R-GOL.com dostępne są jednak specjalistyczne piłki treningowe na wzór tych meczowych (zrobione tylko z tańszych materiałów, tak zwanych zamienników). Poniżej kilka propozycji.
Adidas Team Top Replique / Top Training
Piłka stworzona dla sesji treningowych. Posiada bezszwową powierzchnię, co umożliwia lepsze czucie i niższy pobór wody. Powierzchnia tekstury poprawia także parametry lotu, czucia i poślizgu.
Adidas Tiro Club
Mocna piłka powstała z myślą o treningu i rekreacji. Ma powłokę z TPU i zszywaną maszynowo konstrukcję, dzięki czemu jest wyjątkowo wytrzymała i ułatwia grę na stałym poziomie. Butylowy pęcherz sprawia, że model ten utrzymuje powietrze i jest gotowy do gry.
Nike Magia
Piłka posiada tradycyjną wieloelementową, zgrzewaną konstrukcję, która odpowiada za doskonałą responsywność. Technologia Nike Aerow zapewnia precyzyjny lot piłki. Skład: guma, skóra syntetyczna, poliester i bawełny.
Nike Strike
Konstrukcja złożona z 12 elementów zapewnia przewidywalny i precyzyjny lot piłki. Teksturowa powłoka umożliwia lepsze czucie piłki. Gumowa dętka jest wzmocniona, co zwiększa odporność na utratę powietrza i odkształcenia. Technologia Nike Aerow Trac umożliwia stabilniejszy lot piłki. Budowa: guma, poliuretan, poliester, pianka EVA
Nike Pitch Team
Gładka i trwała powłoka zapewnia doskonałe czucie piłki. Gumowa dętka bardzo długo utrzymuje powietrze i kształt. Piłki występują w kontrastowych kolorach (zielony, żółty, czerwony, pomarańczowy), co ułatwia śledzenie ruchu piłki. Budowa futbolówki:  guma,  poliuretan, poliester, pianka EVA.

Ale trening piłkarski, to nie tylko pełnowymiarowe boisko z naturalną trawą. Do swoich meczów o punkty przygotowują się także między innymi futsalowy, zarówno w ligach profesjonalnych, jak i amatorskich. Dlatego przedstawiamy też propozycję piłek na halę:
Adidas Team Sala
Piłka przeznaczona do treningu na sali. Posiada gładką powierzchnię, dla delikatnego czucia i pełnej kontroli. Pęcherzyk butylowy jest napełniany, w celu uzyskania mniejszego odbicia, co poprawia kontrolę między innymi w szybkich grach.
Nike Futsal
Ręcznie szyta konstrukcja jest trwała i odporna na ścieranie. Teksturowa powłoka pomaga na doskonałe czucie piłki.