Piłki nożne na trawę

200 produktów

Producent

Rozmiar

Piłki nożne na trawę

Piłka nożna na trawę, to atrybut bez którego niemożliwe będzie rozegranie meczu piłkarskiego o stawkę, czy różnego rodzaju turniejów na naturalnych boiskach. Ten kulisty przedmiot, służący do rywalizacji, pomiędzy dwoma drużynami powstał w czasach starożytnych. Używali go między innymi Egipcjanie, Grecy, Rzymianie i Aztecy. Robiono go z wnętrzności zwierząt, lub zszywano ze skór. Współczesne piłki pojawiły się wraz z rozwojem sportu, na początku XX wieku. Dzisiejsze piłki na trawę, to dzieła nowoczesnych technologii. Tam gdzie ruch piłki jest bardzo szybki wyposaża się je w różne systemy, pozwalające na automatyczne określenie, gdzie odbiła się lub w co wpadła piłka. Piłki nożne na trawę obecnie możemy podzielić ze względu na producenta, ze względu na rozmiar oraz ze względu na zaawansowanie.

Piłki nożne najpopularniejszych producentów:
ADIDAS – od lat używane podczas Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, czy też rozgrywek Ligi Mistrzów. Obecnie z piłek tej marki korzysta nasza rodzima Ekstraklasa
NIKE – rywalizacje tymi piłkami można zaobserwować w jednej z najlepszych lig świata, czyli angielskiej Premier League.
PUMA – od roku 2020 to oficjalna piłka w rozgrywkach hiszpańskiej Premier Division
SELECT – futbolówki duńskiego producenta. Piłka Select jest oficjalną piłką Fortuna 1 Ligi.

Najmniejszym rozmiarem piłki jest 1 (tak zwana mini). Przeznaczone są one dla malutkich dzieci, głównie do zapoznawania się z tego rodzaju produktem. Taka piłka sprawdzi się również dobrze, jako pamiątka z podpisem swojego największego idola. Trochę większą pikłą na trawę jest ta w rozmiarze 3. Skierowana przeważnie dla dzieci, które rozpoczynają swoje przygody w klubach, akademiach i stawiają swoje pierwsze kroki na boiskach piłkarskich, ucząc się podstaw. Kolejny rozmiar to piłka ‘czwórka’. Są to piłki nożne na trawę dla trampkarzy, juniorów, którzy są w takim wieku, że nie mogą jeszcze rywalizować seniorską piłką. Seniorska futbolówka występuje w rozmiarze 5 i rywalizują ją juniorzy oraz seniorzy zarówno podczas treningu, jak i piłkarskiego meczu. Jeżeli chodzi o zaawansowanie piłek na trawę, to najlepszymi będą te profesjonalne, tak zwane meczowe, do używania podczas meczów, a także treningów (ale to przeważnie w profesjonalnych klubach i ligach). Niższe ligi amatorskie stosują raczej praktyki, że trenują innymi piłkami, a te meczowe przeznaczone są tylko i wyłącznie do rozgrywania oficjalnych zawodów. Oficjalne piłki meczowe są klejone termicznie, posiadają atest FIFA, w większości przypadków wykonane są z tekstury Solid PU.
W R-GOL.com znajdziemy między innymi takie piłki meczowe, jak: Piłka adidas Conext 21 Pro OMB, Piłka Nike Flight Premier League, Piłka Puma Team Final 21.1 FIFA Quality Pro

Kolejna grupa piłek to futbolówki treningowe, które zrobione są na wzór oficjalnej piłki meczowej, tylko różnią się materiałem, użyto do nich tańszych zamienników, stąd często nazywane są replikami. Nie posiadają one atestu FIFA. Piłki te wykonane są najczęściej z tworzywa TPU, a tusza piłki pokryta jest poliestrem i nylonem. Wśród takich modeli wyróżnić możemy np. piłkę adidas Uniforia LGE Box, która dodatkowa zapakowana jest w kartonik, więc idealnie nadaje się też na prezent. Na samym dole łańcuszka znajdziemy piłki całkowiecie amatorskie, dla tych którzy futbol uprawiają rekreacyjnie. W tym przypadku również nie ma mowy o atestach FIFA lub IMS. Dla amatorów polecamy następujące modele: piłka Adidas Tiro Club, Piłka Adidas Uniforia Club, piłka Nike Mercurial Fade, piłka Puma Future Flare. W R-GOL.com dostępne są również piłki dla kibiców. Fanatyk swojej ulubionej drużyny piłkarskiej bez problemu znajdzie futbolówkę w barwach swojego klubu np. piłka Adidas Bayern Monachium, piłka Adidas Finale 20 Real Madryt, piłka Nike FC Barcelona, piłka Puma BVB Icon. Natomiast dla najmłodszych adeptów futbolu przygotowaliśmy w ofercie specjalistyczne piłki juniorskie, które charakteryzuje lżejsza waga (290 g) – piłka Adidas Uniforia LGE J290, piłka Nike Strike Team 290g.