Piłki lekarskie

Piłka lekarska z definicji jest piłką o różnej wadze, stosowaną do rehabilitacji oraz wspierania treningu ogólnorozwojowego. Jej masa zależna jest od jej przeznaczenia. Najczęściej spotyka się piłki o masie 1 kg, 2 kg, 3 kg, 5 kg, 10 kg. Początkowo piłki lekarskie były używane tylko przez fizjoterapeutów i lekarzy. Były również kojarzone z lekcjami wychowania fizycznego. Chyba każdy z nas, podczas swojej przygody na sali gimnastycznej, miał sprawdzian z rzutu piłką lekarską. Na przestrzeni lat wiele się zmieniło i teraz piłki lekarskie, są często używanym przyrządem do codziennego treningu. Głównym powodem fenomenu tego niepozornego narzędzia jest fakt, że oferuje ona wszechstronność i różnorodność ćwiczeń. Używana jest w wielu dyscyplinach. Począwszy od aktywności stricte sylwetkowych, na sportach zespołowych kończąc. Jedną z jej wielu zalet jest fakt, że nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nie tylko dla osób zaawansowanych i bardzo sprawnych, ale również dla amatorów i początkujących. Nie potrzebujesz dużo miejsca, aby ją przechowywać. Dzięki zróżnicowanej wadze, jest poręczna i ściśle dopasowana do Twoich potrzeb. Piłki lekarskie dla piłkarzy, na pewno pomogą Ci poprawić poziom sprawności fizycznej, jeśli tylko włączysz jej udział do specjalistycznego treningu. Pozwalają one na trening całego ciała. Pomagają w utracie wagi, kształtują zręczność, wydolność i są idealnym narzędziem do wypracowania wymarzonej sylwetki i siły, która na pewno pomoże Ci na piłkarskim boisku.

Piłki lekarskie w treningu piłkarzy
Piłkarskie piłki lekarskie są idealnym sposobem na budowanie siły eksplozywnej, szeroko nazywanej mocą. Moc, w wielkim skrócie, to umożliwienie mięśniom generowania siły maksymalnej w jak najkrótszym czasie. Jest ona nieodłącznym elementem przygotowań do sezonu w sportach drużynowych. Dlaczego moc jest tak ważna w treningu piłkarskim? Śpieszymy z odpowiedzią. W warunkach boiskowych zawodnik, który wygeneruje większą moc uprzedzi swojego przeciwnika w pojedynku biegowym, wyżej wyskoczy, a tym samym zrobi przewagę, która może skutkować zdobyciem bramki czy zapobiec jej utracie. Siła eksplozywna warunkuje szybkość i zręczność naszych ruchów. To od niej zależy w jaki sposób wykonamy skok, kopnięcie piłki, zwrot naszego ciała czy zmianę tempa biegu. Zawodnik z większą mocą, szybciej rozpędzi swoje ciało. Dzięki zastosowaniu piłki lekarskiej dla piłkarzy, poprawimy również siłę naszych mięśni brzucha oraz innych mięśni stabilizujących. Wystarczy, że do popularnych skłonów tułowia (brzuszki), dorzucisz piłkę lekarską, a trening będzie bardziej intensywny, a co za tym idzie bardziej efektywny. Wachlarz ćwiczeń z piłkami lekarskimi jest bardzo szeroki. W przeciwieństwie do pozostałych wolnych ciężarów takich jak hantle czy sztangi- piłką lekarską można rzucać, co jeszcze poszerza jej zastosowanie. Trening z tym przyrządem możesz wykonać zarówno sam, jak i partnerem z boiska. Ważne jest, aby osoby które nigdy miały z nimi do czynienia, zapoznały się najpierw z odpowiednim sposobem wykonywania ćwiczeń. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej techniki, gdyż niewłaściwe używanie piłkarskiej piłki lekarskiej grozi kontuzją. Odpowiednia rozgrzewka przygotuje Twój organizm do wysiłku i sprawi że wyciągniesz maksimum z jednostki treningowej, co przełoży się później na udany występ w meczu. Nie zapominajmy, że na boisku bardzo często decydują drobne detale!

Jaką piłkę lekarską wybrać?
Piłki lekarskie zawsze dopieramy indywidualnie- pod wzrost, masę ciała, poziom sprawności fizycznej oraz rodzaj treningu jaki chcemy nią wykonać. Dzięki dużemu wyborowi gramatury, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Nie należy wybierać zbyt ciężkich piłek, ponieważ znacznie ograniczą one Twoje możliwości i zdecydowanie zmniejszą wachlarz ćwiczeń. Piłka zbyt lekka- spowoduje, że trening będzie po prostu za łatwy i nie przyniesie pożądanych rezultatów. Pamiętaj- intensywność, równa się efektywność. Początkującym, proponujemy rozpoczęcie swojej przygody z tym sprzętem od piłek lekkich. Zaawansowani zaś, powinni wybrać cięższe piłki lekarskie dla piłkarzy- od 4 kg, w górę. Piłki lekarskie, oprócz wagi, różnią się również materiałem, z którego są wykonane oraz sposobem wykończenia. Głównym podziałem jeśli chodzi o materiał wykonania, jest podział na piłki skórzane ( również skóra syntetyczna) oraz na piłki gumowe czy kauczukowe. Niektóre z piłkarskich piłek lekarskich, które możesz nabyć na naszej stronie internetowej, mają dodatkowe liny lub mocowania. Urozmaica to wybór ćwiczeń, które możesz wykonać. Bardzo ważnym atutem Naszych piłek, jest fakt, że w większości pokrywa je antypoślizgowa powierzchnia. Zapobiega to niekontrolowanym wyślizgnięciom z rąk podczas wykonywanych ćwiczeń więc masz pewność, że nic nie przeszkodzi Ci w treningu. Jeśli planujesz trening outdoorowy ( na świeżym powietrzu), zwróć uwagę na odporność piłek na wilgoć. Wybierając piłkę, zwróć uwagę na jej wytrzymałość, poręczność i możliwości zastosowania- wszystkie te zalety znajdziesz w piłkach lekarskich, dostępnych na naszej stronie.

Które piłki lekarskie wybierzesz?
Piłki lekarskie dla piłkarzy YAKIMASPORT- Misją tej firmy jest krzewienie zdrowego stylu życia. Ich sprzęt pomaga poprawiać osiągi zarówno amatorom jak i profesjonalnym graczom. Oferują piłki o różnej wadze i rozmiarze. Piłki lekarskie dla piłkarzy SKLZ- Piłki tej firmy wykonane są z najlepszej jakości materiałów, tak aby trening z ich użyciem był przyjemnością. Mają nowoczesny design, przyciągają wzrok a antypoślizgowy materiał zapewnia komfort użytkowania i wygodę. Jakość wykonania sprawi, że będziesz mógł z nich korzystać przez wiele lat. Piłki lekarskie dla piłkarzy PURE2IMPROVE- Firma ta tworzy innowacyjny sprzęt fitness i akcesoria używane do różnych dyscyplin sportu. W swojej ofercie posiadają zarówno piłki „klasyczne” jak i urozmaicone dodatkami takimi jak liny czy gumy. Oprócz systematyczności i dyscypliny, równie ważny jest sprzęt wysokiej jakości i niebywałej trwałości.