Odzież sędziowska

Piłka nożna musi posiadać przepisy, które wprowadzają uczciwość do tej dyscypliny sportu. Na boisku o ich przestrzeganie dbają sędziowie. To oni czuwają nad prawidłowym przebiegiem spotkań, kontrolują czas, liczą i przyznają zdobyte bramki, sygnalizują faule, przewinienia, błędy, spalone. Rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę na boisku jest mnóstwo, a czasu na podjęcie decyzji mało. Do tego w małym paluszku trzeba mieć wszystkie przepisy gry, więc na arbitrach spoczywa wielka odpowiedzialność. Jako, że gra staje się coraz szybsza, a sędziowie od zawsze poddawani są wysokiej presji ze strony zawodników, trenerów, a także między innymi kibiców - na pewno nie łatwo o błąd. Mówi się, że najlepszy mecz dla sędziego to taki, w którym jest “niewidoczny” - to znaczy nie popełnia błędów i dzięki jego decyzjach gra jest płynna. Co ciekawe, jeśli chodzi o stroje dla sędziów, to ich kolory są przeważnie żywe, wyróżniające się na boisku, ale znajdziemy również nie aż tak rzucające się w oczy czarne komplety. Ubrania dla sędziów dobierane są tak, aby nie myliły się zawodnikom z kolorami ich strojów, a cała sędziowska trójka jest przeważnie ubrana w takie same komplety. W R-GOL.com oczywiście nie zapominamy o arbitrach, więc oprócz akcesoriów, odzież sędziowska również jest dostępna w naszej ofercie. Możemy w niej znaleźć stroje takich gigantów produkcji sprzętu piłkarskiego jak Nike czy Adidas, oraz bardzo znanej głównie w Polsce marki Zina.

Adidas - jeden z najbardziej znanych producentów strojów piłkarskich na świecie. Marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Co ciekawe, są również jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm jeśli chodzi o produkcję odzieży sędziowskiej. W końcu to w kompletach Adiasa na boisko wybiegają sędziowie w Lidze Mistrzów, a także na tak wielkich imprezach jak Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Europy. Model, który był wykorzystywany w ostatnim czasie przy okazji tych spotkań, to dostępny w naszym sklepie Adidas Referee 18. Występuje w dwóch wersjach: z krótkim rękawem (SS - short sleeve) do gry w ciepłe dni oraz z długim rękawem (LS - long sleeve), który jest doskonałym wyborem gdy warunki pogodowe nie są tak sprzyjające. Model posiada kołnierzyk, dekolt w serek, stonowane kolorystycznie paski nadające koszulce klasycznego wyglądu oraz dwie kieszenie na piersiach, do których można schować notes, kartki oraz inne rzeczy potrzebne sędziemu do poprowadzenia spotkania. Wyprodukowany jest w 100% z poliestru. Posiada technologię CLIMACOOL, która zapewnia stuprocentowy komfort użytkowania, odprowadzając pot i ciepło na zewnątrz ciała. Wybór kolorów w tym modelu jest szeroki, więc bez wątpienia każdy znajdzie taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał. Drugi model pojawiający się w naszej ofercie to Adidas Referee 14. Tak samo jak wyżej opisana “osiemnastka”, został wyprodukowany z poliestru oraz zastosowano w nim technologię CLIMACOOL. Jeśli chcesz wyglądać jak sędziowie, którzy prowadzą najważniejsze mecze na największych imprezach piłkarskich, to Adidas będzie dla Ciebie doskonałym wyborem.

Nike - kolejny oprócz Adidasa gigant, który znany jest wszystkim fanom piłki nożnej. Oprócz butów, akcesoriów i strojów piłkarskich, Nike produkuje również ubrania dla sędziów. W strojach tej marki biegają arbitrzy na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii - Premier League. Model dostępny w naszym sklepie to Nike Dry Referee. Tak jak w przypadku Adidas Referee 18, tutaj również mamy dwie opcje do wyboru jeśli chodzi o długość rękawów - krótkie, a także długie. Model dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Posiada kołnierzyk, kieszenie na kartki i akcesoria oraz jest wyposażony w technologię Dri-Fit, która ma odpowiadać za odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w modelu Dry Referee są raglanowe rękawy, które nie krępują ruchów. Jeśli chcesz występować w takim samym trykocie jak prowadzący mecze Premier League Michael Oliver czy Mike Dean, to odzież sędziowska Nike jest dla Ciebie.

Zina - największy producent jeśli chodzi o odzież sędziowską w Polsce. W ich strojach biegają sędziowie po boiskach Ekstraklasy oraz niższych lig. Produkując i szyjąc ubrania dla sędziów skupiają się przede wszystkim na komforcie oraz funkcjonalności, aby arbiter mógł w 100% skupić się na tym, co dzieje się na placu gry. Dostępny w naszej ofercie model koszulki Zina Siena wyposażony został w technologię Poliester Active Wave, która zapewnia wyżej wspomniany komfort odprowadzając pot i wilgoć na zewnątrz. Odpowiedni krój sprawia, że trykot dobrze dopasowuje się do sylwetki i nie krępuje ruchów. Tak jak w przypadku koszulek Nike i Adidasa, Zina daje wybór - krótki lub długi rękaw oraz różne wersje kolorystyczne. Model Siena również posiada kołnierzyk oraz dwie kieszenie umieszczone na wysokości klatki piersiowej. Tym, co go wyróżnia na tle innych modeli są delikatne, materiałowe, kolorowe wstawki, nadające koszulce ciekawego wyglądu. Także jeśli jesteś fanem Ekstraklasy lub sędziujesz mecze w niższych ligach - Zina może być dla Ciebie idealnym wyborem.