New Balance Visaro

Firma New Balance przeszła bardzo długą drogę jeśli chodzi o produkcję butów. Ich nietypowe podejście oraz innowacyjne rozwiązania z każdym nowym modelem przybliżały ich coraz bardziej do czołówki. Dodatkowo doświadczenie zebrane we współpracy z takimi klubami jak Liverpool, Lille, FC Porto czy Athletico Bilbao albo z takimi zawodnikami jak Sadio Mane, Aaron Ramsey, Alvaro Negredo czy reprezentant Polski Jacek Góralski pozwoliło na dynamiczny rozwój oraz najwyższej klasy produkty. W obecnej ofercie dostępne są dwa modele butów piłkarskich – Furon, który jest przeznaczony dla szybkich, bramkostrzelnych i dynamicznych zawodników, którzy są wszędzie i zawsze są groźni oraz Tekela dla zawodników kontrolujących przebieg i tempo spotkania, stwarzających sytuacje oraz przede wszystkim dla tych, którzy są kreatywni i nieszablonowi.

Jednak zanim tak było był jeszcze jeden model, który obecnie już nie jest produkowany. NB Visaro – bo taką właśnie nazwę nosiły miały takie same przeznaczenie jak Tekela – czyli dla zawodników kreatywnych, z wizją gry, nienaganną techniką oraz mających największy wpływ na wydarzenia boiskowe. Można je nazwać starszym bratem dla obecnego modelu. Właśnie nasz sklep internetowy R-GOL.com był pierwszym sklepem w Polsce, w którym buty piłkarskie New Balance pokazały się w sprzedaży w tym właśnie model Viasaro. W lutym w 2016 roku wyszła pierwsza seria butów Furon i Viasro w kolorystyce czarno-pomarańczowej.

Jak na tamte czasy miały one wiele ciekawych rozwiązań i zastosowań technologicznych. Technologia Vari-zone Ariaprene®, którą zastosowano w bucie dawała doskonałą kontrole nad piłką. Użyta w podeszwie technologia Super-Flex zapewnia elastyczność oraz doskonałą przyczepność do podłoża. Strefa niskiego nacisku na podbicie pozwala na osiągnięcie całkowitej kontroli. Technologia Medial Pivot Zone zapewnia stabilność podczas szybkich ruchów skrętnych oraz zwrotnych, powoduje wzmocnienie “strefy zwrotu”. Podczas intensywnej gry ważne jest, aby zawodnik czuł się komfortowo. Visaro dzięki zastosowaniu wewnętrznej warstwy Fresh Foam, która zapewnia doskonałą amortyzację oraz Pro-form Last zapewniają wygodę podczas gry.

Do najważniejszych technologi butów Visaro należą:
– PRO – FORM LAST – Anatomiczny kształt cholewki dostosowany do stopy zapewniający wyjątkowy komfort
– LOW PRESSURE ZONE INSTEP – Strefa zwiększonej kontroli na wewnętrznej części cholewki pozwalająca na doskonały pierwszy kontakt z piłką
– VARI – ZONE ARIAPRENE UPPER – Cholewka wykonana ze specjalnego materiału zapewnia nadzwyczajną kontrolę nad piłką
– MEDIAL PIVOT ZONE – Specjalna strefa na podeszwie wspomagająca błyskawiczne zwroty
– SUPER – FLEX SOLEPLATE – Nadzwyczajnie giętka podeszwa, która zapewnia doskonałą przyczepność w każdych warunkach
- FantomFit – szkieletowa konstrukcja górnej części obuwia, zapewniająca lekkość, wsparcie oraz precyzyjne dopasowanie. Warstwa składa się z dwóch powłok cienkiego materiału połączonego ze sobą bezszwowo, stanowiąc ochronę przeciwko otarciom podczas treningów.
- REV-Lite – Innowacyjna podeszwa środkowa wykonana z najwyższej jakości materiałów, lżejsza o 30% od innych pianek, przy zachowaniu porównywalnej wydajności.

W najwyższym stopniu zaawansowania występował on z dwoma rodzajami podeszwy – firm ground czyli naturalna nawierzchnia (sucha trawa) oraz sofy ground czyli mokra naturalna nawierzchnia/trawa. W niższych modelach był również dostępny jako tak zwane lanki ale również w podeszwie z małymi kołeczkami przystosowanymi do sztucznej nawierzchni czyli turfy oraz z płaską podeszwą do gry na hali. Był to bardzo ciekawy model butów jednak chęć do ciągłego rozwoju i progressu sprawiła, że firma New Balance i zastąpiła go bezsznuruwkowym i jeszcze lepszym modelem Tekela. Jeśli zatem więc buty piłkarskie Visaro przypadły Ci do gustu i jesteś zawodnikiem ze świetną techniką, wizją pola gry, kreatywnością i chcesz wpływać na kontrolę przebiegu spotkania właśnie powinieneś sięgnąć po firmę New Balance i ich model Tekela.