Rozmiar

Przeznaczenie

Buty Pogby

Paul Labile Pogba – czy tego zawodnika trzeba komuś przedstawiać? Francuski piłkarz gwinejskiego pochodzenia, który obecnie reprezentuje klub angielskiej Premier League – Manchester United, do którego trafił z włoskiego Juventusu Turyn. Ten rosły, mierzący 191 cm wzrostu pomocnik może się już pochwalić tytułem Mistrzem Świata z Reprezentacją Trójkolorowych (2018 MŚ w Rosji). Zdobył również srebrny medal na Mistrzostwach Europy w 2016 roku, gdzie Francja była gospodarzem tej imprezy. W kadrze zadebiutował w 2013 roku, będąc tydzień po dwudziestych urodzinach, a już rok później wziął udział w swoich pierwszych Mistrzostwach Świata (w Brazylii). Wspomniany wyżej gracz jest twarzą reklamową silo Predator od Adidasa. Każdy kto kocha piłkę powinien znać te buty. Predator to żywa legenda wśród miłośników futbolu na całym świecie.

Pogba zaufał tej linii w 2018 roku, a wcześniej zakładał na nogi model Adidas Ace, która nie jest już produkowana. To właśnie wspomniane Ace w 2015 roku na trzy lata zmieniły na rynku predatory. Adidas słuchał jednak głosów swoich fanów i wrócił do produkowania tej zawsze kultowej serii butów. Adidas Predator początki istnienia tych świetnych butów piłkarskich, obecnie korków m.in. Pogby przypadają na lata 90 (dokładnie 1994). W linii tej setki świetnych bramek zdobywały legendy, takie sławy jak Zinedine Zidane, Alessandro Del Piero, Raul Gonzales, czy David Beckham. Świat idzie jednak do przodu, zmieniają się technologie – te piłkarskie także i dzisiejsze Predatory, to już na pewno nie taki but jak kiedyś. Na pewno kolosalną różnicę można zauważyć w wyglądzie oraz wadze. Od czasu do czasu wpuszczane są jednak na rynek specjalne modele, nawiązujące do dawnej historii. Tak było między innymi we wrześniu 2018 roku, kiedy to Pogba podczas meczu Francja – Niemcy założył na nogi Adidas Predator Accelerator nawiązujący do MŚ’98

Co obecnie wyróżnia buty Pogby? Na pewno unowocześniony system DemonSkin, który umożliwia nadanie piłce rotacji, o jakiej wcześniej nie było mowy. Charakterystyczne wypustki na przednich częściach cholewki zostały udoskonalone. Są trochę dłuższe i nieco grubsze niż w poprzednich butach Predator. DemonSkin jest umieszczony w kluczowych miejscach, w których piłka najczęściej styka się z cholewką buta. DemonSkin, charakterystyczny kołnierz oraz specjalny profil buta sprawiają, że każdy kontakt z piłką odznacza się ogromną kontrolą. Adidas stawia jednak wyraźny nacisk na to, by to pierwszy – przez wielu uważany za najważniejszy – kontakt z futbolówką, był jak najlepszy. Szereg zmian zastosowanych w Predator Freak sprawia, że przyjęcie nawet najtrudniejszych zagrań jest możliwe. Jedna z najbardziej widocznych zmian w porównaniu do starszych kolekcji Predator Mutator, to na pewno kołnierz. Najnowszy Predator Freak ma zupełnie inny kołnierz. Różni się wizualnie, ale przede wszystkim jest znacznie wyższy i inaczej wyprofilowany oraz wykonany z Primeknitu. Element imitujący język zapewnia doskonałą stabilizację stopy w bucie. To, w połączeniu z technologią DemonSkin, tworzy mieszankę iście wybuchową!

Udoskonalona została także technologia ControlFrame. Specjalny układ kołków pozwala na zachowanie odpowiedniej przyczepności i umożliwia dynamiczne i nieprzewidywalne zwroty, co podczas gry w środku pola z pewnością się przyda. Korki Pogby występują w różnych poziomach zaawansowania. Są modele profesjonalne ze sznurówkami oraz bez sznurówek. Z silo Predator coś dla siebie znajdą na pewno także pół profesjonaliści, amatorzy, a nawet Ci, którzy futbol uprawiają rekreacyjnie. Predator to także różne podeszwy – korki na naturalną trawę, mixy na boiskach z mokrą nawierzchnią, turfy, halówki oraz buty lifestylowe, jak np. Adidas Predator 20.1 TR. Seria ta idealna jest dla ofensywnych pomocników oraz dla graczy, którzy lubią rozgrywać piłkę, ale potrafią też uderzyć ją zza pola karnego. W sklepie R-GOL.com linia Predator dostępna jest dla dorosłych, ale także dla juniorów, trampkarzy i najmłodszych adeptów piłki nożnej.