Buty piłkarskie Under Armour

Buty piłkarskie Under Armour nie należą co prawda do najczęściej używanych butów piłkarskich, ale w ostatnich latach zdecydowanie zyskują na popularności. Choć to obuwie najprawdopodobniej nigdy nie osiągnie poziomu uznania innych, wiodących futbolowych marek, to jednak trzeba otwarcie przyznać, że w kwestii jakości wykonania, komfortu czy ceny nie ustępują znacznie bardziej znanym konkurentom. Mimo, iż buty piłkarskie Under Armour nie przedarły się jeszcze do piłkarskiego mainstreamu, to coraz częściej możemy je spotkać na nogach piłkarzy – tych znanych i tych anonimowych. Wystarczy powiedzieć, że korki Under Armour upodobali sobie m.in. Trent Alexander Arnold czy Memphis Depay. Modelem, używanych przez obu piłkarzy, jest Under Armour Magnetico. Ta seria, dzięki swojej uniwersalności, jest w stanie spełnić oczekiwania obrońców – czego dowodem są występy piłkarza Liverpoolu – ale też ofensywnych zawodników – takich jak do niedawna łączony z Barceloną Holender występujący aktualnie w barwach Olympiuqe Lyon. Buty dla piłkarzy Under Armour gwarantują przede wszystkim bardzo dobrą kontrolę nad piłką i komfort potrzebny do tego, by każdy boiskowy ruch był wykonany z pełną swobodą. Nie ulega wątpliwości, że na najwyższym poziomie o sukcesie decydują – jak mawiał klasyk – detale. O to, aby wszelkie niuanse były dopięte na ostatni guzik dbają korki Under Armour. Technologie zastosowane w korkach Under Armour sprawia, że bez wątpienia są to jedne z najlepszych butów piłkarskich na rynku i mimo braku popularności wśród szerokiej publiczności zasługują na uwagę tych, którzy chcą się wyróżnić wśród tłumu nie tracąc przy tym ani krztyny ze swojej jakości. Buty dla piłkarzy Under Armour to jednak nie tylko propozycja dla profesjonalistów. Z korków tej marki skorzystają także ci, którzy piłkę nożną uprawiają hobbystycznie lub traktują ją jako coniedzielną rozrywkę. Amerykańska firma ma zatem szerokie portfolio i trafi w gusta zarówno zawodowców, jak i amatorów.

Najpopularniejszy model brandu ze Stanów Zjednoczonych to korki Under Armour Magnetico. Są one produkowane wyłącznie w wersji wyposażonej w podeszwę na naturalną, suchą trawę. Oznaczone skrótem FG (od ang. Firm Ground) mogą być z powodzeniem używane tylko i wyłącznie na naturalnej nawierzchni. Użytkowanie popularnych lanek w innych warunkach niesie ze sobą wiele zagrożeń. Przede wszystkim naraża stawy na nadmierne obciążenie, co może skutkować wieloma – drobnymi bądź poważnymi – urazami. Korki z podeszwą FG używane na np. orliku są także o wiele bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ na sztucznej nawierzchni mamy do czynienia z zupełnie innym rozkładaniem się środka ciężkości. Na koniec warto wspomnieć, że buty użytkowane wbrew swojemu przeznaczeniu nie podlegają reklamacji. Wracając jednak do sedna sprawy – buty dla piłkarzy Under Armour Magnetico zostały wykonane z najwyższej jakości półproduktów. Materiał jest bardzo elastyczny, dzięki temu idealnie dopasowuje się do anatomicznego kształtu stopy. Jeśli tylko wybierzemy odpowiedni rozmiar możemy mieć pewność, że korki Under Armour będą dla nas niczym druga skóra. Już po pierwszym założeniu butów będziemy mieć wrażenie, jakbyśmy grali w nich od lat. Za tym niewątpliwym udogodnieniem stoi innowacyjna technologia Clutch Fit 2.0. Wspomniany system to nowatorskie połączenie trójwarstwowego, syntetycznego materiału, miękkość skóry oraz niezwykłą elastyczność i wytrzymałość całej cholewki. Dodatkowo, zewnętrza cholewka wykonana jest w technologii UA FormTrue, co oznacza, że materiał wygina się pod naciskiem, co zapewnia stabilność, ale także elastyczność i swobodę przy błyskawicznych sprintach i nieszablonowych dryblingach. Tradycyjne sznurowanie oraz wygodny, niezaburzający komfortu język dopełniają całokształtu, sprawiając, że korki Under Armour zachwycają. To jednak nie wszystko…

Buty dla piłkarzy Under Armour są wyposażone w niezwykłą cholewkę niosącą ze sobą wiele udogodnień, o czym można przeczytać wyżej. Warto jednak wspomnieć, że podeszwa – zewnętrzna i wewnętrzna - tych korków to również wiele innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że rywale najczęściej pozostają daleko w tyle. Podeszwa została wyposażona w specjalnie wyprofilowane i rozmieszczone kołki, dzięki którym nawet najbardziej ostry zwrot to przysłowiowa bułka z masłem. Choć z pozoru może to brzmieć jedynie jako mało istotny dodatek, to jednak podczas gry ma to niebagatelne znaczenie. Nawet milimetry czy ułamki sekund mogą decydować o sukcesie, a to właśnie dzięki nieszablonowym rozwiązaniom technologicznym korki Under Armour pozwalają na zagrania rodem z konsoli. Bardzo ciekawą niespodziankę kryje także podeszwa wewnętrzna, która ma fundamentalne znaczenie dla komfortu. Każdy, kto grał w piłkę nożną wie, że jednym z najmniej przyjemnych uczuć jest ból w pięcie wynikający z niewygodnych butów lub zbyt twardej nawierzchni. Buty piłkarskie Under Armour wychodzą naprzeciw tym problemom i dzięki zastosowaniu wkładki Charged Cushioning zapewnia niebywały wręcz komfort. Wspomniana wkładka składa się z dwuwarstwowej pianki, która podczas biegu pochłania energię powstałą podczas lądowania stopy na gruncie i błyskawicznie przetwarza ją w energię potrzebną do dynamicznego odbicia. Dzięki temu buty dla piłkarzy Under Armour sprawiają, że z każdym susem możliwy jest coraz szybszy bieg. Dodatkowo technologia świetnie absorbuje wstrząsy zapewniając perfekcyjną amortyzację. Wykorzystanie tego systemu sprawia, że korki Under Armour sprawdzą się nawet na najtwardszej naturalnej murawie.

Korki Under Armour są także niezwykle lekkie. Jeśli na wadze położymy but w rozmiarze 42, to ukaże nam się wynik równy dwustu trzem gramom. To sprawia, że buty piłkarskie Under Armour należą do jednych z najlżejszych korków na rynku. Nie spotkaliśmy jeszcze piłkarza, który nie doceniłby małej wagi korków. Mniej gramów to mniej ograniczeń i większe możliwości na boisku. Buty dla piłkarzy Under Armour zapewniają także bardzo dobrą kontrolę piłki dzięki niespotykanie cienkiej cholewce. Materiał, z którego wykonane są buty amerykańskiego producenta pozwala na świetne czucie piłki. Fakt, iż zewnętrza cholewka jest bardzo cienka daje poczucie, jakbyśmy dotykali piłki gołą stopą. Ma to jednak swoje wady – popularny „stempel” będzie nieco bardziej bolesny niż w innych korkach. Nie ulega jednak wątpliwości, że buty piłkarskie Under Armour to atrakcyjna konkurencja dla najbardziej uznanych marek. Mnogość zastosowanych technologii, innowacyjne systemy i nowatorskie rozwiązania wyraźnie poprawiają komfort gry i mają niebagatelny wpływ na takie aspekty jak szybkość, dynamika czy kontrola nad piłką. O tym, że buty dla piłkarzy Under Armour to produkt godny uwagi świadczy fakt, że tacy piłkarze jak Tren Alexander-Arnold czy Memphis Depay są im wierni od wielu, wielu lat, choć z pewnością nie narzekają na brak ofert z innych marek. Gdyby o popularności butów decydowała tylko i wyłącznie jakość produktów, to korki Under Armour z pewnością znalazłyby się w ścisłej czołówce.