Rozmiar

Przeznaczenie

Buty piłkarskie Puma

Puma to jeden z trzech największych producentów butów piłkarskich na świecie. W historii marki znajdziemy takie nazwiska jak chociażby słynny Pelé, który rozsławił korki niemieckiego producenta. W dzisiejszych czasach buty piłkarskie Puma również znajdziemy na nogach zawodników ze światowej czołówki, jednak kilkadziesiąt lat rozwoju sprawiło, że obecne modele mają już mało wspólnego z korkami wielkiego Brazylijczyka. Nowoczesne technologie oraz niespotykane rozwiązania sprawiają, że wygoda oraz doznania z użytkowania są na najwyższym poziomie.

Jakie istnieją modele butów piłkarskich Puma?
Puma Future – Model ten zadebiutował w 2017 roku i szturmem zdobył rynek. Korki Puma Future nie posiadały bowiem otworów na sznurówki. Innowacyjne rozwiązanie o nazwie Netfit sprawiło, że wiązanie nie było konieczne, lecz jeżeli użytkownik chciał je posiadać, to mógł je konfigurować w dowolny sposób. Technologia ta przetrwała do dziś i w ulepszonej formie znajdziemy ją w modelu Puma Future 6.1. Cholewka tego modelu wykonana jest z lekkiej, tkanej przędzy, dzięki czemu buty idealnie dopasowują się do stóp. Podeszwa RAPIDAGILITY wykonana z jednego odlewu syntetycznego materiału jest wytrzymała, zaś zaokrąglone kołki nadają się zarówno na trawę naturalną, jak i sztuczną.
Puma Ultra – Najnowsza propozycja niemieckiego producenta. Najlżejszy model w ofercie z miejsca stał się hitem. Całkowicie syntetyczna cholewka MATRYXEVO z aktywnego aramidu i włókna węglowego zapewnia wsparcie, zaś podeszwa SpeedUnit stworzona z Pebaxu ułatwia przyspieszenie. Model ten zastąpił częściowo skórzane korki Puma One. Najczęściej model ten zauważymy na nogach szybkich, ofensywnych graczy, którzy swoją grę opierają na szybkości oraz szybkich zmianach kierunku. Jest to najlżejszy but piłkarski Puma od czasów znanych już korków Puma EvoSpeed.
Puma King – Prawdziwa legenda. Unowocześniony klasyk jest odpowiedzią na zapotrzebowania klientów, którzy cenią sobie prostotę. Całkowicie skórzana cholewka wykonana jest z miękkiej i wytrzymałej skóry kangurzej. Buty piłkarskie Puma King zyskały również uznanie ze względu na brak klasycznego języka, co nie jest popularnym rozwiązaniem u konkurencji. Najnowszym reprezentantem tej linii jest sam Neymar Jr. Wbrew pozorom buty Puma King są lekkie oraz wygodne jednocześnie, a wszystko to, dzięki zastosowaniu najlepszej jakości materiałów.

Jakie są poziomy zaawansowania korków Puma?
Buty piłkarskie Puma dostępne są w czterech poziomach zaawansowania. Warto zaznaczyć, że wszystkie lanki niemieckiej firmy z podeszwą FG/AG przystosowane są zarówno na trawę naturalną, jak i sztuczną.
Poziom rekreacyjny – Rekreacyjne korki Puma nie posiadają najnowszych technologii, lecz posiadają rozwiązania, które w podobnej formie dostępne są w wyższych modelach. Wszystkie modele z tej półki wykonane są z syntetycznych materiałów. Skierowane są do osób, które cenią sobie prostotę. Idealne dla rekreacyjnych graczy, którzy nie trenują regularnie.
Poziom amatorski – Drugi w hierarchii poziom zapewnia już zdecydowanie lepsze dopasowanie oraz wygodę. Buty piłkarskie Puma z tego poziomu posiadają już niektóre technologie z profesjonalnych odpowiedników, jak np. Puma Future, w której zauważyć można siatkę Netfit. W modelach amatorskich można już bez obaw regularnie trenować i grać.
Poziom półprofesjonalny - Półprofesjonalne buty piłkarskie Puma są o wiele lżejsze oraz wytrzymalsze od swoich poprzedników. Zastosowane są już w nich te same lub bardzo podobne technologie co w butach profesjonalnych, lecz na mniejszą skalę. Skierowane są dla osób, które trenują oraz grają z dużą częstotliwością i chcą zaznać lepszej jakości materiałów.
Poziom profesjonalny – To w tych butach grają takie gwiazdy jak Antoine Griezmann oraz Neymar. Najlepszej jakości materiały okraszone nowoczesnymi technologiami. Idealne dopasowanie i bardzo niska waga sprawiają, że modele profesjonalne są o wiele wygodniejsze od poprzednich propozycji. Zapewniają też lepszą stabilizację i przyspieszenie.

Buty piłkarskie Puma to nie tylko korki. Oczywiście modele Puma Future oraz Puma Ultra dostępne są też jako turfy i halówki. Modele z oznaczeniami TF lub IT zachowują wszystkie najlepsze cechy korków. Niemiecki producent w swojej ofercie posiada też linię butów stworzonych np. dla zawodników halowych, a mowa tu o butach Puma 365. Model ten w wersji Sala lub Futsal skierowany jest dla profesjonalnych zawodników oraz amatorów halowej wersji piłki nożnej. Buty piłkarskie Puma posiadają wyjątkową tabelę rozmiarów, przez co długość wkładki jest zazwyczaj o 0,5cm większa niż w tym samym rozmiarze u innych producentów. Każdy model buta jest inny. Różnice robi sam materiał, z którego buty są wykonane, ale również kształt cholewki konkretnych linii korków Puma. Aby dobrać rozmiar idealny bardzo dobrym pomysłem jest przymierzanie butów w getrach lub skarpetach, które używane będą w tym samym czasie co korki/turfy/halówki. Nawet pół centymetra różnicy może sprawić, że nie dopasujemy modelu konkretnie pod swoją stopę. Źle dopasowany but piłkarski to nie tylko brak komfortu, ale również ryzyko dla zdrowia.