Wyprzedaż rękawic bramkarskich

Chyba nikt nie wyobraża sobie współczesnego bramkarza bez rękawic. W końcu na stałe pomagają one zawodnikom grającym na tej pozycji od 1969 roku. Dobry golkiper to nie tylko świetny refleks, wyczucie, czy odważna gra na przedpolu, ale też oczywiście pewny chwyt. Właśnie w tym ostatnim aspekcie odpowiednio dobrane rękawice pomogą najbardziej. Jeśli jesteś bramkarzem i zastanawiasz się nad zakupem nowych rękawic, lub dopiero zaczynasz przygodą z bronieniem i potrzebujesz “łapek”, to masz świetną okazję do nabycia ich w dobrej cenie, gdyż trwa wyprzedaż rękawic bramkarskich!

Ale jak je dobrać i czym się różnią?
Różni producenci oferują różne rodzaje rękawic. Znajdziemy modele węższe, szersze, z dłuższymi palcami, z krótszymi palcami, te bardziej dopasowane jak i te ze zwiększoną powierzchnią. Wyprzedaż rękawic bramkarskich obejmuje wszystkie z nich, więc każdy bez wątpienia znajdzie coś, co go zadowoli. Jak szerokość i objętość rękawic to kwestia indywidualna, tak jedna rzecz powinna pozostawać bez zmian - dopasowanie długości rękawicy. Chodzi tu o to, aby palce były dosunięte do czubka “łapki” ale jednocześnie nie były ściśnięte. Pomaga to dobrze wyczuć piłkę i uniknąć sytuacji, w której futbolówka przelatuje po górnej część rękawicy. Dzięki temu zwiększamy też żywotność pianki.

Wyprzedażą rękawic bramkarskich objęte są zarówno rękawice meczowe, treningowe jak i rekreacyjne. Poniżej krótki opis każdej z tych opcji:
Meczowe - rękawice odznaczające się najwyższą jakością. Powinny doskonale “kleić”, posiadać grubą piankę na bazie lateksu naturalnego oraz dobrze tłumić siłę uderzenia. Im lepsza pianka, tym bardziej będzie wrażliwa na uszkodzenia.
Treningowe - w tej opcji producenci starają się łączyć odpowiednią chwytność z wytrzymałością, aby rękawice były w stanie wytrzymać dużą ilość strzałów obronionych na treningach,
Rekreacyjne - podstawowe modele rękawic z cienką pianką. Dobrze sprawdzą się u początkujących lub u zawodników, którzy wchodzą między słupki okazyjne.

Rodzajów pianek jest bardzo dużo, a każdy producent ma swoje patenty i dodaje coś od siebie. Podstawowy podział pianek wygląda następująco:
Soft - najtańszy rodzaj pianki, często spotykany w rękawicach treningowych. Zapewniają dość dobry jak na ten poziom zaawansowania chwyt oraz wytrzymałość.
Supersoft - pianki stosowane w rękawicach dla profesjonalistów lub zaawansowanych bramkarzy. Tak jak zostało wspomniane wyżej, ten rodzaj pianki jest delikatny, więc trzeba o nią szczególnie dbać i uważnie się z nią obchodzić, zwłaszcza gdy wykorzystujemy rękawice z tą pianką w grze na trawie sztucznej.
Aqua - jak może wskazywać nazwa, ten rodzaj pianki świetnie sprawdzi się w warunkach deszczowych dzięki zastosowaniu w niej lateksu naturalnego oraz specjalnych materiałów. Warto rozważyć tę opcję również wtedy, gdy wiemy, że murawa będzie zraszana.

Jednak pianki to nie jedyna rzecz, która różni rękawice. Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć w kontekście rękawic bramkarskich to różne rodzaje krojów. Te wyróżniamy cztery:
Flat - najbardziej podstawowy krój, ze szwami na zewnątrz, przeznaczony głównie dla początkujących bramkarzy. Cechują się wytrzymałością, gdyż przy rozpruciu można spróbować naprawić je samemu przy użyciu igły i nitki. Są jednak nieco mniej dopasowane i luźniejsze. Najczęściej wykorzystywany w rękawicach treningowych. Przykładowe modele: New Balance Nforca Replica, Select 04 Handguard.
Rollfinger - pierwszy z rodzajów szycia wykorzystywany w rękawicach meczowych. Dzięki obszyciu dookoła palców zapewniają większą powierzchnię chwytną, dlatego dobrze sprawdzą się u bramkarzy z mniejszymi dłońmi. Przykładowe modele: BU1 Blue RF, 4keepers Retro II.
Negative - wewnętrzne szwy spajające boczną część rękawic i piankę. Rękawice z tego typu szyciem doskonale dopasowują się do dłoni i zapewniają bardzo duży komfort podczach ich użytkowania. Przykładowe modele: Uhlsport Aquasoft HN, 4keepers Evo Solar NC.
Hybrid - połączenie krojów wymienionych wyżej na różnych palcach. Często z dodatkową przestrzenią między zewnętrzną i wewnętrzną stroną rękawicy w celu zapewnienia lepszej wentylacji. Przykładowe modele: Puma Future Grip 5.2, Reusch PRO G3 Speedbump Evolution Ortho-Tec.

Warto też zwrócić uwagę na to czy rękawice posiadają usztywniacze. Modele, które są w nie wyposażone, polecane są raczej osobom, które mają lub miały problemy z palcami. Gdy już wiemy jak dobrać rękawice, jakie są rodzaje pianek oraz krojów możemy śmiało ruszać na zakupy. Wyprzedaż rękawic bramkarskich w naszym sklepie obejmuje “łapki”, które powinny zadowolić zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Młodsi golkiperzy oraz fani takich zespołów jak Real Madryt czy Arsenal również znajdą coś dla siebie. Jest też coś dla osób, które grają głównie na sztucznej murawie - rękawice ze wzmocnioną pianką, świetnie sprawdzając się na orlikach. Oferta jest bardzo szeroka, a ceny bardzo niskie, gdyż obniżki na wyprzedaży sięgają nawet 40%! To świetna okazja do odświeżenia swojej kolekcji lub zakupu swoich pierwszych rękawic bramkarskich.