Rozmiar

Producent

Wkręty, mixy piłkarskie

Wkręty piłkarskie to buty z korkami wkręcanymi w podeszwę. Korki te są wykonane zazwyczaj z metalu lub aluminium. Obuwie tego typu jest przeznaczone przede wszystkim do gry w trudnych warunkach atmosferycznych, kiedy boisko jest grząskie lub nasiąknięte wodą.

Od stopnia grząskości murawy zależy, jakich korków będziemy używać. Przy mniej wodnistym terenie wystarczą krótkie, natomiast gdy płyta boiska jest mocno pokryta wodą, konieczne jest użycie długich korków. Wyjątkiem będzie tu sytuacja, kiedy murawa jest niskiej jakości - w takiej sytuacji może odpadać razem z korkami. Do każdego buta można wpasować korki o różnej długości.

Grząska płyta boiska to na dobrą sprawę jedyny uzasadniony powód do używania wkrętów. W tych warunkach są one jednak absolutnie niezastąpione. Na twardych murawach przemieszczanie się w nich nie będzie zbyt wygodne, może kosztować nas odciski i dyskomfort przy poruszaniu się. Rośnie także ryzyko wykręcenia się korków na twardym podłożu. Na szczęście taki korek możemy zastąpić innym.

Na sztucznych płytach boiska i w halach stosowanie wkrętów jest zabronione - grozi uszkodzeniem parkietu, grozi także kontuzjami. Z wkrętów nie mogą także korzystać dzieci - są one zbyt niebezpieczne w rywalizacji na tym poziomie wiekowym.

Mixy piłkarskie to szczególny typ wkrętów, które obok korków wkręcanych, posiadają też lane. W pewnym sensie jest to połączenie wkrętów z lankami. Dają większe możliwości dopasowana korków pod kątem nawierzchni. Nadal jednak ciężko je używać poza grząskimi nawierzchniami.

Warto się zainteresować:
Wkręty Adidas - Z wkrętami Adidas Kaiser możesz poczuć się jak sam Cesarz Beckenbauer, wyglądają na żywo wyjęte z czasów jego kariery. Dla fanów bardziej nowoczesnych form wyrazu Adidas przygotował jednak również wkręty i mixy w kilkunastu innych wariantach.
Wkręty Nike - Neymar, Ibrahimović, Ronaldo - to tylko najgłośniejsze nazwiska z tych, które można łączyć z wkrętami i mixami Nike. To dzięki nim nawet w trudnych warunkach największe gwiazdy czarują z piłką i cieszą oczy widzów technicznymi sztuczkami.
Wkręty Puma - Przed nami do wyboru klasycznie wyglądające wkręty Puma King, jak i cała kilka innych modeli o mniej ortodoksyjnym designie. Używane od lat przez największe gwiazdy. I nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek miało się zmienić.
Wkręty Mizuno - Także Japończycy wyprodukowali własną linię profesjonalnych wkrętów. Morelia pozwala na utrzymanie kontroli na piłką nawet w najtrudniejszych warunkach. Gwarantem tego jest używający tych butów brazylijski napastnik Hulk