Turfy adidas (Buty na orlik)

93 produktów

Turfy adidas (Buty na orlik)

Turfy Adidas, to buty piłkarskie przeznaczone do gry na sztucznych nawierzchniach trawiastych np. orlikach. Posiadają one podeszwę z króciutkimi gumowymi koreczkami. Zapewnia ona wysoki komfort gry oraz dobrą przyczepność na boiskach ze sztuczną trawą. Ten rodzaj butów piłkarskich doskonale sprawdza się również na zmrożonym podłożu.

W naszym sklepie znajdziesz popularne dla wielu „żwirówki”, które przydadzą się zarówno osobom uprawiającym piłkę nożną rekreacyjnie, raz na jakiś czas, amatorom, którzy grają na orlikach kilka razy w tygodniu ze znajomymi, jak i profesjonalistom, którzy na sztucznej trawie spędzają dużo więcej czasu, grając np. w różnego rodzaju ligach. Turfy Adidas w sklepie R-GOL są staranie wyselekcjonowane i spełnią nawet najwyżej postawione oczekiwania.

Jakie Turfy adidas kupić?


Z wyborem korków jest jak z wyborem samochodu - jednym podobają się sportowe auta, drudzy wolą limuzyny, jednym odpowiada manualna skrzynia biegów, inni nie wyobrażają sobie jazdy bez automatu. Dla jednych auto musi być czarne, dla drugich wręcz przeciwnie.

Są jednak rzeczy, które dla wszystkich będą mieć znaczenie - spalanie, trwałość i jakość. Podobnie jest z korkami. Czy są kolorowe, czy czarne, czy mają podeszwę AG, czy SG - muszą być dobrej jakości i idealnie dopasowane. Poniżej najbardziej istotne rzeczy, na które najbardziej warto zwrócić uwagę.

- z dobrą przyczepnością – często boiska ze sztuczną trawą nie są pełnowymiarowe, a intensywność gry jest większa, co wymusza częste i szybkie zmiany kierunku biegu, warto zadbać, aby przebiegały one w sposób niezakłócony
- zapewniające dobrą kontrolę nad piłką - część trufów posiada dodatkowe wzmocnienie czubka buta; piłkę często kopie się szpicem, a takie rozwiązanie wyraźnie to ułatwia. Należy również pamiętać że na orliki przeznaczone są specjalistyczne piłki na sztuczną trawę w różnych rozmiarach i o różnym poziomie zaawansowania. Piłki na sztuczne trawy są robione z dużo bardziej trwałych materiałów, aby być odpornym na różnego rodzaju otarcia, uderzenia np. o płot. Piłki szyte posiadają natomiast bardziej wytrzymałe szwy.
- z wygodną podeszwą – buty profesjonalne posiadają podeszwy na specjalistycznych piankach np. Eva lub Boost, co zwiększa jeszcze bardziej wygodę i komfort gry. To nowatorski system amortyzacji Technologia ta wykorzystuje miękką i sprężystą piankę. Można ją znaleźć w podeszwach wielu modeli butów Adidas w których odpowiada za redukcję i pochłanianie energii uderzeń.
- z odpowiednią cholewką – klienci dzielą się na tych, którzy mają wąskie lub szerokie podbicie stopy i tak samo dzielą się turfy Adidas, posiadające różne kopyto szewskie np. wąskie, średnie, szerokie.

W butach piłkarskich Nike na sztuczną trawę można zauważyć poszczególne linie/silo, każde z nich charakteryzują się następującymi cechami:

Buty Piłkarskie Adidas Predator: twarzą linii jest pomocnik reprezentacji Francji oraz Manchesteru United – Paul Pogba. Turfy w tej linii znajdą dla siebie profesjonaliści, amatorzy oraz osoby grające rekreacyjnie. W modelach dla profesjonalistów wykorzystano materiał Primeknit na cholewce, co daje naturalne wsparcie oraz dopasowanie. But posiada nowy kształt – idealne anatomiczne dopasowanie. Laserowa tekstura na cholewce zwiększa kontrolę nad piłką.
Buty Piłkarskie Mundial Team/Kaiser Team: najstarsze z istniejących butów piłkarskich na sztuczną trawę. Pomimo klasycznego wzoru (czarna skóra z białymi pasami), cały czas w modzie. Najwyższej jakości skóra kangurza, zapewnia komfort i wygodę w użytkowaniu. Model Mundial Team w porównaniu do Kaiser Team posiada zamszowe przeszycie z przodu cholewki, oraz są minimalnie lżejsze.
Buty Piłkarskie Adidas Copa: Anatomiczny kształt buta, co zwiększa jeszcze bardziej dopasowanie. Linii tej zaufali Paul Dybala (Argentyna, Juventus Turyn), Jordi Alba (Hiszpania, FC Barcelona), Mats Hummels (Niemcy, Borussia Dortmund). Najwyższy model buta, to tkany kołnierz, jednoczęściowa konstrukcja i piankowe wkładki. Cholewka wykonana jest z najwyższej jakości premium skóry cielęcej. W podeszwie zastosowano piankę Bounce. Wersja dla amatorów posiada natomiast kołnierz siateczkowy, a nie tkany, a w podeszwie zastosowano piankę Eva. Wersja rekreacyjna przedstawia zaś szytą syntetycznie cholewkę z gumową podeszwą.
Buty Piłkarskie Adidas X: Buty przeznaczone dla zawodników szybkich, dryblujących, lubiących pojedynki „jeden na jeden”. Twarzą linii są: Mo Salah (Egipt, FC Liverpool), Gareth Bale (Walia, Real Madryt), Gabriel Jesus (Brazylia, Manchester City). Cholewka X-Layskin w najwyższym modelu zapewnia wewnętrzną stabilizację przy lekkości i kontroli piłki. Minimalistyczna konstrukcja oddaje lekkość tego buta. Aerodynamiczna konstrukcja powoduje natomiast minimalizm. Najlepsza wersja turfów X dla profesjonalistów wykonana jest z siateczki speed, a podeszwa ma nisko osadzony stan z boostem. Wersja dla amatorów zarówno ze skarpetką, jak i bez zrobiona jest z siateczki, a w podeszwie zastosowano gumę. Model rekreacyjny to tradycyjna konstrukcja butów turfowych z podstawową podeszwą.
Buty Piłkarskie Adidas Nemezis: Tutaj największą twarzą jest Leo Messi (Argentyna, Fc Barcelona), ale linię reprezentują jeszcze tacy zawodnicy, jak: Roberto Firmino (Brazylia, FC Liverpool), Julian Draxler (Niemcy, Paris Saint Germain) oraz David Alaba (Austria, FC Bayern Monachium). Linia Nemezis to lepsze dopasowanie o falistej strukturze. Adaptująca konstrukcja taśm zapewnia dopasowanie i zblokowuje stopę w bucie. V-kształtna konstrukcja zapewnia łatwość zakładania buta dając idealne dopasowanie bez ograniczenia ruchów. W modelu Nemezis znajdziemy turfy w wersji amatorskiej ze skarpetką w wariantach ze sznurówkami, a także w wersji bez sznurówek oraz wersję rekreacyjną. W wersji amatorskiej cholewka wykonana jest z powlekanej siateczki, a w wersji rekreacyjnej ze zwykłego syntetyku. W wersjach amatorskich w podeszwie zastosowano piankę Eva, a wersja rekreacyjna ro zwykła gumowa podeszwa.

Sektor sztucznych boisk wzrasta globalnie. Powstają nowe systemy rozgrywek komunikujące korzyści korzystania z innych nawierzchni o nowej charakterystyce

Przy tym wszystkim warto pamiętać, żeby unikać stosowania żwirówek na innych nawierzchniach. Nie jest to niemożliwe, jednak eksploatowanie ich na innej nawierzchni niż zalecana grozi uszkodzeniem obuwia oraz utratą gwarancji). Trzeba również pamiętać o tym, żeby na orliki nie wchodzić w lankach, gdyż granulat dostający się do buta rozpycha cholewkę, co powoduje jej częste rozklejenia, halówkach (brak stabilności, możliwość szybkiej kontuzji) oraz wkrętach/mixach, te przeznaczone są na grząskie i naturalnie boiska.

Natomiast oprócz podeszwy turfowej na boiskach ze sztuczną trawą można używać jeszcze butów z podeszwą AG (Artificial Grass). Nawierzchnie AG zbliżone właściwościami są do murawy FG. Charakteryzują się one większym zagęszczeniem, co daje lepsze wbijanie kołków. Jeżeli chodzi o buty AG, to zauważyć można nową konfigurację kołków – umiejscowienie poprzedzone jest sportowymi badaniami naukowymi dla zwiększenia siły odbicia. Zastosowano też większy rozmiar kołków ze względu na głębsze wbijanie w powierzchnię. Kołki mają też nowy kształt swoich czubków, co zwiększa wielokierunkową przyczepność. Podeszwa ta stworzona z myślą o najmłodszych piłkarzach, którzy trenują i rozgrywają mecze na różnych nawierzchniach. Buty z podeszwą MG idealnie sprawdzą się zarówno na naturalnej murawie jak i sztucznych boiskach. Na podeszwie znajdują się kołki różnych długości oraz różnych kształtów.

Natomiast oprócz podeszwy turfowej i AG/AG-PRO, na boiskach ze sztuczną trawą można używać jeszcze butów z podeszwą MG (Multi Ground). Została ona stworzona z myślą o najmłodszych piłkarzach, którzy trenują i rozgrywają mecze na różnych nawierzchniach. Buty z podeszwą MG idealnie sprawdzą się zarówno na naturalnej murawie jak i sztucznych boiskach. Na podeszwie znajdują się kołki różnych długości oraz różnych kształtów.