Spodnie bramkarskie

Nie każdy zasługuje na tak legendarne spodnie bramkarskie jak słynny węgierski goalkeeper, Gábor Király, ale każdy bramkarz może o nich marzyć. Ikoniczne, szare, luźne dresy nie są z pewnością ostatnim krzykiem mody bramkarskiej - tutaj prym wiodą zupełnie inne produkty, których z pewnością nie może zabraknąć na wyposażeniu szanującego się goalkeepera. Niezależnie od wieku, wagi, wzrostu, poziomu zaawansowania czy innych zmiennych - spodnie bramkarskie są dla goalkeeperów niemal równie ważne jak rękawice i stanowią absolutny must have na ich wyposażeniu.

Długie spodnie bramkarskie są produkowane przez najpopularniejsze futbolowe brandy świata. Nike, adidas, Puma, Reusch, a także rodzima firma R-GOL wytwarzają sprzęt najwyższej jakości tylko i aż po to, aby każdy goalkeeper mógł poczuć się pewnie podczas wykonywania swojej, niełatwej przecież, roboty. Utrzymanie maksymalnej koncentracji przez 90 (albo i więcej) minut wymaga przecież nie tylko umiejętności piłkarskich. W stuprocentowym skupieniu z pewnością nie pomogłyby źle dopasowane, niewygodne czy niepraktyczne spodnie bramkarskie. Właśnie dlatego bramkarze muszą przywiązywać szczególną uwagę do ich wyboru. Spodnie bramkarskie są wykonywane z materiałów bardzo wysokiej jakości. Choć tego typu odzież nie jest tak lekka czy przewiewna jak poliestrowe trykoty piłkarskie, to komfort również stoi na najwyższym poziomie. Poza wygodą ważna jest jeszcze jedna kwestia, o której nie można zapominać podczas wybierania spodni bramkarskich. Jaka?

Otóż spodnie bramkarskie to przede wszystkim sposób na ochronę newralgicznych części ciała goalkeeperów. Podczas imponujących interwencji, które fantastycznie wyglądają w oczach kibiców, a także w obiektywach kamer, mogą ucierpieć np. kolana, pośladki czy biodra. Upadki na twardą murawę - naturalną bądź sztuczną - są naprawdę bolesne i poza grymasem na twarzy mogą wywołać także poważne kontuzje, których nie sposób będzie zażegnać zimnym okładem. Stłuczenia stawów czy mięśni są niezwykle niebezpieczne w bramkarskim fachu i w skrajnych przypadkach mogą wykluczyć goalkeeperów z gry nawet na kilka miesięcy…

Dlatego spodnie bramkarskie dostępne w R-GOL.com zostały wyposażone w specjalne ochraniacze ulokowane w najbardziej newralgicznych punktach ciała. Te ochraniacze to nic innego jak miękka pianka, która doskonale amortyzuje upadki na każdej nawierzchni. Dzięki temu bramkarze mogą z pełnym zaangażowaniem wykonywać swoją pracę, nie martwiąc się przy tym o konsekwencje upadków po imponujących robinsonadach. Nowoczesne spodnie bramkarskie zostały przygotowane w myśl obowiązujących trendów. Zwężane nogawki zapewniają komfort i swobodę podczas gry, a dodatkowo gwarantują świetny piłkarski wygląd. Choć wielu może tę kwestie bagatelizować, to każdy goalkeeper wie, że pewności siebie nigdy dość, a źle dopasowany strój może ją znacząco podkopać. Spodnie bramkarskie są dostępne zarówno dla młodych, jak i nieco starszych bramkarzy, ponieważ każdy z goalkeeperów zasługuje na sprzęt najwyższej jakości.