Spodenki bramkarskie

Spodenki bramkarskie - podobnie jak rękawice, korki czy bluzy - bez wątpienia muszą znaleźć się w szafie każdego goalkeepera. Lekkie, przewiewne i niezwykle komfortowe szorty dla bramkarzy pozwalają w całości skupić się na boiskowych wydarzeniach i zachować koncentrację wtedy, gdy jest to najbardziej konieczne. Dostępne w R-GOL.com produkty zapewniają ogromną wygodę i gwarantują bramkarzom komfort, jakiego potrzebują, by możliwie jak najlepiej wykonywać swoją - niełatwą przecież - robotę.

Wybierając spodenki dla bramkarzy należy pamiętać o doborze optymalnego rozmiaru. Jakikolwiek odchył od normy - to jest wybór zbyt dużych lub zbyt małych szortów - z pewnością będzie odczuwalny podczas gry. Ciasne spodenki ograniczą ruchy i mogą mieć fatalne skutki w kluczowych momentach. Brak pełnej swobody ruchów podczas interwencji na linii czy też podczas wyjścia z pola bramkowego to ostatnia rzecz, której potrzebuje goalkeeper - niezależnie od tego, na jakim poziomie występuje. Szorty zbyt luźne to także murowane kłopoty. Parafrazując klasyka - Marcina Wasilewskiego - trzymanie jedną ręką spodenek jest kompletnie, konkretnie bez sensu, a na pozycji bramkarza mogłoby być tym bardziej problematyczne. Kto jak kto, ale goalkeeper z pewnością potrzebuje dwóch dłoni w pełni skupionych na tym, by złapać futbolówkę zmierzającą wprost do jego bramki. Zatem, wybierając spodenki bramkarskie należy zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar, ponieważ niewłaściwy wybór będzie miał negatywny wpływ podczas gry.

Wielkość szortów to jednak nie jedyna istotna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę wybierając spodenki bramkarskie. Kolejną ważnym elementem są materiały, jakie zostały wykorzystane w procesie produkcji. Najlepiej postawić na sprzęt wykonany z lekkich i przewiewnych tkanin. Tego typu produkty zapewniają największy komfort podczas gry. Doskonała cyrkulacja powietrza jest niezwykle istotna podczas gry w każdych warunkach atmosferycznych, a niepotrzebne krople potu mogą skutecznie obniżyć poziom koncentracji bramkarza, co bez dwóch zdań może doprowadzić do utraty bramki, często w kuriozalnych wręcz okolicznościach. Warto także wspomnieć, że spodenki bramkarskie chronią goalkeeperów przed poważnymi urazami, jakich mogą się oni nabawić podczas imponujących interwencji. Efektowna parada cieszy oczy kibiców, ale kontakt z twardą murawą to jedna z najmniej lubianych przez bramkarzy rzeczy. Kolana, biodra czy pośladki mogą poważnie ucierpieć podczas zetknięcia z ziemią, dlatego spodenki bramkarskie zostały wyposażone w specjalne piankowe ochraniacze, które skutecznie amortyzują każdy upadek! Dostępne w sklepie internetowym R-GOL.com spodenki bramkarskie to - jak mawiał były już prezes PZPN - TOP! Znajdziecie tutaj produkty największych światowych marek, w których na co dzień występują czołowi bramkarze świata. Firmy takie jak adidas, Nike, Puma, Reusch czy rodzimy R-GOL to gwarancja jakości, którą potwierdzają czołowi bramkarze - zarówno na nadwiślańskich boiskach, jak i zagranicą.