Rękawice bramkarskie Puma

Firma Puma od dawna działa na rynku piłkarskim jednak od kilku lat ich produkty zdobywają coraz więcej fanów a to wszystko dzięki oryginalnym i odważnym rozwiązaniom, wysokiej jakości oraz ciekawym projektom. To samo tyczy się również rękawic bramkarskich. Współpraca z takimi bramkarzami jak Bernd Leno oraz Gianluigi Donnarumma świadczy o tym, że te rękawice są nie lada konkurencją dla innych marek produkujących „łapki” oraz stoją na najwyższej jakości. Również w rękawicach bramkarskich Puma występuje klasyczny podział ze względu na rozmiary (junior oraz senior), poziom zaawansowania, modele, kolorystyka oraz krój. Większość rękawic posiada krój mieszany nazwany również Hybrid Cut, który dzięki szwom skierowanym na zewnątrz jest bardzo wygodny. Brak szwów na piance zwiększa tłumienie oraz czucie piłki a dodatkowo zyskujemy powierzchnie chwytną. Kolejnym krojem jest nowoczesny krój Negative Cut czyli posiadający szwy wewnątrz rękawicy, który jest dopasowany ciasno do dłoni. Jest smukły i zapewnia swobodę ruchów. Ostatnim jest Roll Finger – pianka otaczająca palce przekłada się na rewelacyjne dopasowanie rękawic i zwiększa powierzchnie chwytną. Rękawice o kroju Roll Finger zapewniają lepsze wyczucie dłoni w porównaniu ze stylem Negative Cut lub Hybrid Cut. Zasadniczo Puma posiada cztery modele rękawic bramkarskich Ultra, Future, One oraz King.

Rękawice Puma Ultra Protect 1 RC - Rękawice te zostały wykonane z bardzo dużą precyzją i dokładnością, co zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania. Producent zastosował w nich także specjalną 3mm piankę Multi Grip, która gwarantuje bardzo dobrą przyczepność w każdych warunkach, z kolei opatentowany przez Pumę innowacyjny system ochronny palców Flextec to lekkie,wzmocnienie zapewniające dodatkową ochronę. Istotnym elementem jest także elastyczny bandaż, który daje bardzo dobre wsparcie nadgarstka.

Rękawice Puma Future Grip 5.1 Hybrid - Nowoczesne rękawice bramkarskie Future Grip 5.1 prosto od firmy Puma. Rękawice te zostały wykonane z dużą precyzją i dokładnością, co zapewnia wysoki komfort ich użytkowania, a zastosowana w nich specjalna pianka daje odpowiednią przyczepność i pewny chwyt piłki. Podczas gry trzyma się ona na właściwym miejscu dzięki specjalnemu wzmocnionemu zapięciu.

Rękawice Puma One Grip 1 Hybrid Pro - Najwyższej klasy rękawice meczowe zostały zaprojektowane z wykorzystaniem najnowocześniejszej 4-milimetrowej pianki z lateksu Grip Latex, zapewniającej niezrównaną przyczepność zarówno w mokrych, jak i suchych warunkach. Hybrydowa konstrukcja palców oraz podwójne wzmocnienie kciuka zapewnia doskonale dopasowanie i znakomity kontakt z piłka, a anatomicznie rozmieszczone elementy naśladują naturalny kształt dłoni. Wytłaczany lateks z tylu zapewnia lepsza ochronę i chwytność, a aeropren w części zasadniczej umożliwia skórze oddychanie. Rękawiczki można mocować za pomocą owijanego wokół nadgarstka paska, a do transportu służy futerał z siatki.

Jak dobrać rękawice?
Przede wszystkim należy poznać swój rozmiar. Rękawice dla bramkarzy Puma tworzone są w rozmiarach w przedziale od 3 do 12. Najlepszym sposobem na dobranie idealnego rozmiaru jest przymierzenie rękawic, jednak gdy nie mamy takiej możliwości można posłużyć się tabelą rozmiarów. Dłoń należy zmierzyć od jej nasady aż do czubka środkowego palca. Odpowiednia wartość w centymetrach zawsze przypisana jest do konkretnego rozmiaru. Częstym rozwiązaniem jest też dobieranie rozmiaru na podstawie szerokości dłoni. Rękawice dla bramkarzy dzielimy na juniorskie i seniorskie. Rękawice juniorskie zazwyczaj tworzone są maksymalnie do rozmiaru 8. Kolejnym krokiem jest wybranie poziomu zaawansowania rękawic. Rekreacyjne modele posiadają cienką piankę oraz zbudowane są z podstawowych materiałów. Skierowane są do osób, które nie trenują i nie grają regularnie. Rękawice treningowe są już nieco grubsze, a lepsze materiały powodują, że idealnie nadadzą się na rozpoczęcie przygody z bronieniem. Najwyżej w hierarchii znajdują się meczowe rękawice bramkarskie. Korzystają z nich profesjonalni zawodnicy i charakteryzują się grubą pianką (najczęściej 4mm) oraz najwyższej jakości materiałami, w których znajdziemy najnowsze technologie. Rękawice dla bramkarzy dzielą się również ze względu na rodzaj samej pianki/lateksu. Każdy producent posiada w swojej ofercie wiele technologii, lecz my skupimy się na trzech wersjach, które są ogólnie dostępne. Pierwszym rodzajem są rękawice bramkarskie na suche warunki. Najczęściej używany typ, który charakteryzuje się wysoką przyczepnością. Drugi rodzaj to rękawice używane w trudnych, mokrych warunkach. Pianki tego rodzaju absorbują znacznie mniej wody, przez co zachowują swoje właściwości chwytne nawet podczas deszczu. Ostatni rodzaj, który nie występuje u wszystkich producentów to pianki o zwiększonej wytrzymałości. Niestety nie da się mieć wszystkiego naraz, dlatego decydując się na wytrzymałość, tracimy na przyczepności i chwytności.


Kategorie podobne: Outlet, Outlet Rękawice Bramkarskie.