Rękawice bramkarskie Nike

Pozycję bramkarza można śmiało uznać za najtrudniejszą, a z pewnością obarczoną największą odpowiedzialnością na boisku. Zawodnicy, którzy decydują się występować w bramce, powinni być nie tylko świetnie przygotowani fizycznie i sprawnościowo ale też mieć mocne cechy charakteru.

Rękawice bramkarskie są niezbędnym elementem wyposażenia bramkarza. Wybór odpowiednich rękawic bramkarskich Nike może poprawić mankamenty golkipera, a przede wszystkim zminimalizować ryzyko popełniania błędów, które nie są związane z jego umiejętnościami. Każdy bramkarz, chcąc rywalizować z napastnikami i udoskonalanymi z dnia na dzień piłkami, które mają sprawiać mu jak najwięcej kłopotów, musi czuć się na boisku pewnie i komfortowo. Są doskonali zawodnicy, którzy mają stosunkowo małe dłonie albo o doskonałym refleksie, którzy „czują” napastnika, ale mają słaby chwyt. W obu tych sytuacjach odpowiednio dobrane rękawice zminimalizują problem, podkreślając jednocześnie umiejętności zawodnika. Każdy element rękawicy pomaga chronić rękę bramkarza na różne sposoby, a różne warianty pomagają bramkarzom grać w określonych warunkach gry. Budowa rękawicy bramkarskiej Nike nie odbiega bardzo od konkurencyjnych firm.

Wierzch dłoni jest mocno wyściełany, aby pomóc osłonić dłoń podczas wybijania piłki. Tańsze rękawice mają zwykle tylko jedną warstwę piankowej wyściółki, podczas gdy modele z wyższej półki są amortyzowane lateksem. Palce są najlepszym mechanizmem obronnym bramkarza, ponieważ pozwalają na chwytanie i trzymanie piłki. Dopasowanie zależy od preferencji bramkarza; niektórzy lubią kontrolę, jaką zapewniają sztywniejsze rękawice, podczas gdy inne wybierają luźniejsze dopasowanie, aby umożliwić większą ruchliwość palców. Część dłoni pomaga chwytać i zabezpieczać piłkę. Jest to element, który zużywa się najszybciej, dlatego trzeba o niego szczególnie dbać. Zapięcie jest to część, która mocuje rękawice do ręki. Zapięcia z taśma na rzep są wykonane z elastycznego materiału i mają regulowany pasek, który można napiąć lub zwolnić.

Rękawice bramkarskie są tak samo jak buty piłkarskie produkowane w wielu różnych wariantach. Firmy mają w swoich ofertach rękawice różniące się designem, pianką czy zastosowanymi materiałami. Rękawice bramkarskie Nike, które posiada w swojej ofercie sklep R-GOL to jedne z najczęściej wybieranych produktów dla bramkarza na świecie. Równie popularne są tylko takie marki jak Adidas, Reusch czy Uhlsport.

Kluczem do znalezienia sprzętu gwarantującego najwyższy komfort i skuteczność gry, jest wybór jego odpowiedniego rozmiaru. Teoretycznie „rozmiarówka” jest zunifikowana wśród producentów, którzy mają w ofercie rękawice bramkarskie. Najczęściej spotykamy się z numeracją od 3 do 12 – im wyższy rozmiar, tym większe rękawice bramkarskie. W większości modeli rozmiary juniorskie to 3 – 7, a seniorskie 7 – 12. Rozmiar 7 i 8 czasem pokrywa się w rękawicach Nike dla juniorów i seniorów.

W sklepie R-GOL możemy znaleźć trzy rodzaje krojów rękawic bramkarskich Nike.

Flat – najpopularniejszy krój charakteryzujący się widocznym, zewnętrznym szyciem. Przeznaczony głównie dla początkujących bramkarzy. Cechuje je największa wytrzymałość. Pianka z powierzchni chwytnej nazwana Palmem jest oddzielona od tylnej części rękawicy za pomocą materiału, który najczęściej charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza co zapewnia wyjątkowo dobrą wentylację dłoni. Prostota wykonania rękawic bramkarskich Nike typu flat sprawia, iż jest on tańszy niż pozostałe modele. Rękawice o tym kroju są jednak nieco mniej dopasowane i luźniejsze, dlatego doskonale posłużą jako rękawice treningowe.

Negative – krój polegający na zszyciu paneli bocznych z pianką za pomocą wewnętrznego szwa. Dzięki temu rękawice lepiej przylegają do dłoni, gwarantując odpowiednie dopasowanie i lepsze czucie piłki. Krój często wybierany przez profesjonalnych bramkarzy, głównie dlatego, że zapewnia doskonałą amortyzację bardzo mocnych strzałów i pozwala na pewniejszy chwyt. Idealnie sprawdza się jako rękawice meczowe.

Hybrid – krój łączący cechy innych znanych rozwiązań. Budowa gwarantuje najwyższe możliwe czucie piłki i amortyzację. Pod względem konstrukcji przypomina Rollfinger ale szwy zostały ukryte wewnątrz rękawicy. Rękawice Nike skonstruowane w ten sposób należą do najdroższych w ofercie sklepu R-GOL.
Rękawice bramkarskie Nike produkowane są w dwóch wariantach zaawansowania.

Rękawice Nike treningowe przeznaczone są dla początkujących graczy i dla potrzeb treningowych profesjonalnych zawodników. Część chwytna stworzona jest przeważnie z pianki soft, która jest wykonana tak, aby rękawice były bardziej wytrzymałe, niż meczówki. Niestety charakteryzują się mniejszą przyczepnością. Firma R-GOL oferuje kilka ciekawych modeli takich rękawic Nike.

Rękawice bramkarskie Nike Mercurial Goalkeeper Touch Victory mają miękką piankę w okolicy palców, która zwiększa przyczepność w każdych warunkach. Powierzchnia na zewnętrznej stronie dłoni łatwo się rozciąga, umożliwiając naturalny ruch. Odwrócone szwy zapewniają doskonałe dopasowanie. Miękka pianka po wewnętrznej stronie umożliwia pewny chwyt i czucie piłki. Są to najlepsze rękawice w kategorii treningowych.

Rękawice bramkarskie Nike Grip3 Goalkeeper Gloves z pianką otaczającą kciuk, palec wskazujący i mały palec, dzięki czemu zapewniają świetną kontrolę nad piłką i dużą strefę kontaktu. Opaska umieszczona powyżej nadgarstka nie krępuje ruchów i jest zapinana na regulowany pasek. Elastyczny materiał po zewnętrznej i wewnętrznej stronie dłoni umożliwia swobodne rozciąganie ręki. Przewiewne wstawki poprawiają przepływ powietrza.

Rękawice bramkarskie Nike Goalkeeper Match mają piankową wyściółkę i gładką powierzchnię, które umożliwiają pewny chwyt w każdych warunkach pogodowych. Pianka po wewnętrznej stronie dłoni zapewnia miękką amortyzację. Wygodne i pewne dopasowanie dzięki paskowi na nadgarstek zapinanemu na rzep. Perforacje na palcach zwiększają przepływ powietrza. Strategicznie rozmieszczona wyściółka pochłania energię uderzeń. Najprostszy i najtańszy model rękawic Nike. Bardzo popularny wśród młodych zawodników.

Rękawice Nike meczowe to modele najwyższej jakości, które zachowują swoje właściwości w każdych warunkach pogodowych, bez względu na to, czy trzeba bronić w słońcu, czy w ulewnym deszczu. Część chwytna wykonywana jest przeważnie z lateksu, który posiada doskonałe właściwości chwytne. Przy podobnym poziomie eksploatacji ścierają się szybciej niż rękawice treningowe, ale pod względem jakości i wygody użytkowania są nieporównywalnie lepsze. Ze względu na wysokie standardy wykonania, rękawice meczowe wymagają dużej dbałości. Poniżej kilka z nich.

Rękawice Nike Goalkeeper Mercurial Touch Elite to najdroższe rękawice Nike wykorzystujące piankę premium z dodatkowym tłumieniem wstrząsów i świetną nową technologią ACC (All-Conditions Control) dla niesamowitej przyczepności w mokrych i suchych warunkach. Klin z odwróconymi szwami oplata dłonie, zapewniając naturalne dopasowanie. Innowacyjny szew wewnętrzny oferuje swobodę ruchu i świetny komfort. Elastyczne wejście idealnie się dopasowuje do ręki i z tego powodu nie jest potrzebna zawleczka. Siateczka z perforowanej pianki zapewnia wygodne dopasowanie. Jest to model najnowszej generacji, nieco różniący się wyglądem od tradycyjnych rękawic.

Rękawice Nike Vapor Grip 3 to profesjonalne, meczowe rękawice bramkarskie od firmy Nike. Wykonane zostały one z materiałów najwyższej jakości tak, by zapewnić bramkarzom jak najwyższy komfort użytkowania. 4 mm pianka Contact Foam doskonale absorbuje siłę uderzenia oraz zapewnia pewny chwyt podczas interwencji. Technologia ACC zapewnia optymalną kontrolę nad piłką zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach. Rękawice te posiadają również dodatkową wentylację między palcami, a także technologię Grip 3, która optymalizuje kontrolę nad piłką. Nike Vapor Grip 3 to doskonała propozycja dla profesjonalnych bramkarzy, którzy występują na trawie naturalnej i potrzebują sprzętu zapewniającego maksymalne wsparcie oraz komfort.

Rękawice Nike Goalkeeper SGT Premier mają wzór wycinany laserowo, który umożliwia lepsze chwytanie piłki – technologia Sipe Grip. Elastyczny materiał wygodnie dopasowuje się do dłoni, a regulowany pasek na rzep utrzymuje rękawice na miejscu. Elastyczny materiał odpowiada za doskonałe dopasowanie.
Rękawice bramkarskie Nike to znakomity wybór dla początkującego oraz profesjonalnego gracza. Najlepsi bramkarze na świecie używają rękawic Nike, co jest naturalną rekomendacją dla tego sprzętu. Na europejskich boiskach, w rękawicach Nike, możemy zobaczyć takie gwiazdy jak: Alisson (Liverpool) – najlepszy bramkarz Champions League 2019, Ederson (Manchester City), Roman Burki (Borussia Dortmund), Thibaut Courtois (Real Madryt), Jan Oblak (Atletico Madryt) czy Jordan Pickford (Everton).

Kategorie podobne: Outlet, Outlet Rękawice Bramkarskie.