Rozmiar

Rękawice bramkarskie dla dzieci

Refleks, pewność w swoim działaniu oraz szybkość, to cechy, które w dzisiejszych czasach wyróżniają najlepszych bramkarzy na świecie. Na tej pozycji jedną z najważniejszych rzeczy jest dobór odpowiednich rękawic bramkarskich. W tym opisie skupimy się na rękawicach bramkarskich dla najmłodszych adeptów futbolu, czyli na rękawicach juniorskich. Ten podstawowy atrybut każdego golkipera, nawet tego najmniejszego, który na boiskach stawia dopiero pierwsze kroki musi przede wszystkim zapewniać dużą wygodę i bardzo dobry chwyt. Należy też się jednak skupić na wyborze rękawic przeznaczonych typowo na nawierzchnię, na której najczęściej się gra. Ważnym elementem jest też wybór pianki i wybór kroju, które najbardziej będą odpowiadać zawodnikowi. Gracz musi także podjąć decyzję, czy woli rękawice z ochroną palców (tak zwane usztywnienie) np. Reusch Attrakt SG Finger Support Junior. Świat piłki nożnej cały czas idzie do przodu. Z rękawicami podobnie, jak z butami – każdy znajdzie coś dla siebie. Od rękawic amatorskich (np. Nike GK Match Junior), po treningowe (np. 4KEEPERS TRAINING), kończąc na profesjonalnych (np. Adidas X 20 PRO Junior), w których bronią najlepsi bramkarze najlepszych klubów na świecie. Cały czas stosowane są nowe technologie, a wielu producentów konkuruje, o to żeby to właśnie produkt ich marki był najlepszy i żeby wybierała go, jak największa ilość bramkarzy, czy też kandydatów na bramkarza.Rękawice bramkarskie dla dzieci występują od rozmiaru numer 3 i zależy od producenta, ale najczęściej kończą się na rozmiarze 8. Przy wyborze rozmiaru rękawic najlepszym krokiem jest po prostu ich fizyczne przymierzenie na dłoń. Co prawda większość marek, podaje instrukcję na opakowaniach od rękawic, jak można szybko i łatwo zmierzyć rozmiar. Należy jednak pamiętać, że szczególnie wśród dzieci każda dłoń jest inna (szczuplejsza, dłuższa itp.) i najbezpieczniejszą opcją jest wspomniane przymierzenie produktu.

W świecie ‘łapek’ podobnie, jak w świeci korków mamy do czynienia z modelami przeznaczonymi na różne nawierzchnie. Są produkowane rękawice na sztuczne, twarde podłoża, które mają specjalnie zaprojektowane pianki i dzięki doskonałej kombinacji materiałów, niezwykle wytrzymały lateks zapewnia świetny chwyt oraz gwarancję bronienia na najwyższym poziomie. Często bramkarze muszą sobie także radzić podczas różnych warunków atmosferycznych, np. podczas deszczu. Na takie anomalia pogodowe także tworzone są specjalne rękawice – posiadają one otwartą strukturę, która pochłania więcej wody niż zwykłe pianki, jednocześnie zachowuje najlepsze właściwości, nawet podczas najmocniejszej ulewy, czy też największych kałuż w polu karnym.

W sklepie R-GOL.com można wyróżnić kilka marek rękawic bramkarskich dla dzieci i juniorów:
Adidas – Rękawice z trzema paskami zawsze posiadają najnowsze technologie. Dobrze znane modele z serii Adidas Predator charakteryzują się świetnym dopasowaniem oraz przewiewnością, zapewnioną przez tkaną przędze użytą na zewnętrznej stronie rękawic. Gumowe wypustki ułatwiają piąstkowanie, zaś pianki URG zapewniają świetną chwytność. W tej marce możemy wyróżnić takie linie, jak Adidas Predator, czy Adidas X, które występują zazwyczaj w takiej samej kolorystyce, jak najnowsze buty z tych wspomnianych wyżej linii.
Nike – Klasyczne modele, takie jak Nike Vapor Grip od lat są synonimem jakości. Amerykański producent nie boi się też innowacji i wprowadzając serię Touch zrewolucjonizował pojęcie lekkiej, dopasowanej do dłoni rękawicy bramkarskiej.
Reusch – Ponad 45 lat na rynku. Firma ta specjalizuje się w tworzeniu rękawic dla bramkarzy. Najnowsze technologie oraz staranne wykonanie powodują, że Reusch jest jednym z liderów na rynku bramkarskim. Znaleźć tu można wiele pianek, innowacyjne pomysły i wszystkie poziomy zaawansowania. Perfekcyjne dopasowanie, niezrównany chwyt, absolutna ochrona. Reusch podąża własną ścieżką, kurczowo trzymając się swoich wartości.
4Keepers – Polska marka, która szturmem podbija rynek. Jej założycielem jest doświadczony bramkarz Stomilu Olsztyn Piotr Skiba. A któż nie będzie lepiej wiedział, jak ma wyglądać najlepsza rękawica dla golkipera, jak nie sam golkiper? ;) Rękawice bramkarskie tej firmy charakteryzują się klasycznym wyglądem oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Świetnej jakości materiały są gwarancją zadowolenia, a miękkie, wytrzymałe pianki zapewniają chwytność.
Football Masters – Polska marka znana z prostych oraz skutecznych rozwiązań. Rękawice te wyróżniają się przez swój świetny stosunek jakości do ceny, zaś modele treningowo-meczowe idealnie nadają się na uniwersalne rękawice dla młodego adepta, jak i profesjonalnego piłkarza.
Be Winner – Rękawice dla bramkarzy Be Winner są idealną propozycją dla osób chcących posiadać lekkie oraz wytrzymałe rękawice. Modele meczowe posiadają grubą piankę, która łączy się z lekkim lateksem.
BU1 – Propozycja od Czechów cieszy się bardzo dużą popularnością wśród bramkarzy w całej Europie. Świetna jakość wykonania spowodowała, że rękawice tej marki znajdziemy chociażby w Ekstraklasie.
Select – Duńska marka, która posiada świetne modele treningowe i rekreacyjne, które jak na swoją półkę cenową cechują się dość grubą pianką i dobrą wytrzymałością.

Kilka cennych kroków dla początkujących golkiperów, dotyczących dbania i użytkowania rękawic:

  • Aby usunąć resztki mydła zastosowanego przy produkcji, rękawice należy wyczyścić ciepłą wodą, przed ich pierwszym użyciem. Dopiero po umyciu osiągają one odpowiednią przyczepność.
  • Przed graniem należy zwilżać rękawice bramkarskie każdego rodzaju. Należy utrzymywać je w lekkiej wilgoci podczas stosowania.
  • Po grze należy umyć rękawice ciepłą wodą (około 35 stopni), żeby usunąć brud, który zmniejsza przyczepność rękawic. Nie można używać różnego rodzaju rozpuszczalników ani innych żrących środków czystości, rękawice należy myć ręcznie, a nie w pralce.
  • Aby idealnie doczyścić produkt można użyć specjalnego płynu do czyszczenia rękawic.
  • Rękawice powinny powoli wysychać na powietrzu. Trzymać z dala od grzejników i innych bezpośrednich źródeł ciepła.
  • Właściwości i przyczepność rękawicy pozostają niezmienione dopóki wyściełanie wnętrza dłoni całkowicie się nie zużyje.

Kategorie podobne: KIDS.