Rękawice bramkarskie adidas

Marki adidas nikomu nie trzeba przedstawiać. Na ryku piłkarskim istnieje już bardzo długo i dostarcza najlepszym klubom i zawodnikom koszulki, spodenki, getry czy kultowe już modele butów. Oprócz tych rzeczy zajmują się również produkcją rękawic bramkarskich i to z niemałym powodzeniem. Adidas bowiem współpracuje z takimi gwiazdami jak Manuel Neuer, Marc-André ter Stegen, Andre Onana, David De Gea czy Kepa Arrizabalaga. Dzięki temu wie jak sprostać największym wymaganiom i wie jak stworzyć świetne rękawice bramkarskie. Rękawice bramkarskie adidas chronią to, co u golikpera najcenniejsze – dłonie. Są wykonane ze specjalnych materiałów, takich jak wysokiej klasy lateks, dają niezbędne wsparcie podczas przyjmowania nawet najsilniejszych strzałów. Dzięki temu palce chronione są przed nadmiernym wyprostem, a cała dłoń zyskuje amortyzację niwelującą siłę uderzenia i ochronę przed bolesnymi urazami. Projektanci adidasa równie dużą wagę przykładają do przyczepności, która jest tak istotna, kiedy chcesz przejąć kontrolę nad piłką. Co więcej, dzięki chwytnym rękawicom bramkarskim adidas żadna pogoda nie pokrzyżuje twoich piłkarskich planów. Jeśli pada deszcz, wybicie nawet wyjątkowo śliskiej piłki nie jest już tak trudne za sprawą mocnej i niezwykle przyczepnej części z lateksu po wewnętrznej stronie dłoni. Jeśli przyjdzie grać w palącym słońcu, wentylowane brzegi pozwolą dłoniom oddychać. Są to więc dwie korzyści za jednym założeniem rękawic – minimalizujesz ryzyko kontuzji i maksymalizujesz szansę na wygranie meczu

Rękawice bramkarskie adidas możemy podzielić ze względu na poziom zaawansowania, modele oraz różne kolorystki, które są dostępne w rozmiarach juniorskich oraz seniorskich. Można je podzielić również ze względu na krój. Większość rękawic posiada nowoczesny krój Negative Cut czyli posiadający szwy wewnątrz rękawicy, który jest dopasowany ciasno do dłoni. Jest smukły i zapewnia swobodę ruchów. Kolejnym krojem jest krój mieszany nazwany również Hybrid Cut, który dzięki szwom skierowanym na zewnątrz jest bardzo wygodny. Brak szwów na piance zwiększa tłumienie oraz czucie piłki a dodatkowo zyskujemy powierzchnie chwytną. Ostatnim jest Roll Finger – pianka otaczająca palce przekłada się na rewelacyjne dopasowanie rękawic i zwiększa powierzchnie chwytną. Rękawice o kroju Roll Finger zapewniają lepsze wyczucie dłoni w porównaniu ze stylem Negative Cut lub Hybrid Cut. Warto wspomnieć o kilku najciekawszych modelach.

adidas Predator 20 Pro Ultimate Gloves – Te rękawice bramkarskie adidas Predator 20 Pro Ultimate dają Ci pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Stabilizacja i dopasowanie są zapewnione dzięki elastycznemu paskowi. W nadgarstku oraz palach znajdują się wyjmowane elementy plastikowe, które połączono z lateksowym wnętrzem dłoni, aby dać Ci pewność podczas obrony strzałów. Na grzbiecie znajduje się Demon Skin czyli przyczepne silikonowe elementy ręki, które pozwalają na świetne operowanie piłką, gdy piąstkujesz.
adidas Predator 20 Pro Fingersave Gloves - Rękawice adidas Predator 20 Pro Fingersave przeszły rewolucję, aby idealnie dopasować się do Twojego instynktu. Dzianina na grzbiecie dłoni zapewnia wygodę, a kompresyjny mankiet otula nadgarstek, zapewniając naturalne dopasowanie bez pasków. Przyczepne elementy ułatwiające kontrolę ulokowano na grzbiecie dłoni dla precyzyjnego i zdecydowanego piąstkowania. Wzmocnione palce i amortyzowana dłoń dodają Twoim chwytom pewności.
adidas X 20 Pro Gloves - Chwytliwe lateksowe wnętrze dłoni jest lekko wyprofilowane, aby zapewnić dłoniom przyjęcie idealnej pozycji na przyjęcie piłki. Wypukła struktura w dolnej części poprawia sprężystość i pochłanianie energii uderzenia. Dzianinowy otwór bez pasków i grzbiet dłoni wykonany z lekkiej siateczki gwarantują przylegające, dokładne dopasowanie.

Jak dobrać rękawice adidas?
Przede wszystkim należy poznać swój rozmiar. Rękawice dla bramkarzy tworzone są w rozmiarach w przedziale od 3 do 12. Najlepszym sposobem na dobranie idealnego rozmiaru jest przymierzenie rękawic, jednak gdy nie mamy takiej możliwości można posłużyć się tabelą rozmiarów. Dłoń należy zmierzyć od jej nasady aż do czubka środkowego palca. Odpowiednia wartość w centymetrach zawsze przypisana jest do konkretnego rozmiaru. Częstym rozwiązaniem jest też dobieranie rozmiaru na podstawie szerokości dłoni. Rękawice dla bramkarzy dzielimy na juniorskie i seniorskie. Rękawice juniorskie zazwyczaj tworzone są maksymalnie do rozmiaru 8. Kolejnym krokiem jest wybranie poziomu zaawansowania rękawic. Rekreacyjne modele posiadają cienką piankę oraz zbudowane są z podstawowych materiałów. Skierowane są do osób, które nie trenują i nie grają regularnie. Rękawice treningowe są już nieco grubsze, a lepsze materiały powodują, że idealnie nadadzą się na rozpoczęcie przygody z bronieniem. Najwyżej w hierarchii znajdują się meczowe rękawice bramkarskie. Korzystają z nich profesjonalni zawodnicy i charakteryzują się grubą pianką (najczęściej 4mm) oraz najwyższej jakości materiałami, w których znajdziemy najnowsze technologie. Rękawice dla bramkarzy dzielą się również ze względu na rodzaj samej pianki/lateksu. Każdy producent posiada w swojej ofercie wiele technologii, lecz my skupimy się na trzech wersjach, które są ogólnie dostępne. Pierwszym rodzajem są rękawice bramkarskie na suche warunki. Najczęściej używany typ, który charakteryzuje się wysoką przyczepnością. Drugi rodzaj to rękawice używane w trudnych, mokrych warunkach. Pianki tego rodzaju absorbują znacznie mniej wody, przez co zachowują swoje właściwości chwytne nawet podczas deszczu. Ostatni rodzaj, który nie występuje u wszystkich producentów to pianki o zwiększonej wytrzymałości. Niestety nie da się mieć wszystkiego naraz, dlatego decydując się na wytrzymałość, tracimy na przyczepności i chwytności.

Kategorie podobne: Outlet, Outlet Rękawice Bramkarskie.