Rozmiar

Piłki nożne Select

Piłka nożna marki Select renomowanego duńskiego producenta jest piłką, która charakteryzuje się dużą wytrzymałością jak i uniwersalnością szerokiego zastosowania. Można ją stosować zarówno do gry profesjonalnej, treningowej jak i zarówno do gry rekreacyjnej. Piłki tej marki zasłynęły z dobrej jakości, którą można wykorzystywać na różnych boiskach. Piłki Select można stosować zarówno na boiskach naturalnych, sztucznych jak i do futsalu na halę. Piłka do gry w nogę powinna być odpowiednio dobrana do grup wiekowych to umożliwia piłka Select, gdyż posiada pełną dostępną rozmiarówkę: rozmiar 1 mini, rozmiar 3, rozmiar 4 junior i rozmiar 5 senior.
5 – seniorska - największa, 5 to tradycyjny i najpopularniejszy rozmiar piłki do nogi. Waży najczęściej 415-445 gramów.
4 – juniorska – dla początkujących trampkarzy, o wadze 350-390 gramów.
3 – dziecięca – służy do gry rekreacyjnej i dla zabawy, waży zazwyczaj 280-320 gramów.
1 – mini – 190 - 210g
Futsal – 400-440 gramów, ale zazwyczaj jest lżejsza niż futbolówka outdoorowa.
Technologia wykonania piłek Select jest sprecyzowana do konkretnego zastosowania i przeznaczenia. Rozróżnić można wiele sposobów łączenia ze sobą łat: szycie, klejenie, łączenie maszynowe oraz zgrzewanie termiczne, dzięki czemu piłki Select bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w warunkach suchych jak i na mokrej nawierzchni. Piłka Select Flash Turf 2019 jest piłką bardzo dobrze sprawdzającą się na sztucznej nawierzchni typu orlik turf. Jest to piłka, która posiada bogatą kolorystykę graficzną, np. żółto-czerwona, biało-brązowa.
Futbolówki tej marki da się znaleźć dobrze wykonane, wytrzymałe modele w przedziale do 100 złotych, a czasem nawet do 50 złotych. Można ich używać zarówno podczas amatorskich rozgrywek piłkarskich, jak i do codziennych treningów. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu konkretnego modelu piłki Select do stopy piłka do nogi potrafi nabrać przy strzale do bramki dość dużej prędkości.
Piłki do gry w nogę Select występują również w rożnych kategoriach wagowych w zależności od zastosowania jak i grup wiekowych. Każdy dobierze piłkę Select według własnych potrzeb, biorąc pod uwagę specyfikę treningu rożnych grup wiekowych. Występują również piłki Select do gry profesjonalnej na najwyższych szczeblach rozgrywek jak na przykład piłka meczowa: Piłka Select Derbystar Brillant APS 19 rozmiar 5. Dedykowana jest ona na jedną z najlepszych lig jaką jest Bundes Liga. Podobnym modelem również meczowym jest Piłka Select Brillant Super HS FIFA 2019 rozmiar 5. Częstym wyborem przez piłkarzy są piłki na halę Select Futsal Super FIFA 2018.
Warte uwagi są piłki treningowe marki Select, których najistotniejszą cechą jest wytrzymałość podczas intensywnych treningów. Modele takie jak: Piłka Select Future Light DB rozmiar 4 czy Piłka Select Numero 10 FIFA 2019 rozmiar 5 wybierane są przez Szkółki piłkarskie, które mają za zadanie szkolić przyszłe gwiazdy futbolu.
Inną grupą piłek Select są piłki rekreacyjne przeznaczone do szerokiego grona konsumentów. Służą zarówno do szlifowania technik piłkarskich jak i do zabawy rekreacyjnej by wspólnie miło spędzać czas na sportowo. Przeważnie szyte są maszynowo i posiadają ogromną różnorodność tak pod względem kolorystyki, jak i umieszczonych na nich grafik. Popularnymi modelami rekreacyjnymi marki Select są: Piłka Select Liga 2020 oraz Piłka plażowa Select Beach Soccer 2019.
Firma Select wychodzi również naprzeciw sportowcom, którzy profesjonalnie chcą rozwijać zarówno swoje umiejętności piłkarskie jak i techniki gry głową. Produkując model piłki Select Colpo Di Testa 2019. Ręcznie szytą piłkę Colpo Di Testa, która przeznaczona jest do treningu gry głową. Została ona wykonana według specjalnego projektu przy użyciu miękkiego materiału, który zapewnia łagodny kontakt z czołem. Sznurek piłki przymocować można na przykład do poprzeczki bramki, co umożliwia samodzielny trening zagrań głową, zaś wentyl Double-Lock zapewnia piłce wysoką szczelność.
Podsumowując piłka Select powinna być podstawowym elementem sprzętu piłkarskiego,u każdego miłośnika, który choć w małym stopniu interesuje się piłka nożną.