Piłki nożne na sztuczną trawę, Orlika

15 produktów

Piłki nożne na sztuczną trawę, Orlika

Historia piłki nożnej, jako przedmiotu, którym rywalizują przeciwnicy sięga czasów starożytnych. Wtedy piłkę tworzono z wnętrzności zwierząt (np. świński pęcherz), czy też zszywano ze skór. W dzisiejszych czasach piłki tworzone są tak, aby były, jak najlżejsze. Używana są różne systemy, tak aby zawodnicy odczuwali, jak największy komfort przy jej kopaniu. Jednym z elementów futbolu jest też granie i trenowanie na sztucznych nawierzchniach trawiastych np. orlikach. Na takich obiektach piłki narażone są na większą ścieralność a także na uszkodzenia po odbiciu się np. od kolczastych, drucianych ogrodzeń, które zazwyczaj zabezpieczają orliki. Dlatego też wiele największych firm (Adidas, Nike, Puma, Joma) rywalizujących ze sobą zaczęło także produkować futbolówki na sztuczne trawy. Piłki  na orlika cechuje, to że zrobione są z bardziej trwałych materiałów, dzięki czemu są bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Na r-gol.com dostępne są między innymi takie piłki nożne na orliki, jak:

Piłka Adidas Team Artificial
Piłka zaprojektowana, aby zapewnić jakość i wytrzymałość. Przeznaczona do gry na nawierzchniach o wysokiej ścieralności, takich jak sztuczna murawa. Osłona wykonana jest z wytrzymałej TPU, a ręcznie szyta konstrukcja zapewnia dłuższą żywotność. Lateksowy pęcherz zapewnia lepsze czucie piłki.
Piłka Adidas Tiro League Artificial
Ta piłka nożna na sztuczną trawę jest klejona termicznie. Nie posiada szwów. Wewnętrzny, butylowy pęcherz zapewnia lepsze czucie tej futbolówki. Piłka posiada subtelnie teksturowane wykończenie oraz certyfikat IMB. Jest przeznaczona zarówno do treningu, jak i do rozgrywania meczów, oczywiście na sztucznych nawierzchniach piłkarskich.
Piłka Select Flash Turf
Piła na sztuczną trawę. Jest szyta ręcznie i wykonana została z najwyższej jakości, miękkiego materiału PVC. W futbolówce tej zastosowano wentyl Double-Lock, który zapewnia jest wysoką szczelność.
Piłka Select X Turf
Futbolówka od duńskiego producenta również przeznaczona na orliki. Wykonana została z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jej szyta ręcznie powłoka zapewnia większą trwałość. W piłce zastosowano klasyczną trzydziesto-dwu panelową budowę.
Piłka Puma Team Final 21.1 FIFA Quality PRO
Jest to piłka nożna na orliki, ale także na naturalne boiska. Innowacyjna technologia PUMA z wieloma wgłębieniami jest widoczna na zewnętrznej powłoce i poprawia aerodynamikę oraz lot piłki, a pianka POE w środku zapewnia szybko powrót do naturalnego kształtu. Zawór PUMA AIR LOCK (PAL) oraz technologia Perimeter Balance (PBT) również wpływają na charakterystykę lotu piłki. Model ten posiada najwyższy atest FIFA QUALITY PRO, który potwierdza jej absolutnie wybitną jakość.
Piłka Joma Hybrid Neptune
Kolejna piłka na orliki. Futbolówka składa się z 32 szytych łat, które wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów syntetycznych. Szyta maszynowo i dodatkowo wzmocniona klejem. Jest rekomendowana do gry w każdych warunkach atmosferycznych, posiada atest IMS (International Match Standard).

Piłki na sztuczną trawę występują w rozmiarach 4 oraz 5. Ten pierwszy przeznaczony jest dla juniorów zarówno do treningu, a także rozgrywania piłkarskich zawodów. Piątką rywalizuje już bardziej wyrośnięta młodzież oraz seniorzy. Można wyróżnić także różne poziomy zaawansowania piłek na sztuczne trawy. Najlepsza rzecz jasna będzie piłka profesjonalna, którą rywalizują najlepsi zawodnicy w najlepszych klubach świata. Są one robione z najlepszych i najtrwalszych materiałów. Drugi wariant to piłki treningowe, jak sama nazwa wskazuje stworzone do treningu, lub grania amatorskiego. Najczęściej tworzone na wzór piłek meczowych, ale z tańszych materiałów, tak zwanych zamienników. Należy pamiętać, że na sztuczne nawierzchnie piłkarskie przeznaczone są opisane właśnie wyżej specjalistyczne piłki. Granie innymi futbolówkami na orlika powoduje krótszy termin eksploatacji piłek, a przy ewentualnym uszkodzeniu produktu klient tracie prawo do roszczeń z tytułu reklamacji, gdyż używał towaru niezgodnie z jego przeznaczeniem.