Piłki halowe

Futsal jest pięcioosobową odmianą piłki nożnej. Mecze rozgrywane są na halach sportowych, a ich intensywność i dynamika powodują, że z roku na rok w znaczny sposób rośnie popularność tej dyscypliny. Piłka nożna halowa jest niezwykle widowiskowa i specyficzna. Drużyny wystawiają do boju tylko pięciu graczy. Boisko i bramki są zdecydowanie mniejsze, a czas gry jednej połowy ograniczony jest do dwudziestu minut. Również piłki do futsalu znacznie różnią się od swoich „trawiastych” odpowiedniczek. Halówka, bo tak często nazywana jest ta odmiana piłki nożnej, jest nieodzownym elementem lekcji wychowania fizycznego. Z racji rosnącej popularności organizowane są ligi halowe i turnieje- zarówno amatorskie, jak i profesjonalne. Tak jak już wspominaliśmy popularność tego rodzaju aktywności jest bardzo duża. Nie bez znaczenia jest fakt, że do rozpoczęcia meczu potrzeba tylko dziesięciu zawodników, kilku znaczników piłkarskich oraz specjalistycznej piłki. Te, którymi gramy na trawie nie do końca nadają się na inne nawierzchnie. Zakup specjalistycznej piłki do futsalu w sklepie internetowym R-GOL.com, spowoduje że odczujecie zupełnie inną przyjemność z gry na piłkarskim parkiecie.

JAKĄ PIŁKĘ DO FUTSALU WYBRAĆ?
Do produkcji piłki nożnej, najczęściej wykorzystuje się trzy zależne od siebie elementy. Pęcherz z powietrzem, potocznie nazywany balonem bądź dętką, poszycie oraz osłonę materiałową. Parametry tych elementów, różnią się w zależności od przeznaczenia piłki. Gdy mamy do czynienia z piłką halową, na pierwszy rzut oka zwrócimy uwagę na jej wagę. Wynosi ona 400- 440 gramów. Z uwagi na wykorzystanie grubszego poszycia jest ona większa niż w piłkach do gry na trawiastych boiskach o tym samym rozmiarze. Większa ilość używanej pianki w poszyciu wewnętrznym powoduje tzw niski kozioł. Ułatwia to prowadzenie i kontrolę piłki po twardej nawierzchni jaką jest parkiet czy inna podłoga sportowa. Z uwagi na specyfikę miejsca gry, piłki futsalowe wg oficjalnych wytycznych powinny być mniej napompowane ( ciśnienie 0,4- 0,6 atmosfery). Idealny obwód takowej piłki wynosi od 62 do 64 cm. Przy zakupie piłki na halę należy zwrócić uwagę na jej stopień zaawansowania, materiał wykonania oraz rodzaj łączenia łat. Występują trzy rodzaje zaawansowania piłek do futsalu:

  • Piłki rekreacyjne- podstawowe piłki przeznaczone do amatorskiego grania.
  • Treningowe- bardziej trwałe piłki, wyprodukowane z wyższej jakości komponentów, tak aby mogły być używane z większą częstotliwością.
  • Meczowe- najwyższej jakości piłki wykonane ze specjalistycznych materiałów. Wszystkie piłki meczowe posiadają atesty bądź znaki jakości zgodne z regulacjami FIFA czy innych federacji, w których są używane.

Jeśli chodzi o łączenie łat, to tu sprawa sprowadza się do tego czy piłki są szyte, czy klejone bądź zgrzewane pod wpływem temperatury. Bezszwowa powierzchnie zapewniają bardziej przewidywalną trajektorię lotu i lepszy kontakt z piłką, dlatego często są stosowane w piłkach o najwyższym poziomie zaawansowania. Nie oznacza to, że szyte piłki są dużo gorsze. Znamy wiele przypadków, gdzie piłka meczowa jest produkowana właśnie w ten sposób. Za przykład może służyć model Select Super Fifa 2018- przetestowana i atestowana przez FIFA piłka, która była używana podczas rozgrywek halowych najwyższej rangi.

JAKIE PIŁKI HALOWE KUPISZ W SKLEPIE INTERNETOWYM R-GOL.com
Adidas- Niemiecki producent wiedzie prym jeśli chodzi o światową produkcję odzieży i sprzętu piłkarskiego. Piłki halowe tej marki wykonywane są z najwyższej jakości materiałów. Stworzone są z myślą o największych rozgrywkach, a ich nowoczesny design zachwyca użytkowników od lat. Sposób wykonania zapewnia większą kontrolę oraz czucie piłki podczas gry na sali.
Nike- Nike jest jedną z najbardziej rozpoznawanych marek. Od momentu, kiedy weszli do świata piłki nożnej, co roku zachwycają nas swoimi innowacyjnymi produktami. Nie inaczej jest z piłkami do futsalu. Ich teksturowane powłoki pozwalają na doskonałe czucie piłki, a ręcznie szyta konstrukcja jest trwała i odporna na ścieranie. Kontrastowe grafiki zwiększają widoczność podczas gry. Oferują futbolówki zarówno rekreacyjne jak i profesjonalne.
Select- Piłki te mają perfekcyjnie zaprojektowane przejścia między łatami, gwarantujące jakość kontroli. Ich powierzchnia sprawia, że są bardzo wydajne oraz dobrze poruszają się po boisku. Halowe piłki nożne marki Select używane są podczas renomowanych rozgrywek, np. polskiej Ekstraklasy Futsalu.
Puma- Te piłki cechuje przystępna cena, oraz wysoki poziom trwałości. Różnorodność modeli o kolorów sprawia, że piłki halowe Puma znajdują uznanie u wielu graczy.
Joma- Jeden z najbardziej popularnych producentów, specjalizujących się w futsalu. Ich buty oraz sprzęt do gry na hali zapewnia doskonałą jakość w połączeniu z rozsądną ceną.
Diadora- Włoskie przedsiębiorstwo produkujące odzież oraz sprzęt piłkarski. Tekstura materiału, z którego wykonywane są piłki tej firmy zapewnia większą przyczepność i doskonałą stabilność.
Masita- Piłki tej firmy składają się z szytych łat, wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Zapewniają one trwałość i niezapomniany komfort gry.