Rozmiar

Koszulki bramkarskie

Nie ulega wątpliwości, że koszulki bramkarskie, obok rękawic czy korków, są nieodzownym elementem wyposażenia bramkarzy. Każdy goalkeeper, niezależnie od swojego wieku czy poziomu zaawansowania wie, że na boisku musi wyróżniać się nie tylko umiejętnościami, ale także strojem, który pozwoli oddzielić go od pozostałych zawodników na murawie. Dlatego koszulki bramkarskie bardzo często są wielobarwne i potrafią zaskakiwać nietypowymi wzorami. Na szczęście stare piłkarskie porzekadło mówi, że goalkeeper to jedna z najbardziej szalonych postaci na boisku, dlatego awangardowe koszulki bramkarskie nie powinny być przeszkodą w zaprezentowaniu pełni swoich możliwości.

Wybierając koszulki bramkarskie warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Przede wszystkim, szalenie istotny jest rozmiar. Wybór zbyt małego bądź zbyt dużego trykotu z pewnością znacząco ograniczy komfort podczas gry, co może skutkować niepewnymi interwencjami lub nawet katastrofalnymi błędami, które mogą zaważyć na losach meczu. Pozycja goalkeepera jest na tyle newralgiczna, że jedna wpadka może sprowadzić rozpacz na całą ekipę, dlatego należy ograniczyć ryzyko wpadki do absolutnego minimum. Odpowiedni rozmiar koszulki zapewni wygodę i swobodę ruchów, a dzięki temu każdy goalkeeper będzie mógł poczuć się nieco pewniej pomiędzy słupkami swojej bramki.

Następną ważną sprawą, której nie wolno bagatelizować wybierając koszulki bramkarskie jest sposób ich wykonania oraz rodzaj użytych materiałów. Produkty dostępne na R-GOL.com są wykonywane z półproduktów najwyższej jakości, które na boisku pozwalają cieszyć się stuprocentowym komfortem. Lekkie, przewiewne tkaniny doskonale odprowadzają wilgoć i sprawiają, że żadna, nawet najdrobniejsza kropelka potu nie będzie w stanie zaburzyć koncentracji goalkeepera. Koszulki bramkarskie topowych marek, takich jak Nike, adidas czy R-GOL są bardzo elastyczne, a ich krój doskonale dopasowuje się do kształtu sylwetki każdego goalkeepera. To nie tylko podkreśli niewątpliwą muskulaturę, ale także pozwoli czuć się pewnie przy każdej interwencji. Szalenie istotny jest także fakt, że materiały wykorzystane przy produkcji tych trykotów są bardzo delikatne i nie obcierają skóry przyczyniając się do poczucia pełnego komfortu.

Koszulki bramkarskie w zdecydowanej większości są wyposażone w długie rękawy. Tego typu trykoty cieszą się największym powodzeniem wśród goalkeeperów ponieważ chronią nadgarstki, przedramiona i łokcie przed bolesnymi otarciami, które mogą wystąpić przy okazji ofiarnej interwencji na suchej bądź sztucznej murawie. Takie urazy nie są groźne, ale powodują spory dyskomfort, który może odciągać uwagę od boiskowych wydarzeń. Bramkarze, na których tego typu kontuzje nie robią wrażenia mogą rzecz jasna wybrać koszulki bramkarskie z krótkimi rękawami, które idealnie sprawdzą się podczas gry w upalnych temperaturach bądź na bardzo miękkiej murawie. Należy pamiętać, że koszulki bramkarskie powinny odróżniać się kolorem od barw trykotów innych zawodników. Ten przepis znacząco ułatwia pracę arbitrów i pozwala prowadzić piłkarskie zawody w o wiele łatwiejszy sposób.


Kategorie podobne: bluzy i koszulki bramkarskie.