Rozmiar

Producent

Przeznaczenie

Korki męskie Nike

Historia marki Nike sięga roku 1964. Wtedy właśnie William Bowerman oraz Phil Knight wpadli na pomysł założenia własnej działalności. Początkowo ten duet zajmował się dystrybucją innych marek, a nie produkowaniem obuwia czy linii odzieżowych. Przełom lat 70 i 80 był momentem, w którym firma zajęła się produkcją własnych modeli. Udało się również podpisać pierwszy, historyczny kontrakt na wyłączność, dzięki czemu tenisista Ilie Nastase był zobligowany do noszenia obuwia firmy Blue Ribbon Sport, która to od 1978 roku jest już znana jako Nike. Nike słynął z wprowadzania na rynek innowacyjnych jak na tamte czasy technologii. Jako pierwsi zainicjowali produkcji butów z tzw. podeszwą waflową. Prawdziwa rewolucja jednak miała miejsce w 1970 r., kiedy to światu została przedstawiona technologia Nike Air. Głównymi założeniami Nike Air było umożliwienie bardziej wydajnych treningów, ochrona przed urazami i nadmiernym obciążaniem mięśni, ścięgien oraz stawów. Nike z wielkim impetem wszedł nie tylko w świat tenisa, lekkiej atletyki czy koszykówki, ale również i w świat futbolu. Wraz z firmą Adidas są najbardziej popularnymi markami na świecie. Zaufało im grono milionów użytkowników na całym świecie, a jesteśmy w stanie zaryzykować tezę, że nie ma na świeci kibica piłki nożnej, który nie słyszał o korkach Nike. Buty te, produkowane w wersjach zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych cieszą się wielką sympatią nie tylko ze względu na wygodę i komfort użytkowania, ale również dzięki nowoczesnemu designowi. Wybierając męskie buty piłkarskie Nike, masz pewność, że wzniesiesz swoją grę na wyższy poziom.

Wybierając korki do gry w piłkę nożną należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest materiał wykonania. Korki męskie Nike produkowane są zarówno ze skóry, jak i z tworzywa syntetycznego. Skóra jest bardzo wrażliwym materiałem, ale ma za to dużo zalet. Buty skórzane bardzo dobrze dopasowują się do kształtu stopy, są komfortowe i zapewniają wspaniałe czucie piłki. Wybierając korki męskie Nike wykonane właśnie z tego materiału, będziesz musiał poświęcić odrobinę więcej czasu na pastowanie i czyszczenie, ale odwdzięczą Ci się długotrwałą, wysoką jakością. Buty do gry w piłkę nożną wykonane z tworzywa syntetycznego, to produkt dla użytkowników preferujących lekkość i mocne dopasowanie do stopy. Korki syntetyczne nie rozbijają się tak dobrze jak te skórzane, więc przy wyborze trzeba dobrać odpowiedni rozmiar. Kolejnym kryterium przy wyborze jest poziom zaawansowania. Korki dla dorosłych firmy Nike produkowane są w czterech wariantach:

Club- buty rekreacyjne, Academy- wersja amatorska, Pro- korki półprofesjonalne, Elite- buty do gry w piłkę nożną na najwyższym poziomie. Poziom zaawansowania jest ściśle powiązany z wagą buta oraz jakością użytych do produkcji materiałów. Dla przykładu, męskie korki Nike w wersji półprofesjonalnej będą różnić się od swoich odpowiedników w wersji Elite ceną, głównie dzięki wykorzystaniu tańszych materiałów, z których zostały wykonane. W większości przypadków design pozostaje identyczny. Odpowiednio dobierając korki, zapewnisz sobie komfort na najwyższym poziomie.

Korki męskie Nike Mercurial- Legendarne buty, stworzone z myślą o szybkości. Jest to produkt bardzo lekki, przystosowany do dużej ilości zmian tempa oraz kierunku biegu. Pierwszym z zawodników, który występował w tych butach był popularny Luis Nazario de Lima Ronaldo. Podczas Mundialu we Francji doprowadził swoją drużynę do finału turnieju, bardzo mocno przyczyniając się do wzrostu popularności tego modelu. Na przestrzeni lat powstawało wiele wersji Nike Mercurial- począwszy od korków męskich Mercurial Vapor. Wielką innowacją w świecie piłki nożnej było wprowadzenie „skarpety” stworzonej z ultralekkich materiałów. Do legendarności tych butów bardzo dużą cegiełkę dołożył Cristiano Ronaldo, a produkowane specjalnie dla niego wersje kolorystyczne stały się hitem sprzedażowym na całym świecie. Najnowsze korki dla dorosłych Nike Mercurial zachowują niską wagę i niespotykaną wygodę, jednocześnie poprawiając komfort poprzez częste modyfikację cholewki.

Korki męskie Nike Phantom- Ta linia obuwia piłkarskiego zastąpiła serię Magista w lipcu 2018 roku, tuż przed startem sezonu 2018/2019. Te korki naszpikowane są nowinkami technicznymi. Cholewka tych butów wykonana jest z materiału z technologią Flyknit. Dzięki niemu znacznie zredukowana jest waga buta, a dopasowanie do stopy wchodzi na jeszcze wyższy poziom. Zarówno wersje Phantom Venom, Phantom Vision, czy najnowsza linia Phantom GT oferują niespotykanych wiele niespotykanych w innych produktach technologii np. system Ghost Lace czy kołnierz Dynamic Fit. Wybierając buty piłkarskie dla dorosłych Nike Phantom zapewnisz sobie najwyższy komfort gry.

Korki męskie Nike Tiempo- Cechą charakterystyczną tych butów jest fakt, że wykonane są z miękkiej skóry. Wielu użytkowników uważa tą linię jako połączenie klasyki oraz nowoczesności. Pomimo faktu, że zostały stworzone 27 lat temu, dalej są jednymi z najczęściej kupowanych męskich korków Nike do gry w piłkę nożną. Do dziś ciężko znaleźć model buta, który dopasuje się do stopy gracz w równie przyjemny sposób.