Rozmiar

Przeznaczenie

Buty piłkarskie Mizuno

Mizuno to marka z tradycją sięgającą początku XX wieku. Od setek lat marka z Dalekiego Wschodu dostarcza sportowcom wielu dyscyplin najlepszy sprzęt. Jakość wykonania, wykorzystanie najwyższej jakości materiałów i wspaniałe połączenie pomiędzy tradycją a nowoczesnością sprawia, że Mizuno cieszy się zasłużoną renomą wśród klientów pod każdą szerokością geograficzną. Tym, co wyróżnia markę Mizuno spośród innych, jest wierność tradycyjnemu podejściu do tworzenia obuwia, która od wielu lat przynosi ze niezwykłe korzyści. Buty dla piłkarzy Mizuno nie są wyjątkiem od tej reguły.  Buty piłkarskie Mizuno od lat cieszą się popularnością wśród zawodników na całym świecie. Korki produkowane przez japońską firmę to wspaniałą symbioza pomiędzy tradycyjnym wykonaniem i klasycznym designem, a nowoczesnymi technologiami, które umożliwiają grę na najwyższym poziomie. Wszystkie buty, które powstają w Kraju Kwitnącej Wiśni, to kwintesencja komfortu, wygody i swobody, co może zaowocować świetnymi wynikami na boisku. Korki Mizuno są tworzone przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych materiałów, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Od lat japoński koncern znany jest z wykorzystywania nieskazitelnej skóry kangurzej, której właściwości sprawiają, że jest ona wręcz niezastąpiona na piłkarskim boisku. Przez dziesięciolecia buty Mizuno były używane przez takich zawodników, jak m.in. Rivaldo czy Hulk. Obaj piłkarze byli znani ze swojego atomowego i zaskakującego uderzenia, czym wprawiali w rozpacz bramkarzy i obrońców rywali. Buty piłkarskie Mizuno i zastosowane w nich technologię wspierają naturalne predyspozycje sportowców, dzięki czemu tak często są przez nich wybierane.

W portfoli marki Mizuno znajdziemy dwa popularne modele obuwia piłkarskiego – korki Mizuno Morelia oraz korki Mizuno Rebula. Buty różnią się od siebie nie tylko pod względem designu, ale także zastosowanych technologii, które mogą okazać się pomocne na piłkarskim boisku. Warto zatem napomknąć, że oba modele skierowane są do piłkarzy o innych predyspozycjach, którzy na boisku mają różne zadania, umiejętności i cele. Nie ulega jednak wątpliwości, że obie linie gwarantują komfort z najwyższej półki, a co za tym idzie, pozwalają na osiągnięcie możliwie jak najlepszych wyników.  O tym, co najważniejsze, wypada wspomnieć na samym początku. Wszystkie profesjonalne korki Mizuno są produkowane ręcznie. Ponad stuletnia rzemieślnicza tradycja nie zginęła wraz z rozwojem powszechnej automatyzacji. Co więcej, w wielu aspektach ludzka ręka jest wciąż o wiele bardziej zaawansowana niż technologiczne nowinki.  Korki Mizuno Morelia zostały wykonany z naturalnej skóry kangurzej, która charakteryzuje się niezwykłą miękkością. Proces wyprawiania tego materiału jest niezwykle skomplikowany, a niektóre etapy są objęte ścisłą tajemnicą. Wiemy jednak, że skóra przedniej części cholewki jest modelowana przez ponad dobę! Praca włożona w odpowiednie wyprofilowanie cholewki buta przynosi wymierne korzyści na boisku – dzięki temu czucie piłki, jej kontrola, a także komfort użytkowania butów to absolutny „top of the top”. Korki Mizuno Rebula charakteryzują się identyczną dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół w wykonaniu zewnętrznej cholewki, która również została wykonana z najwyższej jakości skóry kangurzej. Oba modele są wodoodporne – buty piłkarskie Mizuno są stworzone do gry w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach atmosferycznych!

Oba modele – zarówno korki Mizuno Morelia, jak i Rebula – są niezwykle wytrzymałe. Jest to zasługa nie tylko ręcznie wyrabianej i naturalnie odpornej na wiele uszkodzeń mechanicznych kangurzej skóry, ale także kilku zabiegom mającym na celu wzmocnienie cholewki. Buty piłkarskie Mizuno zostały wzmocnione w newralgicznych strefach by do minimum ograniczyć możliwość uszkodzeń. Co więcej, skóra jest odporna na plamy, przetarcia czy inne podobne zagrożenia czyhające na piłkarskie obuwie. Korki Mizuno Morelia zostały wyposażone w system wewnętrznego sznurowania, który sprawia, że cholewka buta idealnie dopasowuje się do anatomicznego kształtu stopy. Króciutki język, wykonany z siatki, nie ogranicza swobody ruchów śródstopia, nie ociera stopy i jest praktycznie niezauważalny podczas gry. Niezwykle istotną kwestią, która ma niebagatelny wpływ na użytkowanie obuwia jest fakt, iż zapiętki i okolice kostek zostały wyściełany miękką skórą, co nie tylko pozwala uniknąć nieprzyjemnych otarć, ale także stabilizuje stopę w bucie. Z kolei Mizuno Rebula zostały wykonane przy użyciu nowoczesnej technologii 3D CT, która poprawia kontrolę nad piłką i gwarantuje błogie uczucie komfortu. Stabilizację zapewniają nierozciągliwe – i niewidoczne – paski materiału, dzięki którym cała długość stopy – od śródstopia po piętę – jest odpowiednio ulokowana wewnątrz buta. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o tym, że korki Mizuno zostały stworzone z myślą o piłkarzach, którzy cenią sobie dynamikę, szybkości i nieprzewidywalność. Zdaniem wielu – piłkarzy i ekspertów – są to jedne z najlepszych butów dla tych, którzy w swojej grze bazują na prędkości. Naturalna skóra kangurze fantastycznie dopasowuje się do stopy pozwalając na efektywny transfer energii, dzięki czemu mijanie w pełnym biegu kolejnych rywali to bułka z masłem. Korki Mizuno pozwalają na osiąganie dużej szybkości dzięki bardzo niewielkiej wadze. Buty piłkarskie Mizuno Rebula ważą nieco ponad 200 gram, a korki Mizuno Morelia to – uwaga – zaledwie 180 gram! Aktualnie są to jedne z najlżejszych butów na rynku obuwia piłkarskiego.
Szybkość i dynamika są także wspierane przez innowacyjne rozwiązania, które znajdziemy w podeszwie butów. Specjalnie wyprofilowane kołki z TPU (termoplastyczny poliuretan) pozwalają na zachowanie stabilności na murawach różnego rodzaju, a dodatkowo umożliwiają wykonywanie niesygnalizowanych i niespodziewanych zwrotów na boisku.
Należy także wspomnieć, że buty dla piłkarzy Mizuno są przygotowane z myślą o zawodnikach, których charakteryzuje wąska stopa.

Buty piłkarskie Mizuno są dostępne na różnych poziomach zaawansowania. Korki dla profesjonalistów są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Ręcznie wyrabiana skóra kangurza zapewnia świetną kontrolę nad piłką w każdych warunkach, a cholewka dopasowuje się do anatomicznego kształtu stopy. Są przy tym niezwykle wytrzymałe i zastosowano w nich wszystkie, najnowocześniejsze technologie. Są przeznaczone dla piłkarzy-zawodowców, którzy od korków oczekują najwyższej jakości. Korki Mizuno dla półprofesjonalistów to propozycja nieco uboższa w najnowocześniejsze rozwiązania, jednak wciąż niezwykle atrakcyjna. Naturalna skóra to przepis na świetne dopasowanie. Buty są szyty i wzmacniane w kluczowych miejscach, dzięki czemu są w stanie wytrzymać wiele godzin intensywnej rozgrywki. Korki Mizuno dla amatorów wykonane są ze skóry naturalnej gorszej jakości, nie są także wyposażone w zaawansowane technologie. Jeśli jednak piłka nożna jest twoim hobby i traktujesz ją jako możliwość dobrego spędzenia czasu w miłym towarzystwie, to buty piłkarskie Mizuno idealnie się do tego nadają. Korki Mizunu są dostępne w wielu różnych wersjach kolorystycznych, a tradycyjne wzornictwo to ukłon w stronę tych, którzy hołdują klasycznemu designowi butów.