Buty piłkarskie Joma

Choć hiszpański gigant znany jest głównie za sprawą modeli na halę oraz na trawę sztuczną, to należy wspomniec też o innych butach produkowanych przez firmę Joma. Lata doświadczenia oraz najlepsze materiały sprawiają, że buty piłkarskie Joma są dużą konkurencją dla największych producentów.

Jakie buty piłkarskie Joma znajdziemy w R-GOL?
Zacząć należy od największej dumy marki. Halówki Joma od lat są definicją dobrej jakości, wytrzymałych butów. Każdy kto choć trochę interesuje się piłką nożną wie, że marka Joma znana jest ze swoich halówek. Najwyższej jakości materiały, świetne dopasowanie oraz komfort sprawiają, że halówki piłkarskie Joma zobaczymy na nogach zarówno profesjonalnych graczy, jak i amatorów. Największa gwiazda, czyli Joma Top Flex dostępna jest także z podeszwą turfową, przeznaczoną na trawę sztuczną. Cholewka tego modelu wykonana jest z niezwykle wytrzymałej, lecz jednocześnie delikatnej skóry, dzięki czemu but dopasowuje się do kształtu każdej stopy. Umieszczone na czubach wzmocnienia sprawiają, że szycie jest trwalsze, zaś materiałowe obszycia zapobiegają zbyt dużemu rozchodzeniu się butów. Buty Joma Top Flex posiadają również podeszwę z technologią Flexo, która zapewnia amortyzację przy jednoczesnej giętkości. Takie same technologie obecne są w butach z oznaczeniem IN oraz TF. Kolejnym modelem, który oferuje hiszpańska marka jest Joma Regate. Tutaj z kolei zastosowano całkowicie syntetyczną cholewkę. Krój jest wykonany z mikrofibry, nylonu i wstawek TPU na nylonie, aby chronić stopy przed otarciami. Model ten zbudowany został z wewnętrznego nylonu, dzięki czemu stopa jest stabilna na podeszwie. Ma wzmocnione czubki palców. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo niską wagę oraz przewiewność. Podeszwa środkowa wykonana jest z podwójnej gęstości filonu, górna część jest bardziej twarda, aby zapewnić stabilność, a dolna wykonana jest w nowej technologii Rebound 2.0. Choć halówki Joma Regate sklasyfikowane są jako buty amatorskie to używają je nawet profesjonalni futsalowi gracze.

Buty halowe Joma stały się znakiem rozpoznawczym marki również dzięki modelowi Joma Mundial. Ten klasyczny but wykonany jest ze skóry, co zapewnia niebywałe wręcz dopasowanie do stopy i wygodę, a umieszczone na czubach wzmocnienia zwiększają ich trwałość. Czubek zaś wykonany jest z mikrofibry. Halówki Joma Mundial są idealną hybrydą materiałów syntetycznych i skóry, dzięki czemu zapewniona jest wygoda i dopasowanie, ale również niska waga. Zdecydowanym plusem jest też miękka i elastyczna podeszwa, która wspiera stawy i odciąża je podczas biegu. Prócz znanych wszystkim modeli, w swojej ofercie Joma ma również korki. Przykładem są Korki Joma Aguila, czyli rekreacyjne buty piłkarskie Joma. Syntetyczna cholewka zbudowana wedle klasycznego kształtu jest wytrzymała oraz lekka. Cienki język oraz strategicznie umieszczone kołki sprawiają, że buty idealnie spisują się na trawie naturalnej. Modele takie jak: Joma Propulsion, czyli znany wszystkim but oraz Joma Numero 10 są stworzone dla amatorów, którzy chcą mieć dobrej jakości korki, które wytrzymaja próbę czasu, a nie kosztują dużo. Korki Joma to także odważny, lecz estetyczny design. Różne kolory przeplatane są wzorami oraz nazwami modeli.

Co charakteryzuje buty piłkarskie Joma?
Buty piłkarskie Joma swoja potęgę zawdzięcza prostocie oraz zastosowaniem tylko i wyłącznie najpotrzebniejszych rzeczy. Próżno szukać tutaj skarpet, które ujrzymy tylko w nielicznych modelach. Bardzo wytrzymałe, syntetyczne materiały są gwarancją zadowolenia. Korki Joma to definicja prostych butów piłkarskich, gdzie za przystępną cenę dostaniemy bardzo dobrej jakości obuwie, które przeznaczone jest na trawę naturalną. Należy pamiętać, że korki Joma posiadają właśnie oznaczenie FG, co oznacza, że pod żadnym pozorem nie powinniśmy grać w nich na trawie sztucznej, gdyż ryzykujemy utratę gwarancji. Dodatkowo prócz utraty gwarancji na szali stoi nasze zdrowie, a konkretnie kondycja naszych stawów, które mogą być przeciążane w momencie niewłaściwego użycia obuwia. Słowo, które jako pierwsze nasuwa się na myśl to Technologia. Hiszpańscy inżynierowie każdego roku tworzą nowe materiały oraz systemy, które wprowadzane są między innymi do butów piłkarskich na halę Joma. Na pierwszym miejscu zawsze stawiane jest zdrowie i wygoda konsumenta, dlatego wszystkie podeszwy są miękkie oraz zapewniają świetną przyczepność, która jest kluczowa do osiągania dobrych wyników na boiskach halowych. Swój idealny model znajdą osoby, które wolą halówki skórzane oraz te, które chcą posiadać syntetyczne materiały. Należy pamiętać, że wszystkie buty piłkarskie na halę Joma są zbudowane inaczej, dlatego dobranie idealnego modelu powinno opierać się na przymierzeniu kilku par. W butach piłkarskich niezwykle ważne jest to, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Korki Joma prezentują cały swój potencjał jedynie, kiedy materiał jest dobrze dopasowany do stopy. Tylko wtedy stopy otrzymują odpowiednią stabilizację, a czucie piłki nie jest zaburzone przez dodatkowy materiał.