Buty piłkarskie dla dzieci

234 produktów

Rozmiar

Przeznaczenie

Buty piłkarskie dla dzieci

Buty piłkarskie dla dzieci – Buty piłkarskie to najważniejszy atrybut każdego piłkarza niezależnie od wieku. Choć do amatorskiego kopania nie potrzeba specjalnego obuwia, to w przypadku regularnych treningów korki piłkarskie są już absolutną podstawą. Dlatego warto wyposażyć najmłodszych adeptów piłki nożnej we właściwe buty już na początku ich przygody ze sportem. Korki piłkarskie dla dzieci są projektowane z myślą o komforcie oraz bezpieczeństwie. Najnowsze technologie, wytrzymałe materiały oraz przykuwające oko kolory sprawiają, że w dzisiejszych czasach but piłkarski to coś więcej niż element garderoby.

Czym charakteryzują się buty piłkarskie dla dzieci?
Korki dla dzieci produkowane są do rozmiaru 38,5 lub 38 2/3 w zależności od marki. Oznacza to, że w juniorskich butach może grać każda osoba mająca stopę nie dłuższą niż 25cm. Najważniejszą rzeczą, która odróżnia buty dla dzieci od butów seniorskich jest różnica w wykonaniu. Choć wersje dla dzieci tworzone są z największą starannością oraz z najlepszych materiałów, to i tak nie posiadają dokładnie takich samych technologii co buty dla profesjonalistów. To ograniczenie spowodowane jest faktem, iż dzieci nie są w stanie wykorzystać pełnego potencjału takich rozwiązań. Niesie to ze sobą również korzyści, bowiem ceny korków piłkarskich dla dzieci są o wiele mniejsze niż odpowiedniki dla dorosłych.

Jakie korki piłkarskie dla dzieci znajdziemy w R-GOL?
Nike - Amerykański producent dba o najmłodszych klientów i posiada w swojej ofercie wiele ciekawych modeli. Jednym z nim jest prawdziwa legenda, czyli Nike Mercurial. Model ten, zarówno jak i wszystkie pozostałe, dostępny jest w trzech poziomach zaawansowania. Pierwszy – Nike Mercurial z dopiskiem Club skierowany jest do początkujących graczy, którzy nie trenują z dużą intensywnością. Tego typu buty piłkarskie dla dzieci świetnie sprawdzą się np. na zajęcia z wychowania fizycznego. Drugi poziom oznaczony jest jako Academy. Lepszej jakości materiały znacznie wpływają na komfort oraz wytrzymałość butów. Tego typu korki bez problemu poradzą sobie na częstych i regularnych treningach w klubie. Trzeci i jednocześnie najwyższy poziom to Nike Mercurial Elite. Wersja w pełni profesjonalna, która występuje tylko ze skarpetą.

Adidas - Największy konkurent giganta ze Stanów Zjednoczonych ma w swoim arsenale równie ciekawe propozycje. Buty piłkarskie dla dzieci z logiem Adidas również znajdziemy w trzech poziomach zaawansowania. Na przykładzie korków Adidas Predator zauważyć można, że rekreacyjna wersja jest wykonana z podstawowych materiałów, co oznacza, że buty te będą idealne dla dzieci, które traktują piłkę nożną jako zabawę. Dla bardziej zaawansowanych graczy skierowane są buty z poziomu amatorskiego. Lepszej jakości materiały oraz więcej detali powodują, że korki piłkarskie dla dzieci oznaczone cyfrą 3 są gotowe na ciężkie mecze i treningi. Na samym szczycie hierarchii znajdują się profesjonalne buty, które występują także bez sznurówek. Technologie zastosowane w butach z tej półki znajdziemy także w seniorskich korkach.
Puma– Drugi niemiecki producent oferuje tylko dwa modele, jednak w przypadku profesjonalnej wersji modelu Future mamy do czynienia z pewnym ewenementem, bowiem jest on dokładnie taki sam pod względem użytych technologii, co wersja seniorska. Korki piłkarskie Puma znajdziemy także w wersji amatorskiej oraz rekreacyjnej.
New Balance- Choć marka ta nie kojarzy się dzieciom z butami piłkarskimi, to należy zaznaczyć, że produkty z logiem NB są sporą konkurencją dla największych firm. Buty piłkarskie dla dzieci New Balance, takie jak Tekela czy Furon to świetnej jakości buty, które mogą służyć zarówno jako korki meczowe, jak i treningowe.
Joma - Największym hitem tego producenta są bez wątpienia halówki. Dzieci upodobały sobie szczególnie modele na rzepy, które są niezwykle mocne i wygodne w użytkowaniu. Hiszpańska firma nie ma w swojej ofercie dużo modeli dla najmłodszych, ale jest ona warta uwagi podczas poszukiwania wymarzonej pary butów.

Buty piłkarskie dla dzieci przede wszystkim muszą być wygodne. Należy starannie dobrać rozmiar, dlatego najlepsze rozwiązanie to przymierzenie kilku par w sklepie stacjonarnym. Nawet jeżeli znamy dokładną długość stopy, to zakup butów piłkarskich przez internet będzie bardzo ciężki. Każdy model buta jest inny. Różnice robi sam materiał, z którego buty są wykonane, ale również kształt cholewki konkretnych linii. Aby dobrać rozmiar idealny bardzo dobrym pomysłem jest przymierzanie butów w getrach lub skarpetach, które używane będą w tym samym czasie co korki/turfy/halówki. Nawet pół centymetra różnicy może sprawić, że nie dopasujemy modelu konkretnie pod swoją stopę. Źle dopasowany but piłkarski to nie tylko brak komfortu, ale również ryzyko dla zdrowia. Bardzo częstą praktyką jest kupowanie za dużych butów dla dzieci po to, aby starczyła na dłużej. Jest to niezwykle niebezpieczne i może prowadzić nie tylko do gorszego czucia piłki, ale także do bardzo poważnych kontuzji. Korki piłkarskie dla dzieci są specjalnie projektowane w ten sposób, aby były dopasowane do stopy na całej długości.

Równie istotne jest dobranie odpowiedniej podeszwy. Dzieci w większości przypadków grają na sztucznej trawie, choć zdarzą się wyjątki. Dlatego buty piłkarskie dla dzieci najlepiej wybrać z uniwersalna podeszwą. Takie rozwiązanie znajdziemy u wszystkich największych producentów, lecz istnieją pewne ograniczenia. Firma Nike we wszystkich swoich juniorskich modelach zastosowała właśnie podeszwę FG/MG, która świetnie sprawdzi się zarówno na trawie naturalnej, jak i sztucznej. Podobną strategię obrała Puma, gdzie również znajdziemy uniwersalne kołki FH/AG w obu modelach dostępnych w ofercie producenta. Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku Adidasa. Korki piłkarskie Adidas w znacznej większości posiadają podeszwę FG, która przeznaczona jest tylko i wyłącznie na trawę naturalną. Jedynym wyjątkiem są rekreacyjne modele z technologią FxG, dzięki której żadna nawierzchnia nie stanowi kłopotu.