Rozmiar

Producent

Buty na halę - halówki

Buty halowe to rodzaj obuwia, które z powodzeniem możemy wykorzystywać zarówno do uprawiania w nich sportu, jak i do wykonywania swobodnych ćwiczeń fizycznych na twardych nawierzchniach. W tej kategorii znaleźć można obuwie, które sprawdzi się jako zwykłe buty na w-f, jak i bardzo specjalistyczne buty do futsalu, które pozwolą na płynne operowanie zupełnie przecież inną piłką. Standardem jest kauczukowa podeszwa. Część producentów dostosowuje wzornictwo swoich butów do warunków halowych, nadając dobrze znanym modelom parametry, które umożliwiają korzystanie z nich na hali. Inni z kolei projektują swoje buty halowe od zera. Niektórzy wręcz uczynili z tego swoją specjalizację. W naszym sklepie znajdziesz produkty, które przydadzą się zarówno hobbystom, którzy przychodzą pokopać piłkę na halę ze znajomymi, jak i osobom, które do futsalu podchodzą znacznie bardziej profesjonalnie. Buty na hale w sklepie R-GOL są staranie wyselekcjonowane i spełnią nawet najwyżej postawione oczekiwania.

Buty piłkarskie na halę znacznie różnią się od klasycznych butów piłkarskich rodzajem podeszwy, jak i samą konstrukcją, co odpowiada wymaganiom innego stylu gry. Buty do futsalu pozwalają na sprawniejsze przemieszczanie się po niewielkim boisku i wspomagają zwrotność, a także poprawiają czucie piłki. Dobrze dobrane halówki piłkarskie są w stanie wyrażnie ułatwić grę na parkiecie, jak i pomóc zapobiegać typowym dla tej nawierzchni kontuzji.


Jakie halówki kupić?
- z dobrą przyczepnością - boisko do futsalu jest mniejsze, a intensywność gry większa, co wymusza częste i szybkie zmiany kierunku biegu, warto zadbać, aby przebiegały one w sposób niezakłócony
- zapewniające dobrą kontrolę nad piłką - część butów halowych posiada dodatkowe wzmocnienie czubka buta; piłkę halową znacznie częściej kopie się szpicem, a takie rozwiązanie wyraźnie to ułatwia
- z niebrudzącą podeszwą - cenne w przypadku wynajmowania hali, albo używania w charakterze butów na wf

Istnieje kilku liczących się producentów obuwia halowego. Wszystkie ich produkty cechują się wysoką ergonomią i starannym wykończeniem, używane zgodnie z przeznaczeniem powinny służyć nam przez dłuższy czas.

Buty na halę adidas - Niemiecki producent ma swojej ofercie kilka linii halówek. Znajdziemy tu absolutnie klasyczne halówki Adidas Classic, w ciekawym stylu retro, jak i ultranowocześnie wyglądające halówki Adidas Nitrocharge. Od momentu powstania firma Adiego Dasslera jest synonimem najwyższej jakości, zaś dostarczany przez nią sprzęt piłkarski nie zawiedzie i na hali.

Buty halowe Nike - Pod kątem różnorodności, Nike nijak nie ustępuje Adidasowi, z profesjonalnymi Nike Lunargato, jak i aderesowanymi również do rekreacyjnie grających zawodników niektórymi modelami, jak np. halówki Nike Hypervenom, będące najnowszą linią tego producenta. Starannej produkcji firmy Nike zaufały dziesiątki klubów i zawodników na świecie.

Buty na halę Puma - Last but not least z wielkiej trójki producentów sprzętu sportowego nie jest aż tak aktywny na hali. Warto jednak zwrócić uwagę na jego dedykowane tej nawierzchni linie evoPower i evoSpeed.

Buty na halę Joma - Warto zwrócić uwagę na tę firmę, gdyż halówki i buty do futsalu to ich specjalność. Stawiając na buty na halę, Joma szybko osiągnęła status lidera w rodzimej Hiszpanii, coraz śmielej poczynając sobie też na rynkach międzynarodowych. Obecnie jej halówki należą do ścisłej światowej czołówki, łącząc bardzo wysoką jakość wykonania z przystępną ceną.

Buty na halę Diadora - Paleta produktów Włochów jest z kolei znacznie szersza, co nie znaczy, że nie znalazło się w niej miejsca na halówki, popularne zwłaszcza w Europie. Do tego stopnia, że ich technologiami zainteresował się Adidas, próbujący pozyskać udziały w tej firmie. Warto więc zerknąć, co też takiego ich buty w sobie mają.

Buty na halę Mizuno - Kolejny wydawać by się mogło egzotyczny producent, który jednak w skali świata zyskuje coraz większą popularność. Po podbiciu rodzimego rynku, japońska solidność przebojem wdarła się na brazylijskie hale i boiska. Halówki Mizuno to dobra propozycja dla tych, którzy kładą nacisk na trwałość i dobre czucie piłki. Zapewne te elementy skłoniły do wybrania tej firmy Hulka.

Buty na halę Umbro - Brytyjska firma gości na stadionach jako producent sprzętu sportowego już od wielu lat, jednakże butami zajmuje się stosunkowo od niedawna. Nie przeszkadza jej to jednak mieć klientów na całym świecie, także tych, którzy uprawiają piłkę hali. Ba, nie tylko nożną. Umiejętnościom Anglików zawierzyła norweska kadra szczypiornistów, zaopatrujac swoich zawodników w ich buty na halę.

Warto przy tym pamiętać, żeby unikać stosowania halówek na innych nawierzchniach. Nie jest to niemożliwe, jednak eksploatowanie ich na asfalcie powoduję ścieranie się podeszwy (i grozi utratą gwarancji), zaś przy grze na trawie, a tym bardziej na mokrej możemy zapomnieć o przyczepności, jaką zapewnią lanki czy, zwłaszcza w tym drugim przypadku - wkręty.