Bluzy bramkarskie

Bluzy bramkarskie to oczywiście niezastępowalny element wyposażenia goalkeeperów. Każdy z nich, bez względu na wiek, wzrost, wagę czy poziom zaawansowania przyzna, że poza rękawicami to jeden z jego najważniejszych atrybutów. Ten trykot nie tylko odróżnia go od innych zawodników na boisku, ale także, a może przede wszystkim, pozwala wykonywać swoją pracę w możliwie jak najlepszy sposób.

Pozycja bramkarza jest bez wątpienia jedną z najbardziej newralgicznych na boisku. Na nic zdadzą się efektowne i efektywne interwencje, gdy pojedynczy błąd może przesądzić o losach meczu i sprowadzić na bramkarza falę krytyki. Podczas gry na bramce nie wystarczą tylko czysto piłkarskie umiejętności — goalkeeper przez dziewięćdziesiąt lub więcej minut musi utrzymywać pełną koncentrację, ponieważ — w przeważającej liczbie przypadków — jego wpadki nie naprawi żadne z pozostałych zawodników. Dlatego sprzęt wykorzystywany przez bramkarza musi zapewniać pełen komfort, aby nie odciągać uwagi goalkeepera od boiskowych wydarzeń. Bluzy bramkarskie dostępne w R-GOL.com to gwarancja jakości z najwyższej półki.

Odzież takich firm jak adidas, Nike, R-GOL, Puma czy Zina od lat cieszą się uznaniem wśród klientów. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem wszystkie produkty z tego segmentu zostały wykonane z materiałów wysokiej klasy, które zapewniają wygodę i komfort podczas gry. Lekkie, przewiewne materiały zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza i sprawiają, że żadna zbędna kropla wilgoci nie pozostaje na ciele zbyt długo. Dzięki temu bramkarze nie muszą skupiać się wycieraniu potu, a swoją uwagę mogą przenieść na to, co dzieje się na boisku. Równie ważne jest dobranie odpowiedniego kroju bluzy bramkarskiej, który w żaden sposób nie będzie ograniczał ruchów goalkeepera. Brak pełnej swobody może mieć fatalne skutki podczas kluczowych interwencji.

Nic tak nie cieszy kibiców kibiców jak efektowne bramkarskie parady. Oczywiście, wyglądają one niezwykle widowiskowo w oczach fanów, migawkach aparatów czy obiektywach kamer, ale za tymi popisami kryje się także spore ryzyko, z jakim mierzą się goalkeeperzy. Szybki krok odstawno-dostawny, dynamiczny wyskok, wyciągnięta jak struna sylwetka, odbita, lecąca prosto w okienko, piłka, a potem… upadek na twardą murawę, który może spowodować poważne urazy. Na szczęście nowoczesne bluzy bramkarskie są wyposażone w specjalne poduszki — ochraniacze — rozlokowane w najbardziej newralgicznych punktach takich jak barki, ramiona, łokcie czy okolice bioder. Dzięki temu upadki nie są już tak bolesne, a po imponujących interwencjach można krzyknąć z radości, a nie z bólu.

Bluzy bramkarskie dla dzieci i dorosłych dostępne są w wielu różnych kolorach. Uradowani będą zatem fani klasycznych rozwiązań, którzy będą mogli zaprezentować się w czerni lub bieli, a także nieco bardziej awangardowi goalkeeperzy lubujący się w nieco bardziej jaskrawych barwach. Niezależnie jednak do swoich preferencji modowych należy pamiętać, że strój bramkarski musi odróżniać się od koszulek wszystkich innych zawodników na boisku. Nie może zatem dziwić, że bluzy bramkarskie często przybierają naprawdę awangardowe barwy i wzory!


Kategorie podobne: bluzy i koszulki bramkarskie.