adidas Copa

Adidas Copa – Połączenie klasyki z nowoczesną technologią. Każdy kto poznał korzyści gry w butach skórzanych prawdopodobnie nie będzie skłonny do gry w „syntetykach”. Niesamowita wygoda, dopasowanie do stopy oraz świetne czucie piłki zachęcają do grania w skórze. Jednak wszystko ma też swoje wady, takie jak chociażby duża waga. Buty piłkarskie Copa dążą do bycia linią idealną i łączą dwa światy po to, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Buty stworzone ze skóry naturalnej kojarzą się raczej z dość klasycznym wyglądem i czarnym kolorem. Świetnym tego przykładem jest znany wszystkim model Adidas Copa Mundial, który jest już prawdziwą legendą. Aby zerwać z popularnym mitem mówiącym o tym, że skórzane buty muszą tak wyglądać Adidas stworzył linię Copa, czyli oddzielną serię, wyglądem bardziej zbliżoną do aktualnych trendów. Razem z nowym stylem zmienia się również sama charakterystyka tych butów piłkarskich. Zdecydowanie zredukowana waga, zbliżona, bądź nawet mniejsza od wagi niektórych odpowiedników syntetycznych oraz nowoczesne technologie zaczerpnięte z innych serii. Protoplastą całego silo w 2017 roku stała się Copa 17, która przyjęta została za następce linii Adidas 11Pro. Charakteryzował ją dość długi język oraz fakt, że mimo iż zbudowana była ze skóry kangurzej to posiadała podeszwę SprintFrame. Następca – Copa 18 zmienił się tylko delikatnie pod względem designu, a prawdziwa rewolucja nastała w roku 2018, kiedy to zaprezentowany został model Adidas Copa 19. W wersji najwyższej nie posiadał on sznurówek, co czyniło go pierwszym tego typu skórzanym butem na świecie. Najnowszy model to Adidas Copa 20, lekko odświeżony względem poprzednika zachowujący najważniejsze aspekty.

Dla kogo przeznaczone są buty piłkarskie Adidas Copa?
Jeżeli cenisz sobie klasyczne rozwiązania, ale chcesz też doświadczyć najnowszych rozwiązań technologicznych to buty piłkarskie Adidas Copa będą najlepszym wyborem. Model przeznaczony jest dla osób skupiających się na czuciu piłki oraz na przyjęciu, dlatego bardzo często widoczny jest na nogach pomocników, ale również obrońców. Lekka, zmodyfikowana skóra kangurza, którą znajdziemy w opcjach profesjonalnych chłonie o wiele mniej wody, co jest bardzo zauważalne podczas gry w mokrych warunkach. Zatem tymi butami mogą się też cieszyć osoby, które zawsze odrzucały modele skórzane ze względu na dużą wagę. Prawdziwym hitem jest też oczywiście brak sznurówek w wersji Copa 20+, co oznacza, że teraz nie trzeba grać w modelach syntetycznych, aby uświadczyć tej technologii. Tacy piłkarze jak np. Paulo Dybala również wybierają buty piłkarskie Adidas Copa. Uważany jest za jeden z najwygodniejszych butów na rynku. Świetnie dostosowuje się do nogi, dlatego preferowany jest przez osoby ze stosunkowo szerokimi stopami.

Jakie istnieją wersje modelu Adidas Copa?
Buty te oczywiście znajdziemy z podeszwą przygotowaną na każdy typ nawierzchni, w różnych poziomach zaawansowania:
Copa 20.4 – Model podstawowy, rekreacyjny. Jedyny z zestawienia zbudowany w całości z materiałów syntetycznych.
Copa 20.3 – Amatorska odmiana, której przód cholewki zbudowany jest ze skóry, a co za tym idzie - dostosuje się do każdej stopy w tym punkcie buta.
Copa 20.2 – Półprofesjonalna opcja. Budowa podobna do modelu amatorskiego, jednak znajdziemy tu o wiele delikatniejszą skórę oraz niezwykle charakterystyczny język z gumką, którego wedle uznania możemy się pozbyć. Model ten jest też o wiele lżejszy od poprzedników.
Copa 20.1 – Model profesjonalny. Stworzony został z niesamowicie delikatnej, ale również bardzo wytrzymałej, zmodyfikowanej kangurzej skóry Fusionskin, która chłonie o wiele mniej wody w porównaniu do podobnych butów.
Copa 20+ - Drugi model profesjonalny, mający wszystkie benefity modelu 20.1, lecz pozbawiony sznurówek. Anatomiczna konstrukcja cholewki zapewniona przez Fusionskin. Choć jest to but skórzany, to nie należy obawiać się, że przez brak sznurówek pojawi się problem ze spadaniem obuwia z czasem. Producent zbudował model tak, aby zapewniał idealne dopasowanie również po pewnym czasie.

Należy również pamiętać o tym, aby odpowiednio dbać o ten model. Buty piłkarskie Adidas Copa tak jak inne tego typu obuwie wymaga pielęgnacji. Skóra naturalna jest większym wyzwaniem jeżeli chodzi o rutynę związaną z czyszczeniem swoich korków. Po pierwsze: Delikatne mycie, najlepiej ściereczką. Po drugie: Buty skórzane muszą wyschnąć same, nie należy im pomagać dodatkowym suszeniem, ponieważ w ten sposób skóra ulegnie uszkodzeniu. Po trzecie: Pastowanie. Ważny element. Najlepiej używać specjalnych, bezbarwnych past do butów piłkarskich, a samą czynność wykonać po wyczyszczeniu butów. Odpowiednia pielęgnacja wydłuży żywotność butów oraz zabezpieczy nas przed nieprzyjemnych zapachem.
Buty piłkarskie Copa słyną oczywiście z dopasowania, z czasem rozejdą się dlatego ważne, aby w trakcie kupowania ich upewnić się, że przylegają w każdym miejscu na stopie. Rozmiar musi być idealny, ale na pewno nie za mały jak głoszą legendy – za mały but jest zagrożeniem dla zdrowia, ale również przeszkodą w dobrej grze.

Kategorie podobne: Korki (lanki) adidas Copa.