Piłki adidas Uniforia

Obecna sytuacja na świecie spowodowała, że Mistrzostwa Europy zostały przełożone i nie odbyły się w 2020. Na szczęście jednak zbliżają się do nas wielkimi krokami i już w tym roku obejrzymy najlepszych piłkarzy na dwunastu różnych stadionach w dwunastu różnych krajach. Oczywiście od dawna już wiemy jakie kraje znajdą się wśród dwudziestu czterech finalistów mistrzostw a 6 listopada, podczas gwiazdorskiej imprezy w Londynie, w której wzięli udział międzynarodowe gwiazdy piłki nożnej z różnych krajów europejskich, w tym N’Golo Kante, Michy Batshuayi, Kepa Arrizabalaga, Lauren James i Katie Zelem dowiedzieliśmy się jak będzie wyglądać piłka, którą będą grać.

Adidas Uniforia – tak się nazywa oficjalna piłka meczowa UEFA EURO2021. Piłka, nazwana na cześć jedności i euforii, które towarzyszą wielkim wydarzeniom piłkarskim, została zaprojektowana tak, by uczcić poczucie wspólnoty, które przyszłoroczny turniej wywoła na całym kontynencie. Projekt piłki czerpie inspirację z nowego formatu turnieju, który po raz pierwszy rozegra się w 12 różnych krajach europejskich. Uniforia upamiętnia pojęcie pokonywania barier, łączenia granic a zarazem podkreśla różnorodność kibiców oraz piłkarzy poprzez unikalne zderzenie sztuki i piłki nożnej. Te elementy stanowiły punkt wyjścia do procesu projektowania piłki, który rozpoczął się w 2018 roku.

Na wygląd piłki Uniforia składają się szerokie, czarne linie biegnące po piłce, symbolizujące rozmycie granic i ich przekraczanie jako odzwierciedlenie nowego formatu Mistrzostw. Te szerokie pociągnięcia są przerywane paletą jasnych kolorów, co jest ukłonem w stronę różnorodności i przenikania się różnych kultur. Najwyższym modelem czyli takim, którym będą grali piłkarze na Euro jest adidas Uniforia Pro FH7362. Piłka posiada znak jakości FIFA Quality Pro, który uzyskała dzięki przechodząc masę testów na Uniwersytecie Loughborough w Anglii. Sprawdzana była jej okrągłość, zachowanie kształtu, jak się zachowa przy spadku ciśnienia oraz jej waga. Po testach laboratoryjnych przyszła pora na testy praktyczne. Zostało sprawdzone jak piłka zachowa się w warunkach typowego meczu. W anonimowych testach udział wzięli udział zarówno amatorzy jak i profesjonalni zawodnicy.

Piłka adidas Uniforia została stworzona z tej samej wysokowydajnej struktury i paneli co oficjalna piłka ostatnich Mistrzostw Świata, ale dodatkowo wykorzystano unikalny materiał ‘Hi-White’, który sprawia, że jest bardziej widoczna dla zawodników. Cała konstrukcja piłki jest bezszwowa oraz zgrzewana termicznie. Do lepszej kontroli nad piłką służy jej teksturowa powłoka. W piłce zadbano o to aby podczas ulewnych dni nie absorbowała dużo wody a przez to nie zwiększała swojej wagi. Kolejnym ważnym elementem jest wykorzystana butylowa dętka, która jest odporna na wszelkie odkształcenia. Zawór do pompowania zaprojektowano tak aby podczas gry ciśnienie nie uległo zmniejszeniu. Warto również zauważyć, że firma adidas poszła z duchem czasu i wykorzystała ekologiczne materiały takie jak klej oraz atrament bazujące na wodzie. do produkcji Uniforii

Oprócz najwyższego modelu piłki na Euro w sklepie R-GOL.com posiadamy również te o mniejszym stopniu zaawansowania, które świetnie sprawdzą się podczas rozgrywek amatorskich albo jako prezent.

Adidas Uniforia Ekstraklasa Pro FH722 - model również o najwyższym stopniu zaawansowania. Idealny dla fana najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce ponieważ na niej znajduje się logo ekstraklasy.

Adidas Uniforia Pro Sala FH7350 – dzięki tej piłce poczujesz mistrzowskie emocje również na hali! Zszywana ręcznie konstrukcja i znak FIFA sprawiają, że wyróżnia się jako meczowa piłka halowa najwyższej jakości.

Adidas Uniforia Competition FJ6733 – idealna piłka do treningu jak i meczu z bezszwową i zgrzewaną konstrukcją oraz z certyfikatem jakości FIFA Quality Pro.

adidas Uniforia League Sala FH7352 – świetna piłka do treningu na hali.

adidas Uniforia League FH7339 – teksturowa powierzchnia imitująca najwyższy model, zgrzewane łaty i niebanalny designe. Występuje również w wersji z pudełkiem w barwach Unifori -FH7376 (BOX). Idealnie się sprawdzi na prezent dla fana piłki nożnej w każdym wieku.

W ofercie również występują modele rekreacyjne adidas Uniforia Club oraz adidas Uniforia Training. Poza tym jest specjalny model przeznaczony dla najmłodszych o zmniejszonej wadze – adidas Uniforia League 350J. Jego waga jak sama nazwa wskazuje wynosi 350 gram. Cytując słowa Floriana Alta, odpowiedzialnego za marketing: „W tym przełomowym turnieju adidas będzie świętować piłkę nożną i ogólnie sport jako siłę łączącą ludzi. Piłka nożna jest dla wszystkich, bez względu na to, kim jesteś, skąd pochodzisz i na jakiej powierzchni grasz – łączy nas wszystkich. Uniforia jest symbolem, który wskazuje, że wszyscy możemy – i powinniśmy się zjednoczyć.” odnosimy wrażenie, że wydają się być one szczególnie aktualne w obecnych czasach. Zjednoczmy się zatem w oczekiwaniu i w kibicowaniu w nadchodzących Mistrzostwach Europy, w których główną postacią bez wątpienia będzie piłka adidas Uniforia.