Rozmiar

Przeznaczenie

adidas Nemeziz

Adidas Nemeziz – Kontrola, zwinność, przyczepność. Buty piłkarskie Adidas Nemeziz zadebiutowały w 2017 roku, jednocześnie prezentując zupełnie nową technologię opartą na bandażach, które okalały stopę użytkownika znacznie lepiej niż poprzednik, czyli linia Adidas Messi. Najwyższy model serii Adidas Nemeziz 17 nie posiadał sznurówek, co jeszcze lepiej wpływało na dopasowanie. Rok później ukazał się następca hitowego modelu – Nemeziz 18. Nie ma sensu zmieniać czegoś co działa, dlatego producent nie zmienił technologii, a jedynie dodał asymetryczny kołnierz, który wyższy był od strony wewnętrznej. Idea linii Nemeziz bardzo spodobała się piłkarzom oraz klientom i tak w roku 2019 zaprezentowano najnowszą na ten moment edycję – Nemeziz 19. Znowu, ogólny zamysł się nie zmienił, lecz asymetryczna „skarpeta” przeistoczyła się w wysoki kołnierz otaczający całą nogę. Przełomem stała się również nowa podeszwa z kołkami Agility. Materiał buta został udoskonalony. Tension Tape, bo tak się nazywa, zastosowany został praktycznie na całej cholewce, a nie tak jak w przeszłości w najważniejszych jej punktach. Dzielona podeszwa zewnętrzna i podeszwa wewnętrzna Torsion zapewniają elastyczność przy dynamicznych ruchach.
Nie można też zapomnieć o odłamie serii, czyli Adidas Nemeziz Messi. Wersja ta produkowana jest w innej kolorystyce niż standardowe Nemeziz, specjalnie dla jednego z najlepszych piłkarzy świata. Dodatkowo w tej edycji nie ma modelu bez sznurówek, sam Argentyńczyk preferuje grę ze sznurówkami.

Dla kogo przeznaczone są buty piłkarskie Adidas Nemeziz?

Każdy kto lubi drybling i niespodziewane zmiany kierunku biegu pokocha buty Adidas Nemeziz. Taśmy Tension Tape oraz wewnętrzna podeszwa Torsion tworzone są z myślą o zawodnikach zwrotnych i szybkich. Model ten zobaczymy najczęściej na nogach napastników i środkowych pomocników, którzy swoją grę bazują na zaskoczeniu. Jest to stosunkowo wąski but, lecz potrafi on idealnie dopasować się do większości stóp. Wysokie podbicie również nie będzie problemem – kołnierz zbudowany jest z pojedynczych stopni, dzięki którym but łatwo się zakłada, ale jednocześnie świetnie leży na stopie.

Jakie istnieją wersje butów Adidas Nemeziz?

Tak jak obecnie we wszystkich modelach Adidasa, seria Nemeziz dostępna jest w każdym poziomie zaawansowania oraz na każdą nawierzchnię, kolejno:

Nemeziz 19.4 – Zaczynamy od rekreacyjnego modelu, który posiada charakterystyczny dla serii wygląd i budowę. Zbudowany jest jednak z podstawowych materiałów, dlatego nie stopa nie oddycha w nim tak dobrze. Idealny do rzadkich, amatorskich gier.

Nemeziz 19.3 – Tutaj uświadczymy już kołnierz, zbudowany na styl taśm. Na tym szczeblu istnieją dwa równoległe modele. Jeden z nich nie posiada sznurówek, aby za mniejszą cenę przetestować technologie z najwyższej półki. Stworzony do amatorskiej gry.

Nemeziz 19.2 – Model o obniżonej wadze istniejący tylko w opcji bez skarpety. Półprofesjonalny szczebel preferowany przez osoby, które grają często.

Nemeziz 19.1 – W pełni profesjonalny model. Idealne dopasowanie i zapewniona przyczepność za sprawą kołków Agility. To właśnie w tym modelu gra sam Lionel Messi. Zapewnia wszystkie technologie, które znajdziemy w wersji z plusem, ale nie znajdziemy tu słynnego kołnierza.

Nemeziz 19+ - Najwyższa w hierarchii propozycja. Tutaj znajduje się słynny kołnierz z taśm Tension, a brak sznurówek wpływa na jeszcze lepsze dopasowanie i komfort.

Buty piłkarskie Adidas Nemeziz są odpowiedzią na popularne mity, chociażby takie jak to, że but zbudowany z materiałów syntetycznych nie będzie wygodny oraz nie dopasuje się do stopy. Tutaj wkraczają taśmy Tension. Za ich sprawą stopa otulona jest z każdej strony równomiernie, a z czasem materiał ten dopasowuje się do nóg właściciela, jednocześnie nie rozchodząc się. Należy oczywiście pamiętać o dobraniu odpowiedniej podeszwy. Buty Adidas Nemeziz dostępne są na każdą nawierzchnię. Jest to ważne, ponieważ nie będziemy mogli korzystać z niesamowitych korzyści tego modelu mając nieodpowiednie kołki.