Adidas Messi

Rywalizacja między Lionelem Messi a Cristiano Ronaldo dała się we znaki całemu światu nie tylko na najwspanialszych stadionach całego globu ale również przeniosła się na obszary poza sportowe takie jak marketing czy sprzedaż a dokładnie na rywalizację dwóch marek – adidas i Nike. Oboje z tych niewątpliwie najlepszych piłkarzy jacy kiedykolwiek kopali futbolówkę dostało od tych brandów specjalne modele w spersonalizowanych barwach sygnowane ich nazwiskami. Było to wyróżnienie ze wspaniałe osiągnięcia oraz nieziemskie umiejętności. Cristiano Ronaldo został nierozerwalnie połączony z butami Nike Mercurial natomiast u Messiego na przestrzeni kariery wyglądało to nieco inaczej.

W 2006 roku atomowa pchła podpisała kontrakt z firmą adidas. Pierwszymi butami w których występował były buty adidas F50+. Przez kolejne lata był to nowsze odsłony tych korków czyli F30.6, F50.7, F50.8 oraz F50.9 i. W 2010 – 2014 Messi występował w czterech kolejnych generacjach butów F50 adizero. Już wtedy ten model wskazywał drogę, w którą zmierzała idea związana z butami dla Argentyńczyka. Materiał był niezwykle cienki i dopasowany co przekładało się na rewelacyjne czucie piłki oraz lekkość buta natomiast specjalne ustawienie kołków pozwalało na najefektywniejszą zmianę kierunku biegu oraz przyczepność przy przyśpieszaniu.

Rok 2015 był bez wątpienia rokiem Leo Messiego. Argentyńczyk zdobył niemal wszystko, co było do zdobycia włącznie z Ligą Mistrzów. Właśnie w wygranym przez Barcelone finale ligi mistrzów na boisko najlepszy piłkarz wszech czasów wybiegł w nowych butach adidas – MESSI15(w tym samym roku wyszły dwa inne innowacyjne modele butów adidas – X oraz ACE). Była to swego rodzaju rewolucja na rynku piłkarskim ponieważ cały model był sygnowany nazwiskiem piłkarza (nie pojedyncze kolorystyki) oraz sam Messi brał udział przy ich projektowaniu. Pozwoliło to spełnić jego oczekiwania. Adidas wprowadził innowacyjne zmiany, które jeszcze lepiej pozwoliły wesprzeć na boisku talent Argentyńczyka. Nowy materiał messiTOUCH, z którego została wykonana cholewka, posiada powierzchnię x-ray. Daje ona jeszcze lepszą kontrolę, stabilność i przyleganie do stopy. Całkowicie nowa messiFRAME sprawia, że noga jest idealnie przytrzymywana przez but. Kolejną innowacyjną technologią jest messiPRINT – mowa o wgłębieniach w przedniej części korków, które w połączeniu z messiGAMBETRAC dają lepszą kontrolę nad piłką i doskonałą przyczepność oraz dynamikę na murawie.

Kolejną edycją były buty adidas Messi 16+ Pureagility z kolekcji Mercury Pack, która wprowadziła kolejne technologie i rozwiązania ulepszając korki. Cholewka AGILITYKNIT świetnie dopasowuje się do kształtu stopy. Stabilizacja i przyczepność to zasługa bardzo lekkiej podeszwy SPRINTFRAME. Całość dopełnia wewnętrzny system sznurowania zaprojektowany w technologii PURECUT. Dzięki temu otrzymujemy jednolitą powierzchnię cholewki do operowania piłką.

Mimo stosunkowo, krótkiego istnienia butów Messi firma adidas postanowiła zastąpić go kolejnym nieszablonowym oraz pionierskim modelem Nemeziz, w których zaczął występować i został ich twarzą Messi. Buty Nemeziz 17+ 360 AGILITY znacznie różniły się od typowych butów piłkarskich – po założeniu bardziej przypomina on bowiem stopę owiniętą taśmą, co już na pierwszy rzut oka pokazuje, że mamy do czynienia z najwyższym poziomem dopasowania.

Najnowsza na ten moment edycja tych butów wyszła w 2019 roku – Nemeziz 19. Buty te posiadają wysoki kołnierz otaczający całą nogę. Przełomem stała się nowa podeszwa z kołkami Agility. Materiał buta został udoskonalony. Tension Tape, bo tak się nazywa, zastosowany został praktycznie na całej cholewce, a nie tak jak w przeszłości w najważniejszych jej punktach. Dzielona podeszwa zewnętrzna i podeszwa wewnętrzna Torsion zapewniają elastyczność przy dynamicznych ruchach. Oprócz głównej kolorystyki tego modelu wychodzi również specjalna kolorystyka właśnie dla Leo Messiego. Warto dodać, że linie w specjalnych kolorystykach dla Messiego nie posiadają modelu bez sznurówek ponieważ sam Argentyńczyk preferuje grać w butach ze sznurówkami.Dla kogo przeznaczone są buty piłkarskie Adidas Nemeziz?

Każdy kto lubi drybling i niespodziewane zmiany kierunku biegu pokocha buty Adidas Nemeziz. Taśmy Tension Tape oraz wewnętrzna podeszwa Torsion tworzone są z myślą o zawodnikach zwrotnych i szybkich. Model ten zobaczymy najczęściej na nogach napastników i środkowych pomocników, którzy swoją grę bazują na zaskoczeniu. Jest to stosunkowo wąski but, lecz potrafi on idealnie dopasować się do większości stóp. Wysokie podbicie również nie będzie problemem – kołnierz zbudowany jest z pojedynczych stopni, dzięki którym but łatwo się zakłada, ale jednocześnie świetnie leży na stopie.

Jakie istnieją wersje butów Adidas Nemeziz?

Tak jak obecnie we wszystkich modelach Adidasa, seria Nemeziz dostępna jest w każdym poziomie zaawansowania oraz na każdą nawierzchnię, kolejno:

Nemeziz 19.4 – Zaczynamy od rekreacyjnego modelu, który posiada charakterystyczny dla serii wygląd i budowę. Zbudowany jest jednak z podstawowych materiałów, dlatego nie stopa nie oddycha w nim tak dobrze. Idealny do rzadkich, amatorskich gier.

Nemeziz 19.3 – Tutaj uświadczymy już kołnierz, zbudowany na styl taśm. Na tym szczeblu istnieją dwa równoległe modele. Jeden z nich nie posiada sznurówek, aby za mniejszą cenę przetestować technologie z najwyższej półki. Stworzony do amatorskiej gry.

Nemeziz 19.2 – Model o obniżonej wadze istniejący tylko w opcji bez skarpety. Półprofesjonalny szczebel preferowany przez osoby, które grają często.

Nemeziz 19.1 – W pełni profesjonalny model. Idealne dopasowanie i zapewniona przyczepność za sprawą kołków Agility. To właśnie w tym modelu gra sam Lionel Messi. Zapewnia wszystkie technologie, które znajdziemy w wersji z plusem, ale nie znajdziemy tu słynnego kołnierza.

Nemeziz 19+ - Najwyższa w hierarchii propozycja. Tutaj znajduje się słynny kołnierz z taśm Tension, a brak sznurówek wpływa na jeszcze lepsze dopasowanie i komfort.

Buty piłkarskie Adidas Nemeziz są odpowiedzią na popularne mity, chociażby takie jak to, że but zbudowany z materiałów syntetycznych nie będzie wygodny oraz nie dopasuje się do stopy. Tutaj wkraczają taśmy Tension. Za ich sprawą stopa otulona jest z każdej strony równomiernie, a z czasem materiał ten dopasowuje się do nóg właściciela, jednocześnie nie rozchodząc się. Należy oczywiście pamiętać o dobraniu odpowiedniej podeszwy. Buty Adidas Nemeziz dostępne są na każdą nawierzchnię. Jest to ważne, ponieważ nie będziemy mogli korzystać z niesamowitych korzyści tego modelu mając nieodpowiednie kołki.