Adidas ACE

Adidas ACE – buty piłkarskie stworzone dla technicznych zawodników, którzy są nazywani mózgami drużyny, kontrolują całą grę i biorą udział w każdej akcji. Linia zadebiutowała w 2015 roku razem z serią Adidas X oraz Adidas Messi. Od tego czasu buty te bardzo się zmieniły, lecz zachowały swój charakter. Niezwykle wygodne oraz dopasowane do stopy co przekładało się na świetne czucie piłki. Często wybierane przez graczy kreatywnych i nieszablonowych z niebywałą techniką takich jak Mesut Özil, James Rodríguez, Oscar, Ivan Rakitić czy Paul Pogba.
Pierwszy model serii nazwany ACE15 składał się z czterech rewolucyjnych technologii. CTRL/WEB – trójwymiarowa syntetyczna cholewka buta zbudowana z trzech warstw, która zapewnia doskonałą kontrolę nad piłką. CTRL/FIT – specjalnie wyprofilowana tylna część cholewki tak aby zapewnić jak największą stabilność stawu skokowego przy wysokim tempie gry. GROUND/CTRL – dotąd niespotykana i innowacyjna budowa podeszwy oparta na specjalnym rozmieszczeniu różnego rodzaju i długości kołków. Na tyle i obrzeżach znajdują się dłuższe kołki służące stabilności na murawie natomiast na środku podeszwy małe kołeczki polepszające kontrolę nad piłką przy przyjęciach oraz dryblingu. NSG (Non Stop Grip) – technologia małych wypustek umiejscowionych na trójwymiarowej cholewie buta, umożliwiające idealną kontrolę nad piłką w każdych warunkach atmosferycznych.
W późniejszej części 2015 roku wyszedł model Ace 15+ Primeknit - jedna z czołowych technologii adidas została teraz wkomponowana w nową linie. Ma to zwiększyć komfort gry i wprowadzić jeszcze więcej kontroli na boisku i czucia piłki.
W kolejnym roku nadszedł kolejny krok milowy w rozwoju tego modelu czyli buty ACE 16+ PURECONTROL. Jeden z najbardziej innowacyjnych projektów w świecie korków i pierwszy profesjonalny but pozbawiony sznurówek (technologia laceless). Sznurówki zastąpiono trzema punktami stabilizującymi. Ich rolą jest skuteczne utrzymywanie stopy w bucie. Pomóc w tym ma podbicie wyposażone w najnowsze technologie adidas. Na zewnątrz jest to ściśle przylegający do stopy materiał Primeknit, a w środku system blokujący oparty na technologii Techfit. Prace nad tym modelem trwały aż trzy lata.
Następną a zarazem ostatnią odsłoną linii Ace były adidas ACE 17+ Purecontrol. Zostały one wyposażone w technologię BOOST znaną do tej pory z butów biegowych. Dodatkowo w podeszwie zastosowano technologię SPRINTFRAME dbająca o odpowiednią amortyzację i równowagę podczas poruszania się po boisku. Cholewka PRIMEKNIT zapewnia idealne dopasowanie do stopy, pokrycie cholewki Non Stop Grip pozwala nienagannie panować nad futbolówką, a za stabilizację stopy w bucie odpowiada skarpeta PURECUT.

Mimo wielu fanów na całym świecie oraz niebywałej wygodzie użytkowania firma adidas postanowiła przestać produkować model Ace zastępując go legendarną już linią adidas Predator zachowując dotychczasową ideę kontroli oraz kreowania gry wraz z wykorzystaniem całego dorobku technologicznego butów Ace dodatkowo rozwijając je dalej.

Dla kogo przeznaczone są buty piłkarskie Adidas ACE?

Jeżeli jesteś osobą, która ceni sobie wygodę oraz dopasowanie butów do stopy co przekłada się na kontrolę nad piłką przy podaniach, strzałach, przerzutach czy dryblingu to model z serii Adidas ACE jest Tobie pisany. Wysoki profil, specjalnie skonstruowana podeszwa oraz idealnie przylegający, cienki materiał sprzyja rewelacyjnemu czuciu piłki. Pierwotnie przypisywany jest do zawodników kreatywnych i odpowiedzialnych za tworzenie akcji czyli środkowych oraz ofensywnych pomocników, ale ze względu na tempo gry w obecnej piłce oraz wymienność pozycji świetnie się sprawdzi również na pozycjach takich jak środkowy obrońca, skrzydłowy czy nawet napastnik. Wersja, która nie posiada sznurówek może być wybawieniem dla bramkarzy, którzy nie będą martwić się o ściąganie rękawic tylko po to, aby zawiązać buty.
Produkowane były z klasycznymi podeszwami na nawierzchnię naturalną suchą (FG) oraz mokrą (SG) a także na halę(IC/IN) oraz na nawierzchnię sztuczną (TF i AG).


Kategorie podobne: Adidas Nemeziz Messi Gold.